Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Milyen a tipikus magyar...

Milyen a tipikus magyar mentalitás?

Figyelt kérdés
2011. márc. 2. 11:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%
Ahány ház, annyi szokás. Szerintem nincs olyan tulajdonság, ami csak a magyarok nagy százalékára aggatható rá, míg más népek többségében nincs jelen. Mindenre lehet példákat és ellenpéldákat mondani.
2011. márc. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
37%
Vendégszerető, kedves, vidám, kicsit néha "bolond" :)
2011. márc. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
84%
A tipikus magyar ember a Pató Pál úr... Ej, ráérünk arra még.
2011. márc. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
86%

Dögöljön meg a szomszéd tehene is, ha az enyém megdöglött.

Ez egy nagyon régi jellemzés rólunk.

2011. márc. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%

Erre nehéz lenne röviden válaszolni. Az biztos, hogy más népek sokkal jobban tudnak veledörülni, irigykedés nélkül, mint nálunk magyarhonban.

Nálunk sajnos az irigység is jelen van, meg a fontoskodás is.

Két példa:

Sportkocsimániás vagyok. Akartunk haverokkal egy tuning és sportautós újságfélét indítani. Egy ismerős éppen akkor költözött haza Kanadából és mutatta, hogy az ottani Lamborghini, Ferrari, Porsche tulajok mit alkottak maguknak ugyanezen a címen. Hát egy fekete fehér fénymásolt cuccal beérték. A hazai ismerősök, sokkal kisebb pénzből valami színes puccos vackot akartak.


Más: egy haverom teherautósofőrként dolgozott Angliában és Porsche 911-essel járt melózni. Ott ez nem szúrt szemet senkinek.

Itthon azonban annál több frusztrált beszólást kap egy sportkocsi tulaj.

2011. márc. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
74%
Irigy, karorvendo, "marcsakzertis", "kihaennem", mindent jobban tud mint mas, buskomor, bekoposdi jatekot imadjak.
2011. márc. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
89%
Pesszimista
2011. márc. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem nincs ilyen, én ezen legalább annyira kiakadok, mint mikor azt mondják, minden cigány lop.


Azért is dühít, mert ezt mindig magyarok mondják, és hát hogy mondjam, nem a forró hazaszeretet árad ebből a dumából! Hiába van sokszor igazuk.

2011. márc. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
94%
Helyesbítek, látva, hogy pozitív dolgokat is írtak. Azokat se lehet általánosan mondani, ki ilyen, ki olyan. Én azért írtam, amit írtam, mert ezt a "tipikus magyar mentalitás" kifejezést az esetek nagyobb részében negatív dolgokra mondják.
2011. márc. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
82%
tízmillió szakértő országa. mindenki mindenkinél sokkal jobban tud mindent
2011. márc. 3. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!