Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mért ítéli el a a társadalom...

Mért ítéli el a a társadalom azt, ha egy fiatal nő az anyagiak és egy jobb minőségű élet miatt kezd egy idősebb férfival?

Figyelt kérdés

Leírom a saját esetemet, mert nem egy playboy lány, celeb vagy dubai luxusprosti esetről van szó.


26 éves pályakezdő lány vagyok. Művészeti területen szereztem diplomát próbálok művész karriert kiépíteni magamnak. Kapom is rendesen a pofonokat az élettől. Az egyetemen sikerem volt elismerték a munkámat, de sajnos kikerültem ebből a burokból. Szüleim már nem tudnak anyagilag támogatni, semmi hátterem nincs, plusz még a diákhitel is nyomaszt. Kezdek belekerülni abba az ördögi körbe, hogy a megélhetés miatt elvállaltam mindenféle rossz órabéres munkát (adatrögzítés, irodai monoton munkák), amiből szintén épphogy kijövök. Nyomaszt a dolog nagyon, mert emellett nem sok időm van alkotni. Érzem, hogy egyre inkább beszürkít ez a munka, elvész minden amit eddig tanultam és tehetségem van. Persze próbálom keresni a lehetőségeket, de van egy minőség ami alá nem akarok menni és mivel befolyásos ismeretségeim nincsenek, nem nagyon látok kiutat...

Van egy 60 év körüli öregúr akit főbérlőként ismertem meg. Érdeklődött a munkáim iránt, sokat beszélgettünk a művészetekről (egyébként egy nagyon nagy műveltségű, intelligens emberről van szó) Felajánlotta nekem, hogy ő tudna segíteni nekem abba, hogy bekerüljek a művészeti szcénába, plusz még anyagilag is tudna támogatni, hogy kellő időt tudjak szentelni az alkotásra. Egyenes volt az öreg, nem akar magához láncolni, de kedveljük egymás társaságát és ha ő tud segíteni miért ne használnám ezt ki amíg egyenesbe nem billen az életem?


Én bevallom nagyon az forog a fejemben, hogy belemegyek. Emberileg nagyon kedvelem az öreget, aki korához képest jól tartja magát bár valóban riaszt, hogy apám lehetne. Tudom, ha ebbe belemegyek, akkor nagyon diszkrétnek kell lennem, mert ha kitudódik, akkor kapnám a fröcsögést, hogy kis számító kurv@ csak széttette a lábát, meg hasonlók... Ezért írom le ide itt, mert kíváncsi vagyok, hogy az én történetemet hogyan ítélitek meg! Erkölcstelen ember lennék?


Sose voltam érdekember, nem tudtam érdekből barátkozni, most valamilyen szinten mégis rákényszerülök, miközben mindenki ezt csinálja az érvényesüléshez, ki így ki úgy...


2011. jan. 30. 04:21
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 anonim ***** válasza:
98%

Nos, mikor csak a cimet meg az elejet olvastam, azt hittem, hogy arrol lesz szo, hogy beleszerettel egy joval idosebb ferfibe es az szerintem abszolut nem gond.


Az sem gond, hogy elgondolkodtal ezen. Megertem, hogy nem konnyu a helyzeted, de mindig van mas ut, ha ezt nem erzed 100%-ig helyesnek erkolcsi szempontbol. Lehet, hogy az az ut a sikerhez sokkal nehezebb, de a tisztesseged is megmarad. Ez a te dontesed, de az nem hiszem, hogy jo jel, ha ennyire elgondolkodtat, mert ez azt jelenti, hogy kesobb talan megbanod epp azert, mert nem vagy erdekember tipus, igy lehet, hogy "megviselne".


Ha azt irtad volna, hogy szereted es komolyan terveztek illetve ha picit fiatalabb lenne, az mondanam, hogy nincs gond a korkulonbseggel, de szerintem ezt igy ne vallald be. Miert ne? Nem kerdeznel itt rola, ha te azt erezned, hogy ez igy rendben van. Ha ez az ember ilyen kedves, talan a baratsagotok reven is megprobalna segiteni, nem kell ehhez szex, csak mas oldalrol kellene fele kozeliteni.


Nem megbantani akarlak, de gondolj bele...akik kint allnak az utcasarkon sem jokedvukbol teszik. Valamiert rakenyszerulnek vagy rakenyszeritik oket, megis eliteli oket a tarsadalom, pedig nem tudjak Marirol meg Rozirol a kozertben, hogy mi a munkajuk, de ha szoba kerul a "szakmajuk", mindenki el fogja mondani a nem eppen kedves velemenyet. Te sem kenyszerulsz ra, csak ezzel probalod magadnak azt mondani, hogy ez helyes. Szoval en nem tennem. Akkor szokott jonni a fellendules, mikor legkevesbe szamitasz ra. Lehet mas lehetoseged is meg a kozeljovoben, amihez nem kell semmi ilyet tenned.

2011. jan. 30. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/65 anonim ***** válasza:
75%

Miert ne? Ha van gusztusod, gyomrod, akkor kinek mi koze hozza? Nem irod, de gondolom, remelem Te is tudod, hogy az uriember mast is akar, nem csak tarsasagot.

Tehetsegedel kapcsolatban, ha tenyleg annyi van, akkor miert kell az uriember tamogatasa.

Azt irod, kiestel abbol a korbol, ahol elismertek. Egy tehetseg mindenhol el van ismerve.

Irodai munkat leszolod, tobbre meg nem tudod vinni. Miert nem irtad ki, ugy ahogy van. penzert, magasabb szinvonalert kell az oreg. Sok no van igy, es igen, ribancok a nevuk. Ez is egy foglalkozas. Mit csinalsz utana, ha oreg megunt, meghalt, akkor pedig egy ujat kell majd keresned.

2011. jan. 30. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/65 anonim ***** válasza:
98%
Az embernek élete során sok lehetősége van érvényesülni. Viszont tiszta erkölcsöd csak egy van. Ha azt bemocskolod, azt tisztára már nem fogod mosni. Persze, ha neked ez nem jelent sokat, akkor tedd meg, bár a történetedből nem derül ki számomra, hogy mit is akar az öreg. De arra számíts, hogy ő egymaga nem fog téged nagy művésszé tenni.
2011. jan. 30. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/65 anonim ***** válasza:
93%
Elso hozzaszolo vagyok. Meg annyit hozzatennek, hogy fiatal vagy es nem szabadna ilyen keseruen hozzaallnod a dolgokhoz, a jovodhoz. A muveszet meg sajnos olyan dolog, hogy valakit vagy elismernek es beindul neki a szeker vagy sosem tud kitorni, vagy esetleg csak idosebb koraban. Ezzel gondolom, hogy tisztaban voltal, mikor ezt a palyat valasztottad. Olyan, mint a lutri, hogy vagy bejon vagy nem. Csak nehogy arrol legyen szo, hogy a bacsika behulyit, hogy igy segit meg ugy segit, de semmi sem lesz belole. Mert nem egy emberen mulik, hogy teged be tudjon vinni olyan korokbe, ami altal megismernek. Olyan fiatal vagy meg. Nem ertem, hogy miert gondolod, hogy a konnyunek tuno ut egyben a legjobb is. Lehet, hogy ez a dontes nagyon meg fogja valtoztatni az eletedet, ha meg most nem is erzed es rosszul is elsulhet. Neked kell dontened, de van kockazata sok ertelemben, ha igen-t mondasz...
2011. jan. 30. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/65 anonim ***** válasza:
97%
Ráadásul még ha meg is ismertet valami menő művészi körrel, az sem garancia, hogy elismert művész leszel.
2011. jan. 30. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/65 anonim ***** válasza:
90%

Azon is el kell gondolkozni, hogy mit szólnak majd a férfi gyerekei, unokái vagy egyéb örökösei, ha a majdani örökségüket elkezdi Rád költeni, esetleg kitér Rád a végrendeletében...

Meg azon, hogy milyen lesz majd vele ágyba bújni, mivel nem egy fiatal férfi testéről van szó... mi lesz, ha ott és akkor valami visszataszítót találsz a dologban és nem tudod megtenni?

Ha majd megtetted, és így leszel neves művész, hogy nézel tükörbe a későbbiekben? Nem vetül fel majd benned, hogy nem a saját erődből, hanem más hátán másztál fel a "ranglétrán"? Egy prosti, akiről fentebb írtak, még mindig azt mondom, önállóan "dolgozik", de Te függeni fogsz valamilyen szinten a férfitól... ahogy segíteni tud, úgy le is tudja rombolni a karrieredet örökre, ha valami nem úgy lesz, mint ő szeretné...

Én ezt így nem vállalnám be vele.

2011. jan. 30. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/65 anonim ***** válasza:
97%

Nem akarom ismételni az előzőeket,de azért elgondolkodhatnál néhány dolgon.

Ha tehetséges vagy és vannak ötleteid,akkor munka után azokat megvalósíthatod. Az irodai munka nem olyan megterhelő,hogy utána ne tudnál alkotni. Igaz,akkor nincs szórakozás,csak az alkotás,és akár fél éjszaka is fent kell lenned.

A másik dolog: Ismerned kell a ma elismert,nagy művészek életttörténetét. Hány volt közülük,aki nyomorgott,és csak a haláluk után ismerték el a nagyságukat? A ma élő,ismert,sikeres művészek sem fiatalon lettek azok. Nekik is kellett mellette valahol dolgozniuk,hogy meg tudjanak élni. Egyikük sem fiatalon lett ismert és sikeres.

Lehet,hogy az öreg megismertet művészekkel,esetleg galéria tulajdonosokkal. Még az is lehet,bár kétlem,hogy valakit rávesz,hogy állítsa ki a munkáidat. Ez még nem jelenti azt,hogy a munkáid tetszenek is majd a közönségnek,és meg is vásárolják azokat! Kicsi a valószínűsége,hogy megtudsz majd a munkáidból élni. Legalábbis a közeljövőben nem. Ezekben a körökben nem biztos,hogy a munkáidat fogják elismerni, csupán az öreg kedvére akarnak tenni. Te leszel egy öreg pasi kitartott szeretője,semmi más.

Bármilyen intelligens az öregúr,nem természetes,hogy fiatal lányt akar szeretőnek. Fiatal vagy,vajon hogy éreznéd magad vele az ágyban?

Semmi garancia arra,hogy ezen az úton elismert művész leszel.

2011. jan. 30. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/65 gfero ***** válasza:
90%
szegény fejed egyesek mire nem kényszerítik az embert még hogy te irodai munkát csináljál kész gyalázat ,egy egyetemet végzet ember inkább tegye szét a lábát egy 60 évesnek ez nem annyira megalázó mint a munka.nem is értem hogy egypár tízezer ember ilyesmire vetekszik hogy elmegy dolgozni egy irodába ez felháborító.csak ha esetleg nagy színészek leszünk amit nem hiszek ne felejtsd el megemlíteni hogy minden darabért szét kelet hogy tárjad a lábad hogy érvényesülj .
2011. jan. 30. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/65 gfero ***** válasza:
97%
bocsi elírtam nem színészek hanem művészek
2011. jan. 30. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/65 anonim ***** válasza:
54%

Én elmondanám, hogy az én férjem 36 évvel idősebb, mint én.Jó módú külföldi üzletember, akit első perctől fogva szerelemmel szeretek.Ezért voltam én már minden, luxusprostitól kezdve, számító dög, itt, ahol elmondtam.Ugyanakkor mi egy színvonalról érkeztünk, én is nem kevés pénz hoztam a házasságba, mellesleg 16 éve vagyunk együtt, és van egy közös gyermekünk is.



Úgyhogy kedves hozzászólók, az előbbi titulusok inkább erre a kérdezőre vonatkoznak, mint rám.

Bocs az OFF-ért, de nem bírtam megállni.


Kérdező, te már jellemezted magad a kérdésedben.Sajnálom, de ez az igazság.Viszont a te életed, senkinek semmi köze hozzá!

2011. jan. 30. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!