Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan tanulhatnék meg rendese...

Hogyan tanulhatnék meg rendesen, szépen varrni? (hosszú indok kevés kérdés)

Figyelt kérdés
Az anyukám nem tud varrni, és a nagymamám meg nagyon-nagyon sokat dolgozik.De varróiskolába nem szeretnék menni mert még csak 12 éves vagyok.(L) de divat tervezőnek készülök és addig is szeretnék gyakorolni (tudom h korai még nagyon, de szerintem a varrás, szabás stb megnyugtató...)de szeretném tökéletesítgetni a tudásomat.úgyértve h szeretnék ruhákat is varrni.de nem tudom h mijen ergy szabásminta és h hogy kell elkészíteni.Kérlek ha tudtok akkor segítsetek!!!Nagyon megköszönném!!!
2011. ápr. 23. 21:48
 1/9 anonim ***** válasza:
89%

Vedd meg Cser Ágnes:Szabás-varrás c.könyvét.

Abban a szabás és a varrás is lépésről-lépésre le van írva.

Ha akarsz,megtanulhatsz belőle varrni. De ahhoz,hogy tudj is ruhákat varrni,elég sok idő kell.

2011. ápr. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
2011. ápr. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
51%
A videón a nő rendes ruhát nem fog varrni! Nem lehet úgy találomra szabni!
2011. ápr. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Huuuuuuuuuu!!!

Merci!!!nagyon joooooo!!!mind a 2!!!

2011. ápr. 23. 23:05
 5/9 A kérdező kommentje:
bocsánat mind a 3-at!!!Merci!
2011. ápr. 23. 23:06
 6/9 anonim ***** válasza:
48%

Kb ennyi évesen kezdtem én is varrogatni egy öreg singeren.

Kaptam egy burdát, s abból egy top és egy nadrág szabásmintáját rajzoltam ki. A topot egy régi ruhámból szabtam ki, a nadrágot meg új anyagból.

Tök jó lett mindkettő, csak én tudom, hogy nem szépen+tökéletesen van varrva. Ugyanis az a gép nem tudja eldolgozni az anyag szélét, ezért hogy ne rojtolódjon amolyan "bunkósan" varrtam...

Na de ha egyszer veszek új gépet magamnak, akkor tuti megcsinálok egy tanfolyamot, mert azért vannak praktikák... Persze mindezt ki lehet találni, de az több idő, interneten nyomozni szintén...

Szóval egy alap tanfolyam és utána ötletelés+net.

2011. ápr. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Inez.R. válasza:
72%
A kulcs-szót már leírtad: "gyakorolni". :) Kezdésnek pl keress valami régebbi ruhadarabot (pólót), ami már kidobásra várakozik, és a család egyik tagjának sem kell. Ha a varrások mellett felvágod, máris van egy tuti póló- szabásmintád. Nagyméretű reklámújságot szerintem minden postaládába bedobálnak, arra rá is tudod rajzolni. Mielőtt kivágnád a papírból, mindenhol körben hagyjál rajta +1 +1 centit, mert a varrásszélességre szükséged lesz.. Egyébként a szabás- varrás tényleg megnyugtató, igazi sikerélményt adó elfoglaltság. Sok sikert Kollegina. :)
2011. ápr. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

dehogynem lehet csak úgy "találomra" szabni, én is úgy kezdtem anno, sok-sok-sok évvel ezelőtt, otthon voltam gyesen, és maradtak a picúr mellett lekötetlen energiáim, anyukámnak meg egy vadiúj, No-ból kapott gyönyörű Singere, amit - kézügyesség híján - képtelen volt megtanulni kezelni, elhoztam, és szép lassan, fokozatosan "magamévá tettem", de úgy "találomra", vagyis teljesen érzésre :)


elképzeltem, kitaláltam valamit, megpróbáltam térben látni és leképezni, vagyis kiszabni - nem mondom, hogy nem rontottam el ezt-azt, de ez az autodidakta, gyakorlatias tanulás része volt, belefért :)


ma már profi módon varrok, professzionális gépeim vannak, és bár soha nem tanultam iskolában (ezt - mást igen;) mindig maximalista voltam, soha nem értem be összacsapott fércmunkával, igénytelen tisztázással, stb., szal a lényeg az, hogy valahol el kell kezdeni, fő a lelkesedés, nem baj ha a kezdetekkor mellényúl az ember, ahogy előttem is írták, a gyakorlás a kulcs - na és az akarat ;)

2013. aug. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
.
2018. márc. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!