Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tudnál mondani karizmatikus...

Tudnál mondani karizmatikus hírességeket? Segítesz megfejteni a titkukat?

Figyelt kérdés
Aki tényleg karizmatikus, tehát nem "csak" egyéniség, hanem szinte bűvereje van. Ez egy megmagyarázhatatlan tulajdonság, vagy meg lehet határozni a mibenlétét? Engem a "befogadó" oldaláról érdekelne a dolog, hogy hogyan lehet szabadulni a bűvkörből. Mert két ember kell hozzá, egy bűvölő és egy megbűvölt. Talán nem is annyira a másik varázsának az ereje hat ránk ilyenkor, hanem a kulcs bennünk van, valami hiány vagy gyengeség, ami miatt pont a kiszemeltet emeljük piedesztálra?

2013. ápr. 4. 16:18
 1/8 anonim ***** válasza:

Staller Ilona.

Engem elbűvüét



Kiszel Tünde.

2013. ápr. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
:DD
2013. ápr. 4. 16:21
 3/8 anonim ***** válasza:
Amanda Tapping.
2013. ápr. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a szépségen és a magabiztosságon múlik minden.
2013. ápr. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A rondább (akarom mondani érdekes, karakteres arcú) férfiak is lehetnek karizmatikusak. :D De tény, hogy mindnek van önbizalma. Még ha szerénynek is mutatják magukat. :D De azért szép és magabiztos sztárból rengeteg van, igazán magával ragadóból nem olyan sok. Ott van valami plusz is.
2013. ápr. 4. 17:02
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy ő hírességnek számít-e, de számomra prof. dr. Bagdy Emőke ilyen. Amikor előadást tart teljesen leköti a figyelmemet, olyan lendületesen, érthetően beszél. A titka szerintem az, hogy van valódi mondanivalója, és szereti azt, amit csinál.
2013. ápr. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Annak idején Hitlernek is bűvereje volt. Most, hogy csak a tévéből látjuk, hogy hogyan ordít és hogyan gesztikulál, , és csak elképedünk vagy jót röhögünk rajta. Más volt viszont ott lenni, és a tömegmanipuláció hatása alatt éljenezni. Pedig tudjátok, hogy Hitler nem voltse daliás, se jó se szép, mégis volt benne valami, amivel emberek millióit megbűvölte (és sajnos megbűvöli most is).

Először is: hitt abban mégmeg eltökélten, amit csinált, és elhitette a németekkel, hogy különbek mint mások (azt ugye jó elhinni, hogy különbek, jobbak vagyunk, mint bárki más)

Másodszor: ahogy beszélt: először halkan, hogy mindenki rá figyeljen, majd kirobbanóan, akkor, mikor olyasmit mondott, ami tetszett a hallgatóságnak.

Harmadszor: a tömegmanipuláció.Ez az ember ősi ösztöne, a tömeggal tartani. Ha valaki vagy többen elkezdenek pl, kék nadrágot hordani, akkor el is tudják hitetni, hogy a kék gatyó a menő, és ha pirosat vagy zöldet akarnál is hordani, akkor magadnak is támad egyfajta szégyenérzeted.

2013. aug. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ez is érdekes, utolsó hozzászóló, amit írsz a tömeggel tartásról, hogy az emberek nagy százalékában ez az ősi ösztön munkál, de az ilyen ritka, "Hitler-félékből" meg hiányzik ez. (Vagy talán ők is tartoznak egy bizonyos körhöz, ők is meg akarnak felelni, ők is követnek valakiket, csak ez már más körökben zajlik, és nem tudjuk, kiket, mert a kisembernek már erre nincs rálátása.) Vagy pedig tényleg teljesen hiányzik belőlük a csorda ösztön (most nem negatív értelemben). Végülis anya is van olyan, akiben nincs anyai ösztön, meg vannak öngyilkosok, önpusztító életet élők (=lassú öngyilkosság) is, akikben kevesebb az életösztön.
2013. aug. 6. 14:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!