Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért gond az, ha így válaszol...

Miért gond az, ha így válaszolok a területi kérdésekre történelemből?

Figyelt kérdés

A tanár mondta, hogy nem épp jó válasz, de nem mondta miért.


Pl h Etelköz hol van.

Arra azt válaszoltam, hogy a mai Ukrajna és Moldovai köztársaság területén.

Vagy Illíria provincia : A mai Szlovénia, Horvátország és Bosznia területének egy része.


Miért hibásak ezek?

Hisz ott van a "mai" jelző, plusz így azért körülhatárolhatóbb, mintha azt mondanám, hogy "A Fekete-tenger fölött"



Miért hibásak ezek?



2013. ápr. 4. 13:30
 1/4 A kérdező kommentje:

Mert mondta, hogy az érettségiben sem, vagy nehezen fogadják el az ilyen válaszokat.


De miért?


Urál-hegység az nem a MAI Oroszország területén van? De.

2013. ápr. 4. 13:32
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha van pontos történelmi elnevezése az adott korra vonatkozóan, akkor miért egy mai országok alapján határozod meg pontatlanul. Mert az, hogy Szlovénia, Horvátország és Bosznia területének egy része, nagyon nem pontos, mert mégis melyik része?
2013. ápr. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem úgy értem. Ha nincs pontos definíció rá, csak el kell helyezni.

Például mondjuk a Donyeck-medence.

Sztem pontosabb def. hogy a mai Ukrajna és Oroszország határán van, mint hogy a Fekete-Tengertől északra.


Vagy rosszul gondolom?

2013. ápr. 4. 13:45
 4/4 anonim válasza:

Szerintem ezek általánosságban elfogadható válaszok, de nyilván függ a pontos kérdéstől és a szövegkörnyezettől is. Érettségin a javítási útmutatótól függ, hogy mennyire felelnének meg.


Etelköz esetében mondjuk szerencsés lenne bemondani legalább az egyik folyó nevét, de ha valóban odarakod a "mai" jelzőt, akkor az általad említett példák bőven elfogadható formában adják meg a földrajzi területet.


Bár esetleg szerencsésebb lenne a tanártól közvetlenül megkérdezni, miért nem tartja jónak. :)

2013. ápr. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!