Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Most akkor kik az Apokalipszis...

Most akkor kik az Apokalipszis lovasai?

Figyelt kérdés

Azért nem a vallás kategóriába írtam, mert nem a vallásos szövegre vagyok kíváncsi!

Több névvel is illetik őket, eddig egyedül a Halál a biztos. Olvastam olyat hogy van Viszály, Háború, Kapzsiság, de olyat is, hogy Pestis, Hódítás, Éhínség. Most melyek jelentik ugyanazt/állíthatóak párhuzamba? És a lovak (fehér, vörös, fekete) melyikhez kapcsolható? Azt tudom, hogy a Halál lova a fakó ló..



2013. ápr. 29. 17:45
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

4 lovas, ahogy írtad kb. Írok pár példát szemléltetésnek hogy lásd.


1. A Háború - ezt ugye lehet értelmezni úgy is mint Hódítás. Nemzetek egymás közötti háborúira utal.

Az ő lova fehér.

Példa: 73. Lajos megtámadja a középkorban Satrafaországot.


2. A Viszály - az emberek egymás közötti viszályára, esetleg belső háborúkra, polgárháborúkra utal.

Az ő lova vörös.

Példa: Satrafaországban a vezető pozíciókba 73. Lajossal szimpatizáló embereket ültetnek. Látszólag ők irányítják az országot, de mindenki tudja, hogy valójában 73. Lajos a főnök. A nép rabszolgasorban van. Többeknek nem tetszik a dolog, ezért fellázadnak - belső háború, polgárháború.


3. Éhínség, vagy szokták úgy írni hogy Drágaság. Értelemszerűen éhínségre és a nagy fokú áremelkedésekre utal. A polgárháborúk, háborúk után fellépő dolgok.

Az ő lova fekete.

Például: háború sújtotta Satrafaország, lekaszaboltak leromboltak mindent, nincs ipar, nincs mezőgazdaság, ennek megfelelően nagy a szegénység, nincs étel. Ami étel van és meg lehet venni azt piszkosul drága, az embereknek pedig nincs pénze.


4. Halál, vagy Pestis

A háborúk után fellépő járványokra, és az ezzel és az éhínséggel kapcsolatos halálra utal.

Az ő lova a fakó, ahogy írtad, vagy hullaszínű. Bár lehet sárgászöld is, ábrázolástól függ.

Példa: Satrafaországban sok ember hal meg, mert nincs étele, nem tudja megtermelni, vagy ami volt azt elrabolták tőle. A harcok miatt sok a holttest a csatatereken, senki sem temeti el őket, ott rohadnak a földeken, a folyókban megfertőzve mindent. A fertőzést pedig a halál kíséri.


A lényeg, hogy az elejétől kiindulva minden összefügg az előzőekkel. Egy tipikus háború leírása. Írhattam volna akár az USA - Irak háborút is.

Vagy ha aktualitást szeretnél, a Trónok harca című könyvben nagyon jól szemléltetve vannak ezek az állapotok.

2013. ápr. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
nagyon jók a példák.
2013. ápr. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!