Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A buszon az első ülés tabu?

A buszon az első ülés tabu?

Figyelt kérdés

Távolsági buszról van szó. Nem olyan esetben,amikor mondjuk a váltósofőr ül ott vagy a cuccait pakolja oda,hanem olyankor,amikor tök üres,és ha én nem ülök oda,akkor odaül más.

Történet a következő: sajnos olyan vagyok,hogyha nem tudok az első két ülés valamelyikébe ülni hosszú úton (3-4 órás utak),akkor nagyon rosszul leszek. Szédülés,émelygés,hányás. Ez az utazási betegség. Sokszor még a szagok is zavarnak ilyenkor (nem vagyok terhes). Sajnos még a sofőr mögötti 'dobozba' se tudok beülni,mert nekem az kell,hogy kilássak,akkor nem lendül be a fejem.

Sajnos legutóbb csak későn tudtam érkezni,így elöl nem volt már hely,leültem hátrébb,de mindig figyeltem,hogy mikor üresedik meg elöl. Persze kezdtem már a fejemmel nem túl jó barátságban lenni. Mikor végre megüresedett elöl,azonnal át akartam ülni,erre megállított a sofőr emelt hangon mindenki előtt,hogy 'hova,hova??' Mondtam,hogy átülnék. Szintén emelt hangon: 'miért nem volt jó ott,ahol ültem?' Már válaszoltam volna,hogy azért,mert... de itt belevágott,és emelt hangon,ingerülten,mint aki kisgyereket számoltat el,beleszólt: 'mert? mert??' Csak folytattam,hogy azért,mert csak elöl nem vagyok rosszul,hátul már kezdtem rosszul lenni. Erre gúnyosan,szájhúzogatva: 'rosszul van! mert ő rosszul van!' Nem szóltam semmit,csak beültem elölre. Persze,hogy a környező üléseken ülő öreg nénik mind engem néztek rosszallóan,fejcsóválva. Ezután még sokáig motyogott magában a sofőr félhangosan,hogy 'rosszul van! persze!' és 5 percenként fejét csóválva kinézett rám oldalra.

Na most,ha van a vakoknak meg a kisgyerekeseknek,meg a helyi buszokon a rokkantaknak külön hely,akkor a rosszul lévőknek miért kell ezt a közelharcot,megszégyenítést átélni? Ez az utazási betegség sajnos szintén egy testi hiányosság,utazni meg muszáj,más lehetőség nincs. Az mennyivel jobb a sofőrnek meg a közönségnek,ha végighányom az ülést?


28/N


2013. ápr. 14. 18:26
 1/2 anonim válasza:

Ugyan. Ez csak a sofőrnek a hülyesége, mert nem viseli el, ha valaki elöl ül. Lehet, h cigizni akart, vagy mobilozni és te pont megzavartad :DD

Egyébként azt tudom, hogy a vak emberek helye( ha kutyával vannak) a sofőr mögött van, és mindenkinek oda kell ülnie akinek kutyája van. Legalábbis ezt szokták kiírni.

Hidd el, ez csak a buszvezető bunkósága. Ilyen embert nem is ültetnék Volán mögé...

2013. ápr. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Legközelebb már csak azért is hányd le az ülést.
2013. ápr. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!