Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mennyire igaz, hogy a vér nem...

Mennyire igaz, hogy a vér nem válik vízé?

Figyelt kérdés

Apai ágon a dédszüleim zsidóság miatt deportálták, megölték őket. A nagyanyám és apám már keresztény lett, hogy ne üldözzék őket. Anyai ágon katolikus keresztények vagyunk. Apám a vallásháboruk miatt nem kereszteltetett meg bennünket gyerekeket. Ám nekem mindig volt dolgom a vallással. Gyerekkoromban hittem Istenbe. Majd felnőtkor küszöbén ateista lettem, végül több mint 12 év után mivel felkértek keresztszülőnek én vállaltam a keresztséget és felvettem. vagyis evangélistaként megkeresztelkedtem.

Minap voltam a testvérem keresztelőjén amit mise előzött meg. Mise ideje alatt bár éreztem a hitt alázatát de hidegen hagyott a kereszten láévő krisztus szobra. Ekkor jöttem rá, hogy én nem vagyok oda krisztusért, hanem Istenbe hiszek nem a fiába. Ha a bibliai történéseket nézem, hozzám az ószövetség áll közelebb, mint az újszövetség.

Vagyis lelkem mélyén vagy tudat alatt zsidó eszméim vannak. Más is járt már így? Hogy fogadta el a dolgot?


2009. szept. 21. 17:36
 1/3 anonim ***** válasza:
54%
Valamiért én se lennék oda egy emberért, akit az én népem ítélt halálra...
2009. szept. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A kérdésedre válaszolva, teljes mértékben így van.

A vér nem válik vízzé. Nézd meg édesapád, nagyapád ott van a válasz. Te sem vagy más.

2009. szept. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha csak a hagyományok számítanak, nem az igazság...!

Persze az, hogy miféle magát kereszténynek tartó egyházról beszéljünk, egy alapvető kérdés.

Mert a "vallásháborúk", vagy a hamisan "kereszténynek" nevezett világ borzalmas, véres háborúi elég kiábrándítóak. Én egyetlen olyan egyházat sem tartok kereszténynek, amelyik ezekben részt vett!!!


De van olyan, amelyik nem.

2009. szept. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!