Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért nézi le a legtöbb...

Miért nézi le a legtöbb vékony alkatú ember a kövérebbeket? Miért előítéletesebbek, és "bunkóbbak" velük szemben?

Figyelt kérdés
Bocsánat a kifejezésért!:) De ezt a kérdést már sokan feltették nekem és kíváncsi vagyok a ti véleményetekre is!Elsősorban 14-50év közöttieknél tapasztalták ezt!Ha nem a párkapcsolatot nézzük akkor elsősorban nőknél!De férfiak válaszát is várom!
2009. szept. 29. 11:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Mert legtöbbször nincsenek tisztába vele, hogy lehet, hogy az is alapvetően egy ugyanolyan adottság, mint az hogy ő meg egy fogpiszkáló, annak ellenére, hogy időnként ő viszont egy ökröt is megeszik vacsorára...
2009. szept. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Én azokat sajnálom, akik azt hiszik hogy a vékony az jó és az egy ideális valami. Az igazság az, hogy az a divatszakmából átvett hamis ideál, amivel az amúgy is zavarodott fiatal lányok fejét tömik. Azt hiszik, hogy ha vékonyak, akkor társadalmilag jobban elfogadottak lesznek.

Határvonalat kell viszont húzni a molettség és a kövérség között, míg az első egy többnyire kellemes, telt(és főleg egészséges) látványt nyújtó valami, addig az utóbbi egy kóros és egészségkárosító állapot. A lustaságból eredő kövérséget én is elítélem, de a divatvékonyságot is. Mindkettő gusztustalan és egészségtelen.

2009. szept. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Igen!Természetesen az elhízás sok mindentől kialakulhat!Cukorbetegség,Hormonzavar,Stresszes életmód,Egészségtelen táplálkozás.. Napjainkban elég sok stresszes ember él,egésszen gyermek kortól!Sokszor az egészséges táplálkozást pedig az anyagiak nem teszik lehetővé!Ezeket a szempontokat természetesen nem veszik figyelembe!Egy kövérebb ember is ugyanannyit ér mint a vékonyabb társa!Természetesen sokat "nyom "az adottság is!Van aki rengeteget eszik nem sportól és mégis vékony marad.Van aki pedig alig eszik,sportól mégis kövérebb az átlagnál!Azért nem írom hogy a normáltestalkatnál mert manapság a soványság számit normálisnak.Ami természetesen nem így van!1980 körül még úgy számolták az normál testsúlyt magyarországon(nem testalkatot)hogy 160centiméter magassághoz 60kilógramm a normális!
2009. szept. 29. 11:57
 4/16 A kérdező kommentje:
Kedves 11:50-es!Teljes mértékben igazad van!Az emberek azonban nem tudnak vagy nem akarnak határt húzni-különbséget tenni az egészséges látvány(teltkarcsú) és a kóros állapot(kövérség)között!
2009. szept. 29. 12:00
 5/16 anonim ***** válasza:
Mi alapján számolták ezt anno? Ez nagyon kíváncsivá tett..Hogyan tudom ez alapján kiszámolni, hogy a régi "ideál" alapján nekem hány kilónak kellene lennem? Bocsi, hogy nem a kérdésre válaszolok, de tényleg érdekelne...
2009. szept. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Én is csak olvastam és hallottam róla!160/60, ha alacsonyabbak vagyunk akkor 155/50 vagy 150/45,de ha magassabbak akkor már 165/70 ha jól emlékszem:)
2009. szept. 29. 12:17
 7/16 A kérdező kommentje:
És fontos!!!18év felett 45éves kor alatt!:)
2009. szept. 29. 12:19
 8/16 anonim ***** válasza:
Igazad van kérdező,és megmondom őszintén,én inkább legyek továbbra is kövér,de semmi pénzért nem cserélnék egy vékonnyal akik sokszor úgy néznek ki mint (bocsánat a kifejezésért) az Etiópiai éhező emberek.Ebből is látszik,hogy bizony nekem sem ártana legalább 15 kg leadni(a tesztek szerint ennyit kéne),de a párom oda van értem,és meglepődőn sokszor,de vannak még most is sikereim a férfiaknál.Talán,mert vidám vagyok,és ahogy mondják "van mit fogni rajta"..De én nem bántom a soványakat sem,mert sokan vannak köztük is,akik nem a divatot követik,hanem hasonló problémája van mint nekem.Nem tud hízni,pedig mindent megtesz érte...Általában azok nézik a túlsúlyos társaikat,akik még nagyon fiatalok,és azt hiszik,hogy ők soha nem lesznek kövérek..De ez sem baj,hisz ez is együtt jár a tinédzser korral.Mi sem voltunk különbek amikor 14-16 évesek voltunk.Én fiatalon 162 cm magasságom mellett 56-58 kg voltam.Sportoltam,és szép nagy melleim voltak.Ideális alkat,és el se tudtam képzelni,hogy egyszer a túlsúllyal fogok küzdeni..Most közel a 40 évemhez,bizony van rajtam 15 kg felesleg,és hiába igyekszem(na jó azért annyira nem küzdök) nem tudok megint 58 kg lenni..Én a gyermekem születése után híztam el,mert a hormonom megváltozott.De én elfogadtam,mert így is jó vagyok azoknak akik fontosak számomra.Az idegenek meg nem érdekelnek...
2009. szept. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Nézd csak meg, ez egy nemrég feltett kérdés, ami bizonyítja hogy a mai lányok mennyire nincsenek tisztában azzal, hogy mi a szép és mi nem. Egyszerűen csak egy félresikerült társadalmi elvárást követnek:


"156 cm vagyok és 52 kg, mennyiit fogyjak hogy vékonynak számítsak?

Tudom nem szép a vékony, stb..de én az akarok lenni, de kb mennyit kéne még fogynom ?"


Ő maga sem tudja miért akar fogyni, csak akar. Már rég vékony, de még vékonyabb akar lenni. Mi ez ha nem betegség? Aztán ezek a csontsoványra fogyott lányok elkezdik piszkálni a kövéreket, miközben nem veszik észre, hogy a beesett arcuk és kilátszó bordájú, melletlen mellkasuk éppoly visszataszító, mint a hatalmas hurkák. Valamiért az emberek a két végletben gondolkodnak, vagy nagyon kövér, vagy nagyon vékony van csak.

Az ő bajuk, de a nagyon vékonyak is rá fognak jönni, hogy a barátjuk nincs is annyira oda azokért a szúnyogcsípés-szerű mellükért vagy a nem létező fenekükért, na meg azért se, hogy a kórosan fogyókúrázó barátnőjük gyakorlatilag lábon sem tud állni, annyira nincs energiája semmire.

El lehet dönteni, hogy ez a szexibb -e:

[link]

Vagy ez:

[link]

2009. szept. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenki tudja minden számolgatás nélkül, mi a "versenysúlya", azaz ami drasztikus kilengések (zabálás, koplalás) nélkül "beáll" - ez lenne egyúttal a testalkata. Lehet ellene tenni, de kérdés, hogy érdemes-e?
2009. szept. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!