Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 2011 novemberében szültem...

2011 novemberében szültem első gyermekem.2012 májusában anyák napja. Párom elfelejtett felköszönteni a pici fiammal. Dühös voltam, szomorú. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés
Szóval. Alig vártam, h anyuka lehessek. Anyák napjára nagyon készültem, nem csak azért mert nekem az első olyan anyák napja volt, ahol én is anya vagyok, hanem anyukám miatt is :) Reggel (2012 május, anyák napja), ahogy felébredt a kis babám, egyből rohantam átöleltem és elmondtam neki, h milyen boldog vagyok, h anya lehetek és ez az első anyák napja nekem, könnybe lábadt a szemem is. Sokat olvastam, ahol a férj fogja a csöppséget és oda áll az anyuka elé és úgy köszöntik fel. Párom az tipikusan ilyen ember, ő bármikor vesz nekem egy szál rózsát vagy egy bon-bont azzal a mondattal, h "ezt csak azért, mert szeretlek". Szóval nagyon vártam, h mi lesz, gondoltam magamban bizti el sírom magam :D. Voltunk anyuméknál is, de én még mindig nem kaptam köszöntést... Késő délután haza értünk, gondoltam majd itthon... semmi... Mire kiborultam és sírva mondtam neki, h miért nem köszöntött fel a picivel, erre ő, lehajtja a fejét és csak annyit mondd, h elfelejtett. Teljesen elcseszte életem első anyák napját! :( Most megint közeledik, de már egyáltalán nem várom, egyszerűen annyira sz@rul esett ez a tavalyi eset :( Túl reagálom?

2013. jan. 15. 13:19
1 2 3 4 5 6 7
 1/68 anonim ***** válasza:
94%

Túl

A felesége vagy,nem anyukája.

2013. jan. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/68 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem túl.


Anyák napjában szerintem az a szép, amikor tényleg a saját gyereked köszönt fel, nem a férjed.


Szerintem első gyerekkel engem sem köszöntött fel a férjem, de nekem eszembe se jutott, hogy kéne. Most már persze szoktak, a 3 gyerek közösen, de csak mióta a nagy ovis lett.

2013. jan. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/68 anonim ***** válasza:
17%

Nekem is rosszul esett, de ez van.

Mindenki asaját anyját köszönti fel! Ez lesz a válasz a kérdésedre.

Szóltál neki tavaly, reménykedj benne, nem fogja elfelejteni.

2013. jan. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/68 anonim ***** válasza:
96%
Ez legyen a legnagyobb problemad az eletben. Veheted boknak is egyebkent, az o szemeben te no vagy, nem anya.
2013. jan. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/68 anonim ***** válasza:
97%
És te azóta ezen túráztatod magad? Nem semmi. " bármikor vesz nekem egy szál rózsát vagy egy bon-bont azzal a mondattal, h "ezt csak azért, mert szeretlek" A kezeidet össze kéne tenni ezért, olvass kicsit lejjebb mást a párja még a szülinapján se köszönt fel. És te egy - elfelejtett - ünnep miatt hergeled magad? Ami ráadásul 8 hónapja volt? Hát gratulálok. Inkább becsüld meg a férjedet és a kisfiad.
2013. jan. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/68 anonim ***** válasza:
91%
Az én férjem a saját anyját is elfelejtené felköszönteni, ha nem szólnék rá. De ő egy ilyen típus. Eleinte én leptem meg magam anyák napján, pl. csináltam egy jó kis programot a gyerekkel/gyerekekkel, most már nagyobbacskák, iskolában,óvodában köszöntenek, itthon is készítenek valami nagyon titkos dolgot.
2013. jan. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/68 anonim ***** válasza:
43%

Hát ha még most is ezzel foglalkozol, akkor túlreagálod :)

Bár valahol megértem, hogy rosszul esett. Lehet nem fog mindenki egyetérteni azzal amit írok, de szerintem ez egy apának igenis feladata. Az anyák napja, a nőnap, az hogy arra nevelje a gyerek, hogy ez természetes legyen neki. Ahogy szülinapokkor vagy névnapokkor is legyen valami, és erre én is odafigyelek, ha a férjemnek van.

Nem mondom, hogy pár hónapos gyerek még felfogja, ilyenkor tényleg csak egy kedves gesztus feléd. Az én fiam februári, első évben a férjem hozott egy csokor virágot, másodikban együtt mentek el, és a fiam totyogott be vele, kicsit meg is cincálta. Gondolom most is így lesz.

Egyébként ha láttad rajta a felismerést, hogy tényleg kellett volna, csak eszébe sem jutott, mert olyan pasik is vannak, akiknek nem jut el ez az agyáig, akkor ne hisztizz ezen. Inkább az a lényeg, hogy a hétköznapokban mennyire tisztel, és tart jó anyának.

2013. jan. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/68 anonim ***** válasza:
95%

Nem minden családban azonos módon tartják az Anyák Napját. (Van, ahol egyáltalán nem is.)

Ha nem olyan családban nőtt fel, ahol ez szokás, akkor egyszerűen így szokta meg. Attól akkor már nem jó ember?!


Majd a gyereked nő, és ő maga megtanulja a dolgot oviban, és akkor majd felköszönt. Addig úgyis csak ilyen üres jópofáskodás, hogy a férj a kb. magatehetetlen pár hónapos kisbaba kezébe erőlteti a virágot, aztán köszöntenek.


A férjed odaadó, törődő, néha hoz valami apróságot, gondol rád, most komolyan, január 15-én azon kell túráztatni magad, hogy tavaly májusban mi volt, vagy idén májusban mi lesz?! Nem gondolod, hogy amíg ezen kattogsz, kimaradsz valami nagyon jó dologból? (Pl. az életedből...???)

2013. jan. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/68 anonim ***** válasza:
87%

Ajjaj, mennyi probléma és csinálva csnált gond forrása, hogy a FÉRFIAK NEM ÚGY GONDOLKODNAK, mint a nők. Egy számodra fontos esemény, lehet a párodnak nem az. Nem azért mert bunkó, azért mert FÉRFI. ÉS tudod, van a mondás: amiért valaki nem úgy szeret, mint ahogy azt Te megálmodtad, még nem jelenti azt, hogy nem szeret szíve minden szeretetével!- ezt nagyon jegyezd meg.


Közeledik anyáknapja? Basszus, januérban vagyunk!


Néha fontos, mondani, MONDANI, nem sugallni, célozgatni, mert azt nem értik! Ha valamit szeretnél. Pl. anyáknapja előtt elmondhattad volna neki, milyen fontos ez a nap számodra és, hogy örülnél, ha a kicsivel kitalálna valamit és felköszöntene.


Annak is igaza van, aki azt írta, Te nem vagy az anyja.


22-L

2013. jan. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/68 anonim ***** válasza:
95%

Túl nagy feneket kerítesz ennek.A férjed sem egy gyakorlott apuka,a szituáció neki is új még,hogy szülő lett.Természetes volt,hogy anyukádat felköszöntitek,de talán eszébe sem jutott,hogy neki a fiával kellene eljátszania feléd ugyanezt.Ez nem egy hatalmas dolog,az lesz igazán megható,amikor a kisfiad készül erre a napra,megtanul miattad egy verset esetleg készítenek is valamit neked az oviban,elég áll és elmondja. Nincs elszúrva ez a nap,hiszen ez minden évben fantasztikus lesz,ha a gyerekedtől kapod.

Azt azért el ne felejtsd,apák napja júniusban van,ne felejtsd el a fiaddal felköszönteni,ha már tavaly nem tetted!

2013. jan. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!