Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Van összefüggés a szépség és...

Van összefüggés a szépség és lelkialkat között?

Figyelt kérdés
Hogy vélekedett erről az emberiség a történelem során?
2009. szept. 20. 15:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs.

Bár alapesetben úgy gondolom, hogy a legtöbb nagyon jól kinéző ember lenézi a másikat és nagyképűek. Pedig hát a szépség nem minden.

De a kifejezetten rondák között is akad aki bunkó.


Szóval szerintem nem. Nem lehet általánosítani.

2009. szept. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

15:21-es vagyok.


Hát szerintem ez változó és az egyes korokban mást is tartottak szépnek.


Az őskorban pl. az volt a szép, ha valaki testes személyiség volt, hiszen az jelentette a termékenységet meg hasonlókat.


A középkorban a vörös haj nem volt szép és boszorkányság vádjával egy csomó vörös hajú nőt megégettek. Ráadásul a mostani sovány divat sem volt meg akkor.


Szerintem a középkorban, ha valaki túl szép volt, akkor az ellen egy idő után lehet áskálódni kezdtek a népek. Aki meg ronda volt (mint egy boszorkány), az is ugyanúgy járt.


Szerintem az emberek a külsőhöz nem nagyon társítottak lelki eredetű dolgokat, mivel a kettő teljesen különálló dolog.


Lehet hogy volt olyan kultúra ami tett ilyen párhuzamot, de én nem tudok róla.

2009. szept. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom hivatalosan nincs, de akad némi összefüggés. Az ember azzal szeret foglalkozni amiben több pozitív visszacsatolást kap. Ergo sok esetben egy 'szép' ember mivel a többi embertől jó visszajelzéseket kap könnyeben teremt kapcsolatokat komunikatívabb lehet. Míg egy kevésbé 'szép' ember befeléforduló lehet sokat olvas etc, és emiatt jobb eredményeket ér el a tanulmányaiból ergo tudós lesz. Erre építenek a sztereotípiáink is pl szép sportos ember= sportoló kevés ésszel. Kis szemüveges kockás pulcsiban= számítógépes zseni.

Ezek a sztereotípiáink a középkorban alakultak ki. Pap= lélekkel foglalkozik testét hanyagolja. Az ókori görögök a harmóniában hittek a szépség egyenlő volt a harmóniával. A 'szép ember' ápolt sportol és a szellemét is műveli egyaránt.

2009. szept. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!