Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Tudnál mondani karizmatikus...

Tudnál mondani karizmatikus embereket? Ha igen miért, mitől azok?

Figyelt kérdés
2010. jún. 5. 13:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
21%

Orbán Viktor miniszterelnök


Hogy miért?Nézd meg a Fidesz gyűléseket...

2010. jún. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Hogy mitől az? Attól, hogy hiszel neki vakon.
2010. jún. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Hűű van egy ilyen ismerősöm. Mármint nem az Orbán:))


Nem túl szép ember, de van benne valami, amit nem tudok elmagyarázni de valami emberfeletti:)) Egyszerűen bevonza a szerencsét, az emberek tekintetét, mindenki hallgat rá, szótfogad neki. Olyan kiállása és tekintélye van, hogy csak na.


Szerintem ő egy tipikusan karizmatikus egyéniség.

2010. jún. 8. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Igen ő száz százalékig karizmatikus emberke lehet.Hogy csinálhatja?---->(az utolsó válaszadónak)
2010. jún. 9. 07:27
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Megfelelő fellépés és emberismeret :)


Sokat dob a dolgon ha az emberből sugárzik a barátság, a szeretet, arcán ott a mosoly,ha tudja hol a helye, honnan indult, hová tart, de mindezek közt ott van benne a megfelelő komolyság.

2010. jún. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Pozitív:Jézus, Mahatma Ghandi

Negatív:Hitler, Slobodan Milošević

2010. jún. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
27%

Arnold Swarzenegger -> nah ő neki igazán nagy a karizma:D (bocsa a komolytalanságért:))

De sztem aki tudja használni a vonzás törvényét (lehet ismered) az mindenféleképpen karizmatikus emberré válik...

2010. jún. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Általában azok karizmatikusak, akiknek van egy világos elképzelésük, hogy milyennek kéne lenni a világnak, az embereknek, a jövőnek, stb. Emellett hisznek is abban, sőt tudják, hogy képesek változtatni. Ezt az elképzelésüket sulykolják az emberekbe, erre akarnak mindenkit ráébreszteni (mert hiszik, hogy igazuk van, és mások tévednek). Ez nyílván lehet hihetetlenül pozitív és negatív kimenetelű is, lásd fentebbi példák (Gandhi vs Hitler).


(Őszintén szólva én ösztönösen ellenállok az ilyeneknek, akkor is, ha egy Gandhiról vagy Mandelaról van szó. Nem szeretem, ha meg akarják mondani nekem, hogy mi a jó és mi a rossz, szerintem ezekre mindenkinek magától kell rájönnie.)

2010. jún. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

11:20 egyetértek:) igazad lehet

13:58 igen ők azok voltak úgy mellékesen (Jézus ember szerinted?)

15:37 aranyos volt ez a szóvicc:D

17:37 szeretem a karizmatikus embereket akik erős kisugárzással áldott meg a sors.Szerintem nem feltétlenül az a karizmatikus ember aki irányít.A szemeikben a belső énjükben van valami megfoghatatlan,földöntúli.Személyiségükben pedig gazdag érzelem dús emberek.Köszi mindenkinek a válaszokat!:)))

2010. jún. 9. 18:47
 10/17 anonim válasza:
64%

Először is tisztázzuk, mit is jelent a karizma szó:

A [link] szerint:

karizma: rendkívüli képesség, adomány

karizmatikus: természetfeletti adományon alapuló

A [link] szerint: karizma (a gör. kharidzesztai, 'kedvesnek lenni' szóból): tág értelemben bármely kegyelmi ajándék, személy sajátos erénye, képessége, hivatása; szoros értelemben a Szentlélek olyan ajándéka, mely az Egyház (felebarát v. a közösség) javára végzett szolgálatban mutatkozik meg; a hétköznapi szóhasználatban a személynek az a nagy belső, lelki ereje és hatása, mellyel képes másokat irányítani, befolyásolni, függetlenül attól, hogy e befolyásolás jó vagy rossz irányban történik-e.stb.

Szóval eredetileg bibliai kifejezés, másodsorban egyéb.

Keresztény szemszögből manapság akin megnyilvánul Isten ajándéka: Németh Sándor a Hit Gyülekezete vezető lelkésze.

Egyéb irányokban viszont egyetértek a többi hozzászólóval és talán kijelenthetjük, hogy Orbán Viktor is karizmatikus személyiség.

A múlt negatív karizmatikus személyisége viszont kétségtelenül Hitler volt. :(

2010. jún. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!