Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért épp oroszlán a Magyar...

Miért épp oroszlán a Magyar Gárda címerállata? Miért nem a turul, a szarvas, vagy legalább valami olyan állat, ami őshonos Magyarországon?

Figyelt kérdés
2013. máj. 5. 07:56
 1/9 anonim ***** válasza:
9%
Mert az oroszlán vérszomjas ragadozó, mint a Gárdisták is.
2013. máj. 5. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
31%
Mert töketlenségükben és a kapkodás közepette nem tudtak jobbat kitalálni.
2013. máj. 5. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
45%

Mert ennyire következetesek....:)

Amúgy itt egy M. G. GyiK, ebben benne van:

[link]

2013. máj. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem mert az oroszlán erős és kitartó és -bár nem ismerem még annyira a Magyar Gárdát- remélem ők is ilyenek!:)
2013. máj. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Ez nem vélemény kérdése. Belinkeltem, hogy miért.


De ha már fantáziálunk, szerintem azért, mert az oroszlán büdös.

2013. máj. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
mert nem félnek
2013. máj. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Eddig valódi választ nem kaptál a kérdésedre, mivel csak olyanok válaszoltak, akik nem tudták a valódi választ és válaszaik csak Magyar Gárda ellenességüknek köszönhetők.


Tessék itt a valódi válasz:

A Magyar Gárda címere egy árpádsávot és annak vörös sávjaiban oroszlánokat tartalmaz.

Az árpádsáv a 13. században jelent meg, mint az Árpád-házi királyaink zászlaja. Az árpád ház kihalása után is használták, azok az uralkodóházak és uralkodók akik Magyarország királyai voltak, betették címerükbe az árpádsávokat, így megtalálható az Anjou- a Jagelló-házi királyaink címereiben is, valamint Mátyás király és a fekete sereg címerében is. Később, a kettős keresztel kiegészítve Magyarország címerévé vált, jelenleg is látható címerünk bal oldalán.


Az árpádsáv elsőnek 1202-ben jelent meg I. Imre király címerén. Ez a címer az árpádsáv vörös soraiban 9 oroszlánt tartalmaz, pont mint a Magyar Gárda címere.

[link]

Ezután 1222-ben II. András királyunk az aranybula kiadásakor szintén egy hasonló címert használ: [link]


A Magyar Gárda címere így I. Imre címeréből származik, akinek címerén láthatóak először az árpádsávok.

2013. júl. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Tehát a 3. válaszban belinkelt "Magyar Gárda Becsületkódexe" valótlanságot ír, önmaga ellensége? Csak kérdezem.

Amúgy meg:"2009. július 2-án a Fővárosi Ítélőtábla másodfokon jogerősen feloszlatta a Magyar Gárda Hagyományőrző és Kulturális Egyesületet és a Magyar Gárda Mozgalmat."

2013. júl. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Úgy tűnik mégis aktívak. Előbb olvastam cikket az igazi rasszizmusról. Miszerint ők vannak diszkriminálva, mert ők a magyar gárda, meg egyéb dolog. És linkelt egy társoldal cikkét egy eseményről, hogy a rasszista zsidóknak szintén nem kell a akárki vére.

Ám ez az érdekes. Gárda nem konkrétan fajt mondott, hogy a cigányok azok bőrük színe miatt szomorodjanak meg, hanem a cigány bűnözést általánosságát és nagy arányát hánytorgatják fel. Meg paranoiásak a zsidókkal. És mindez nyíltan, erősen.

Az emberek meg nem tudják, hogy zsidók utálják a palesztinokat. Láttam riportot, hogy a zsidó nőt kiutálta a családból, mert palesztin férfihez ment hozzá. Meg stb... Meg a palesztin terrorista elleni katonai műveletek áldozata a legnagyobb része civil.

Mikor jön a gárda gyűlölködő hangon Jobbikkal karöltve félelmeikkel, és itt rontotta el, hogy nem tárgyilagosan kezelte a témát, akkor még őt vádolják meg a rasszista cionista zsidók antiszemitizmussal. Megosztva így a magyarokat egymás között. Emlékszem egy gárdás riportnál a gárdisták kihangsúlyozták, hogy nem a bőrszínt nézik, hanem az erkölcsiséget.

Szóval magyarok, azért, mert a magyar társad ellenséges hangnemet áraszt, őt ne utáld, inkább tárgyald meg vele a nézetét. Mindig van oka a gyűlöletre. És magyarban nem az az ok, mint Amerikában, hogy a feketék rabszolgák voltak sztereotípia.

Az Egri csillagokban is meg van őrizve, hogy a magyar cigány megvoltak. Más volt a helyzet. Nem az volt, hogy a lecigányozás szitok lett volna. Senki nem haragudott meg mikor azt mondták: Húzd rá cigány! Most meg lassan a magyar fél cigányok előtt hangosan kimondani, hogy cigánypecsenye, száz tagú cigány zenekar, cigányzene. Mert még rasszizmusnak nézik. Ez is onnan ered, Amerikából, hogy a n*gger-t rasszista fennhanggal mondták a rabszolgának, sértésként mondták nekik, és ez megmaradt. Hozzánk meg ezt átvették, átsablonozták. Legalább is én így látom.

Kíváncsi vagyok, hogy most a gyakori kérdések fog-e engem cenzúrázni. Írtam egyszer egy tárgyilagos, következetes álláspontot egy vitához, közvetetten érintőleges témához, és a sok komment közül az enyémet szedték ki.

2014. jan. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!