Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért nézik le a vegetáriánuso...

Miért nézik le a vegetáriánusokat a húsevők?

Figyelt kérdés
Mindenhol leszólnak azért mert nem eszem húst, a családot kivéve. Miért nem értik meg ezt az emberek? Én sem szólok bele mások szokásaiba. Akármerre találkozom emberekkel és előkerül a szó én kénytelen leszek ezt bevallani és érzem, hogy ők ezt rossz szemmel nézik miért van ez??
2009. szept. 27. 18:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
57%
nem tudom miért
2009. szept. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%
Velem is ez van, megpróbálnak mindig rábeszélni, hogy de kóstoljam már meg. Mondjuk én nem vagyok vegetáriánus, csak simán nem szeretem a húst (valamelyiket igen, de nagyon kevesés félét).
2009. szept. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Mint húsevő azt kell mondjam, nekem az olyan, mintha nem ennél csokit :) nem megbotránkoztató, csak én a húsról nem tudnék lemondani az fix :) aki meg beszól, annak mérd az agyához, erre mást nem tudok mondani, nincs evvel semmi gond.


azt mondd meg nekem, hogy akik nagyon vegák, de nagyon nagyon...miért kecske tejet isznak csak? a tehénből is ugyanúgy jön ki :) erre még nem kaptam választ és gondoltam hátha te elmondod

2009. szept. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek fogazatuk alapján mindenevők, emellett pedig összetett gyomrunk sincs. Én nem nézem le őket, de valaki ezt az egész dolgot kitalálta és ennek működnie kell... Engem nem zavarnak a vegák, mindenki úgy táplálkozik ahogy, akar!
2009. szept. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
66%
Mert egy alapvető élelem a hús. Tápláló, és ha nem eszed, gyenge leszel, és vézna. Utána meg amikor kórházba kerülsz, mert annyira legyengültél, akkor az én adómból fizetjük az ápolásodat. Régen az emberek mindenféle húst-szalonnát megettek, és 100 évig éltek, öregen is dolgoztak. Az állatok azért vannak, hogy megedd őket.
2009. szept. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Ha 8 év alatt nem gyengültem el és nem is lettem vézna akkor már nem fogok. Ilyen alapon az én adómból fizetem a te ápolásodat a sok zsíros kaja miatt.

Az állatok a barátaink!!


Nem térítő szándékkal írtam.

2009. szept. 27. 19:02
 7/14 anonim ***** válasza:
90%
Én nem nézem le őket, de ha lenézném akkor asszem azért lenne, mert a vegák nézik le a többi embert. hisz hogy is mondod? "Húsevő", ez azért alapból egy lenéző szöveg. Plusz ugye lenézitek azt aki megeszi az állatokat. Ebből kifolyólag érthető ha nem szeretik az emberek azokat az embereket akik beugatnak meg próbálnak megtéríteni mindnekit, hogy ne egyen húst.
2009. szept. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
85%
Mellesleg annyira bírom azokat az állatvédőket akik ilyen dolgok miatt ugatják le a többi embert, miközben ugyanúgy olyan életmódot élnek, amivel az élővilág pustzításához járulnak hozzá. álszent.
2009. szept. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem zavarnak a vegák, de pl a vacsoracsatában meg a hal a tortánban némelyik némber ezzel az állandó finnyáskodásával, meg affektálásával kihoz a sodromból.

Amúgy mint egészségügyi dolgozó, egészségügyi főiskolával úgy gondolom, hogy ételeink szerves részét a húsok is képezik, és elengedhetetlenek. Biztos a növényekből és gyümölcsökből is sok táplálékot lehet felszedni, de a hús az alapvető fehérje forrásunk.

Érdekes, hogy a régi világban nem volt senki vega, illetve ennyien nem. Szerintem ez divat lett. Nem hiszem, hogy pl. anyudék hús nélküli étkeken neveltek fel, tehát nem tudom mi ez a "fuj nem eszem meg a húst"...( és ezt tényleg idézőjelben értem).

Amúgy tényleg nem zavar én is szeretem a gyümölcs és zöldség salikat is, de húsit is :) Aki meg ezért cseszeget (hacsak nem te vagy az idegesítő Debreceni Zita finnyás affektálós, vega) akkor ne vedd fel a véleményeket.

Mindenki úgy él ahogy neki jó. Ezzel meg nem is zavarsz mást sem.

2009. szept. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
86%

Én nem nézem le őket sőt, nagyon is tisztelem.

De én nem tudnék megválni a hústól. Ellneben arra figyelek, hogy ne szemeteljek, ahol tudom, szelektíven gyűjtsem a hulladékot és a számomra egyik legfontosabb: olyan termékeket használok, amiket nem teszteltek állatokon. Mert van egy elvem: A farkas is megöli a nyulat, de nem kínozza előtte hónapokig.


Mellesleg tényleg mindenevő az ember, ahogy az összes többi emberszabású is, és sokan csak úgy belevágnak, hogy "mostantól vega vagyok" de semminek nem néznek utána, hülyeségeket terjesztenek (pl a hús mérgező/halálos, meg egyéb esztelenségek) persze arról hírből sem hallott nagyrészük, hogy a hús elhagyásával B12-vitamint kéne szedni... Engem inkább ez a "tudatlan és még téríteni is akaró" vegetáriánus típus taszít.

2009. szept. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!