Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy lehetne ez ellen tenni...

Hogy lehetne ez ellen tenni valamit? Nem akarok még egyszer ilyen helyzetbe kerülni, már lassan attól rosszul vagyok, ha ha egy fiú van a közelemben, tisztára paranoiás lettem. :S

Figyelt kérdés
Januárban leszek 15 éves, most kerültem gimnáziumba, szóval még új minden: a bejárás, a város...tényleg minden...egyik nap 6 órám volt, a szakkör pedig 3-kor kezdődött, szóval volt egy csomó időm, úgy döntöttem, elmegyek sétálni egyet...nem mentem messze a sulitól, úgyanis ismerem magam: egy tök egyenes utcában is el tudok tévedni....szóval sétáltam, és megláttam egy olyan utcát, ahol kb félhomály volt, az utca elég szűk volt, de nem tartottam olyan vészesnek, szóval elindultam az úton....tettem vagy 3 lépést, és észrevettem, h az utca másik végéről 5 srác fordult be..éreztem, h nem lesz jó vége, de nem akartam már vmiért visszafordulni...szóval mentem tovább, az 5 srác jött velem szemben, de nem mertem rájuk nézni, és ilyen szégyenlős,gátlásos típus vagyok, vagy mi, szóval próbáltam eltakarni az arcomat(úgy csináltam, mintha a hajamat igazgatnám...)aztán mikor egy méter volt kb köztem és az 5 srác közt, az egyikük megfogta a kezemet a csuklómnál, és elvette az arcom elől..aztán alaposan végigmértek mind az 5en...én (ahogy ilyen helyzetekben szoktam) leblokkoltam, földbe gyökerezett a lábam, egy hang sem akart kijönni a torkomon....csak azt éreztem, hogy mindjárt sírni kezdek....elkezdtek közelebb jönni hozzám mindannyian...nagyon féltem, de megmuzdulni sem bírtam...végül nem történt nagyobb baj, mert egy felnőttekből álló baráti társaság befordult az utcába, és akkor elengedett a srác, és elmentek mindannyian... értem én, hogy nem kellett volna bemenni abba az utcába, de csomóan szokták azt használni, mert rövidebb utat biztosít a buszmegállóhoz....szóval...mit csináljak, ha ilyen történik?
2009. szept. 25. 15:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Gázpisztoly vagy gázspray ha már gáz van, gondolom a megelőzés részét te is levontad a dologból.
2009. szept. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A viselkedéseden, testartásodon már eleve látszik, hogy félsz, gyenge vagy. Ez felhívás keringőre! Járj egyenesen,határozott léptekkel, felszegett fejjel, és nézz körül!Nézd meg a szembejövőket,(de ne bámuld),szemléld a környéket, pláne ha ismeretlen helyen jársz! Ez magabiztosságot sugall, azonkívűl ha tényleg baj történt volna, személyleírást csak megfigyelés után adhatsz, és a környezeted is csak megfigyeléssel ismered meg.Hülyén hangzik, de ez ugyan így működik a kutyáknál, vadállatoknál.Megérzik a gyengét, azt vadásszák le.Ha pedig azt érzed, hogy gáz van, ne menj szembe a bajjal! Hülye vagy? Tipikusan áldozatként viselkedtél! Kevesebb para, nyitottság és józan ész. Akkor nagy baj nem lehet, és egyre több új embert, helyet, szitut fogsz megismerni.
2009. szept. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Reagálj!

Bármit, ami nem a félelmeddel kapcsolatos. Öt szkinhedbácsit sikerült otthagynom (este 11kor egy pesti kis utcában), csak mert elkezdtem dumálni nekik (igaz, 50-60 méterre ot volt a barátnőm és már látta, hogy gáz van, de akkor is még erőfölényben voltak).

A lényeg, h ne blokkolj le. Pl amikor esetleg filmet nézel és van ilyesmi jelenet, mindig képzeld el, h te mit tennél az illető csaj helyében, így már tudni fogod, legközelebb, ha ilyen történik, hogy vágd ki magad.

2009. szept. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!