Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan lehetnénk jobb emberek,...

Hogyan lehetnénk jobb emberek, jobb társadalom? Befogadóbbak, elfogadóbbak, empatikusabbak?

Figyelt kérdés

Hogyan válhatna erősebbé bennünk az egymás iránti tisztelet, mint a kirekesztősdi?


Mit tehetnek a zsidó-keresztény kapcsolatok alakulásáért a keresztények, mit tehetnek a zsidók?


Milyen lehetőséget láttok a magyar társadalom gyógyítására?



2013. ápr. 23. 10:44
 1/5 LTK válasza:
a normális életkörülmények megteremtése biztos javítaná a közhangulatot. ha nem lenne ilyen kilátástalan és bizonytalan a magyarok helyzete, biztosan másképp viselkedne mindenki. lásd kanada vagy svájc
2013. ápr. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A társadalom alapegysége a család. A társadalom tehát akkor fog jobbá válni, ha a családok megerősödnek, összetartóbbá válnak, és nagyobb hangsúlyt fektetnek a gyermekek, fiatalok erkölcsi, szociális nevelésére.

Az emberek odahaza sajátítják el az alapvető értékeket, már ha elsajátítják. Otthon kéne belenevelni a gyerekekbe az egymás iránti tiszteletet. Elsősorban példamutatás által.


Mit tehetnek a zsidó-keresztény kapcsolatok alakulásáért a keresztények, mit tehetnek a zsidók?

Kölcsönös tolerancia és elfogadás. Attól, hogy a másik másban hisz, ugyanolyan ember, mint én.

2013. ápr. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Úgy gondolom, hogy egyrészt ez nem egy egyik-napról a másikra megoldható kérdés, hanem generációkon átívelő folyamat.


Nagyon kevesen fognak velem egyetérteni, de szerintem az a probléma legfőbb forrása, hogy túlságosan erős szerepet kap a materializmus. Szinte eltűnt a szellemiség és a lelkiség. Felbomlott az egyensúly. Mintha egy sámlinak csak egy lába lenne, és nem három. Billeg és dől.


Érdekes, hogy a világ legboldogabb társadalma Bhutánban él. Vajon miért? :)

2013. ápr. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
77%
én inkább a másodikkal értek egyet. gazdaságra alapozni a békét nem jó módszer, mert ha összedől, megint ott tartunk hogy primitív eltűrők vagyunk sak, akkormeg vágju kegymás torkát ha nincs jómód. inkább a családdal kéne foglalkozni meg az emberi kapcsolatokkal, pl megismerni más vallású/származású/stb embereket, és nem rettegnénk tőlük.
2013. ápr. 24. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szendrő71


Amit mondasz az javarészt igaz,viszont ha ilyen stílusban adsz neki hangot,akkor senki sem fog komolyan venni,még kevésbé a véleményedet,vagy miattad mást is,akinek hasonló véleménye van,de esetleg ész érvekkel alátámasztaná azokat.

Csak tanács:legközelebb indokold is a dolgokat. Meggyőzni úgysem fogsz tudni olyat,aki homlokegyenest mást gondol,de többre fogják értékelni a véleményed.


Kérdező.

Az első kérdésre csak azt tudom mondani,amit előttem is. Az alapok vannak itt elrontva,a fiatalság nevelése. És persze a befolyásoló tényezők is,mint pl a tv. Szerintem nem kéne hagyni,hogy ennyit tévézzenek a fiatalok.

A másik kettőre nemigen tudnék most választ adni.

2013. máj. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!