Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Létezik nem szemüveges ortodox...

Létezik nem szemüveges ortodox zsidó?

Figyelt kérdés
Vagy ez a hagyomány része? mert eddig amennyit láttam, mind szemüveget viselt.

2013. ápr. 19. 18:02
 1/7 nagylzs ***** válasza:
Vannak vak ortodox zsidók. Ők nem szemüvegesek. Bár lehet van közöttük olyan aki fölvesz egy fekete szemüveget, de ettől még szerintem nem lesz szemüveges.
2013. ápr. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Állandóan a Talmudot kell nekik bújni, ami vagy 60 kötetes. Gondolom, mire a végére érnek, elfelejtik az elejét. Nem csoda, ha elromlik a szemük.
2013. ápr. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az ultraortodoxokra gondolsz? Fekete ruha, kalap, hosszú pajesz?

A sima ortodox zsidókon maximum a kipa az egyetlen viselet, ami megkülönbözteti őket.


Ortodox izraeli zsidókat ismerek, a 23 éves fiú szemüveges, a 60 éves apja nem. A négy testvére sem szemüveges (kontaktlencse előfordulhat).

2013. ápr. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ja-ja, ultraortodoxra! :) (Most tisztáztattam magamnak egy másik kérdésben, lehet hogy oda is te írtál.)
2013. ápr. 21. 16:17
 5/7 anonim válasza:
Volt "szerencsem" New Yorkba Brooklynba eltölteni 2 hetet, zsido negyedbe volt a szallas, ott midneki ultra ortodox, es jol mondod 98 szazalekok szemüveges kidülledt, szemü nagy orro stb... Ahogy beszeltem egy parral, meg ismeröseimmel New Yorkba elmondtak, hogy unokatestvereket vesznek felesegül meg csaladtagokat, hogy vagyon a csaladjukba maradjon, szerintem ez a beltenyeszet eredmenyezi, ezt...
2016. jan. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5

Az ismeroseidet sem lehet azzal megvadolni hogy tul sok eszuk van.

2016. jan. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
5ösnek igaza van, genetikai okok lehetnek
2022. ápr. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!