Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit szóltok ahhoz, hogy a...

Mit szóltok ahhoz, hogy a 2011-es népszámlálási adatok szerint 1000 férfira 1106 nő jut, azaz ha marad a monogám kapcsolatmodell, akkor kapásból félmillió nő van magányra és gyermektelenségre ítélve Magyarországon?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 1. 23:01
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

8, 10 fején találta a szöget


Mo-n a nők jó 10-15 évvel túlélik a férfiakat. a nyugdíjas korosztályban megjelenő aránytalanság adja az átlagos "nőtöbletet". ezt a korosztályt viszont már kevésbé érinti a párválasztás és a gyermeklvállalás problematikája, szóval ez így ebben a formában egy álprobléma....

2013. ápr. 1. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Miért álprobléma az, hogy félmillió - akárhány éves - nő törvényileg meg van fosztva attól a lehetőségtől, hogy a törvény által védelmet és többletjogokat biztosító _család_-ban éljen? Mert ha valaki még nem tudná, a 4. alaptörvénymódosítás kimondja, hogy ha valaki a testvérével vagy egyenesági rokonával él, az NEM CSALÁD.
2013. ápr. 1. 23:50
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, most írták neked éppen! Sok az idős nő és kevés az idős férfi, mivel jóval korábban meghalnak. Ha a fiatal korosztályban is több lenne a nő, akkor sokkal egyszerűbb lenne a férfiak helyzete.
2013. ápr. 2. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
56%
Hiába magyaráztok neki, ő már rég eldöntötte magának, hogy harcol a homoszexuálisok jogaiért, a poligámiáért és a Fidesz alkotmánymódosítása ellen.
2013. ápr. 2. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt sem értem mit kell azon kattogni, hogy egy törvény miatt család vagy nem családnak hívnak téged vad idegenek. Nem teljesen mindegy.
2013. ápr. 2. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy van-e lehetőség élettársként vagy akárhogy vagyoni közösséget alkotni, de ha igen, akkor nem tudom, miért kéne házasodni is? A házasság a hagyományos családmodell halvány árnyéka mára. Jobb is az, ha egy unokának szépen ott a négy nagyszülő (remélhetőleg nagyon-nagyon sokáig), és nem kell követnie négy öreg szappanoperáját, mindenféle körülíró megnevezéssel együtt!


Ha egy heteró pár nem akar gyereket, akkor pont a régi típusú családfogalom szerint is értelmetlen házasságról, családról beszélni. Ettől még persze az ostoba törvényhozó nyugodtan lehetne sokkal kevésbé gyanakvó a fiatal párokkal, akik bizony épp amiatt halogatják a gyerekvállalást, mert napjaink nagyjainak hála igencsak élhetetlen országban kénytelenek kipréselni magukból valami használható jövőképet, miközben akármelyik nap megtörténhet, hogy mindkettejüktől páros lábbal köszönnek el jóságos munkaadóik, biztosan mindenféle gazdasági stabilitásra és fenntartható fejlődésre hivatkozva...


Ha egy homoszexuális pár házasodni akar, akkor nekem mindig leállnak a gondolataim. Igazi WTF? élmény. Tényleg van, aki ezzel szeretne hasznára válni a társadalomnak? Legalább az orráig ellát az ilyen? Gondolkodni kéne.

2013. ápr. 2. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Ez mindig így volt, bár az utóbbi 50 évben kicsit nőtt. Részletesebb elemzése mindössze azt mutatja, hogy a nők és férfiak életkora közötti különbség nő. Ebből lehet következtetni bizonyos életmódbeli különbségekre, de a monogám életvitelre semmiképpen sem. Arra érdemes vigyázni, milyen jelenségeket hozunk ok-okozati összefüggésbe. A monogám kapcsolatmodell erősödése a torz gazdasági helyzet és az ebből származó abszurd munkaszemlélet következménye. Természetellenes az a munkáltatói szemlélet, amely a családot (ezáltal az utódot) a munkavégzésre nézve károsnak ítéli és végletesen bünteti. A társadalom erre reagál védekezésképpen a monogámiával (ha össze is jön, nincs felelősség az utóddal, illetve a kapcsolattal - "mosom kezeimet, én jó vagyok és dolgozom").
2013. ápr. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
64%

Egyre több ember nem akar megállapodni, a családalapítástól pedig egyenesen herótjuk van. Mindjárt 30 leszek, de a gimis osztályunkból rajtam kívül még csak 1 embernek van gyereke, és összesen 4-en vagyunk házasok. A többiek váltogatják a kapcsolataikat, és kisebbségben vannak azok, akik önhibájukon kívül vannak egyedül.

Ez elég szomorú, de akkor is így van. Aki szeretne családot alapítani, az fog is, a többiek meg eléldegélnek, élvezik a magányt, bár hogy mit élveznek rajta, azt el nem tudom képzelni...

2013. ápr. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
49%

"Miért álprobléma az, hogy félmillió - akárhány éves - nő törvényileg meg van fosztva attól a lehetőségtől, hogy a törvény által védelmet és többletjogokat biztosító _család_-ban éljen? "


Kérdező, ezek a nők alkalmasint 30-40-50 évet éltek le a férjük mellett, nem hinném, h ara vágynának, h mondjuk atestvérükkel hívják őket egy családdal, ahogy új férjet sem akarnak fogni maguknak. a jog szerint ők özvegyek, ami uolyan elismert és bizonyos támogatottsággal járó kategória, mint a család. továbbra is tartom, h ez így ebben a formában egy álprobléma. értem én, h mit szeretnél belőle kihozni, de rosszul közelíted meg, erről az oldalról ugyanis mindenképp bukik az érvelésed, mert nem állja meg a helyét

2013. ápr. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Lesz ez még rosszabb is. [link]
2013. ápr. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!