Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek a Vatikán hol...

Szerintetek a Vatikán hol tartja a kincseit?

Figyelt kérdés

Az összeharácsolt kincsekre,ritka könyvekre,esetleg a kompromittáló iratokra gondolok.

Hogy-hogy nem próbálta még kirabolni a Vatikánt senki?

Nem kíváncsiak rá az emberek?



2013. ápr. 5. 23:37
 1/5 anonim ***** válasza:
A könyvtárukban.
2013. ápr. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mert aki kíváncsi, az rabol? Nem mindenkinek ez az értékrendje, kedves Kérdező.

Ha kíváncsi vagy a "vatikáni kincsekre", és ezt nem lopással szeretnéd megoldani, akkor menj el a Vatikáni Múzeumba (legutolsó ott jártamkor a múzeumi belépő 14 euró volt, ennek megvétele és a kilométeres sor kivárása után) már láthatod is Giotto, Raffaello, Michelangelo, Dali stb. műveit.

Ingyen láthatod a Szent Péter teret és a Bazilikát, benne Michelangelo egyik leghíresebb művét, a Pietát. Mikor meghallottam, hogy a szobor miért van üvegfal mögött, pedig jó ideig nem volt, nem éppen a büszkeség dagasztotta a mellemet. Képzeld, egy hasonlóan "kíváncsi" magyar rongálása miatt.

Kirabolni pedig nem olyan könnyű a Vatikánt, mint egy kósza templomot valahol Máriaretyerutya és Nyírkutyorgó között. A Vatikán egy állam, azon kívül, hogy a Kat. Egyház központja, saját rendőrséggel, védelemmel, és hidd el, nem egy alabárdos svájci gárdista állná a betörni készülő útját, hanem ennél egy modernebbül felfegyverzett egyén:)

2013. ápr. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Félreértettél,én nem magamra gondoltam a rablás alatt,hanem annyi helyen olvastam,hogy mi mindent őrizhet a Vatikán,ami maga ellen lehet bizonyíték és mennyien kíváncsiak lennének ilyen dolgokra.Tehát akkor a kérdésem leszűkíteném a kompromittáló történelmi iratokra,amiket nem hiszem,hogy szem előtt tárolnak.

2013. ápr. 6. 11:45
 4/5 anonim ***** válasza:

Akkor bocsánat a feltételezésért, mea culpa:))


A közelmúltban a pápa (még Benedek) inasa szivárogtatott ki infókat, amiért bíróság elé is került.

Hasonlóan járna az is, aki betörne a Vatikánba, és ellopna mindenféle dokumentumokat. Ugyanúgy, ahogy nem törünk be magánszemélyekhez, és lopkodjuk el mondjuk a férj számítógépéről a kompromittáló fotókat, ugyanúgy nem törünk be egy másik állam (nevezetesen a Vatikán)könyvtáraiba, irattáraiba, széfjeibe sem.

Szerintem a börtönbüntetés azért távoltartó erő a kíváncsiság ellen!:)

2013. ápr. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sajnos Catrmen magába tömte őket.
2013. ápr. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!