Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy tanulhatnék meg szépen írni?

Hogy tanulhatnék meg szépen írni?

Figyelt kérdés

és kb mennyi idő??


ilyenre gondolok:

[link]

[link]


16/F



2013. máj. 3. 19:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez nem pontosan a szépírás példája. Ha sokat fogsz írni, 2-3 év alatt benned is kifejlődik a rutin és a jellemedhez viszonyítva fejlődik ki az írásod.
2013. máj. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

azért linkeltem a képet mert nekem ez a szép :))


megtanulnék én úgy is írni hogy a betűk vége "kunkorodik" csak nem tudnám leírni ami a táblán van :)).


már elég régóta írok (lévén hogy 16éves vagyok), de nem tetszik az írásom, amikor olyan hangulatom van néha nagyon szépen írok, de általában nagyon ocsmány, néha még kissé "darabos" is.

2013. máj. 3. 19:55
 3/7 anonim válasza:
Szia:) nekem az osztálytársaim azt mondják hogy nagyon szépen írok és én mindig valamilyen más írásmódra váltok. Otthon ha van egy kis szabadidőd akkor próbáld azt hogy először a nevedet próbálod leírni aztán egyre több szót. Én is dőlt betűkkel írok és erre valamiért úgy szoktam rá hogy akárhányszor írni kell én ferdén tartom a füzetet :)
2013. máj. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Ne akarj így írni. az írásban tükröződnek a személyiségjegyek. Ebből kifolyólag mindenkinek más írásképe van. És mi a jobb? Utánozni vagy egyedinek lenni?
2013. máj. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
de én alapból csúnyán írok, egy grafológus valószínű kiborulna tőle, nem is tudom elolvasni amit írok és nem is tetszik a nevemet pl nagyon szépen írom de az is olvashatatlan :))
2013. máj. 3. 20:51
 6/7 anonim ***** válasza:

1. A grafológus nem a " szép " írást vagy " csúnya " írás alapján elemez, hanem az írás jellegzetességei alapján, bármilyen is lenne az az írás.


2. Az én írásom hasonlít arra, amit linkeltél. Régebb én sem írtam így, de idővel kialakult.

Gyakorolj sokat, ez az, ami nélkül nem fog sikerülni, és mindig legyen előtted egy minta, amely alapján írsz. Például ha azt írod, hogy " torony ", akkor legyen előtted egy írásminta, amelyben szerepel minden betű és keresd ki a szóhoz szükséges betűket, majd írd le a szót. Minél több szóval gyakorolsz, annál többet gyakorlod a különböző betűk írását. Egy idő után már automatikusan fog menni és nem lesz szükséged mintára, de az elején használnod kell, különben visszatérsz a régi írásodhoz.

Ja, és ami fontos: türelem. Nem fog egyik napról a másikra sikerülni. A mostani írásod sem néhány nap alatt fejlődött ki, tehát az új írásod sem fog seperc alatt meglenni.


Kézgyakorlatok is hasznosak lehetnek, keress olyanokat az interneten amelyek az ujjakat dolgoztatják meg, ilyenek a kéz koordinációs gyakorlatok.

2013. máj. 4. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

1. azért írtam, mert elég "agresszív" az írásom

2. köszönöm

2013. máj. 4. 10:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!