Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Anyám idegeskedik miattam....

Anyám idegeskedik miattam. Van oka rá?

Figyelt kérdés
15 vagyok és eléggé eltávolodtam gimiben a barátaimtól. Tök bulizós csaj voltam, egy éve egy nap szabadidőm sem volt és ott volt a barátom is , akivel már nem tartjuk a kapcsolatot. Most folyton kérdezgeti megyek-e valahova .. mit fogok ma csinálni.. én meg csak annyit mondok hogy semmit vagy hogy gépezek. Anya most hogy lett munkája el visz pár helyre hogy azét ne legyek otthon. Én sem vagyok az az otthonülős fajta, de nincs kivel mennem semerre sem, a barátnőimnek ott vannak a pasijuk és pedig elvagyok maradva .. nem tudok mást tenni itthon vagok egész nap anya emiatt ideges. Van oka rá? Mit tehetnék ellene?
2013. máj. 1. 12:20
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Igen, van rá oka. Találj magadnak valamilyen hobbit, ahol erős a közösség, és nincs olyan versengés, durva lökdösődés, mint pl. a kézilabdában! Ajánlom a néptáncot, a barlangászást. Majd ott lesz új társaságod.
2013. máj. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem is az a lényeg, hogy anyád idegeskedik-e vagy nem, hanem ha a szociális életed nem fejlődik megfelelően, akkor később nagyon megfogod bánni.


Ahogyan az előttem válaszoló is írta, valahova iratkozz be, valamilyen társaságot keress magadnak, mert a magány jó, de szükség van barátokra is. Ez utóbbit te is tudod, mert írtad a gimis barátaidat, viszont a magányosságot, amivel még nem vagy olyan régi viszonyban, akkor azt is megfogod tapasztalni, hogy ha túlzásba viszed, akkor negatív hatással lesz az állapotodra, a hangulatodra és úgy aránylag az egész életedre, amelyet ráadásul most alapozol, úgyhogy kár lenne elrontani.


Anyud amúgy azért idegeskedik, mert tisztában van azzal, hogy nem jó irányba haladsz, ha elszigeteled magad a környezetedtől és a négy fal közt töltöd a napjaidat. Ha így folytatod, akkor például nem lesz akivel elmenned sétálni; akivel beüljél egy moziba; akivel elmenjél fagyizni; akire számíthatsz, ha baj van; akivel találkozhatsz, ha kedved van dumálni; stb. - Egyszóval sok a veszteség és nulla az előny, tehát nem éri meg. Főleg nem 15 évesen.

2013. máj. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!