Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Külföldre költözött magyarok!...

Külföldre költözött magyarok! Mesélnétek arról, milyen volt a beilleszkedés az idegenkörnyetbe?

Figyelt kérdés
Van negativ vagy pozitiv élményed?
2009. szept. 29. 18:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Én 3 éve jöttem Írbe, a nyelvet elég jól beszéltem, a suliban nagyon pedáloztam, hogy pozitív benyomást tegyek. Tán még túlzásba is vittem, ugyanis pár (elég paraszt, hogy mit ne mondjak) osztálytársam elkezdett rámszállni, hiszen mi az, hogy idejön egy valaki valahonnan, és az összes tanár bírja? Azóta elcsitult minden ilyen. Mivel sok a magyar, aki nem beszél jól angolul, gyakran tolmácsolok a suliban, irodákban, stb, szal sokan ismernek.

Csak nem kell törni magad, és túlzásba vinni. Otthon se vagy jóban mindenkivel. Amúgy az írek nagyon befogadók, és barátságosak, legalábbis 3 éve azok voltak. Mostmár minden 3. lakos külföldi, és mivel nekik sincs túl sok munkájuk, kezdik unni a helyzetet. 17/L

2009. szept. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem jól ment.:) Júniusban jöttem Moszkvába, mint ösztöndíjas, és sajnos februárban kell mennem haza. De az emberek kedvesek, a csoporttársaimmal pedig nagyon jóban vagyok.
2009. szept. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Azért tegyük hozzá, hogy más ösztöndíjjal kimenni és más letelepedni ott. Sokszor láttam már, hogy turistákkal és alkalmi utazókkal pacsiznak külföldiek miközben a halálba kívánnak mindenkit aki elveszi tőlük a munkát (válság idején ez fokozottan igaz).
2009. szept. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!