Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Sok ember miért nem tud...

Sok ember miért nem tud különbséget tenni saját vélemény meg hülyeség között?

Figyelt kérdés
Már régóta észrevettem, hogy legtöbb embernek nagyobb a szája mint az esze... Például: ma voltam autót vezetni, és az oktatóm megkérdezte, hogy vallásos vagyok-e, én meg mondtam hogy igen az vagyok. Erre elkezdte magyarázni egy órán át hogy Isten miért nem létezik, és mekkora hülyeség az egész... Úgy kezdte a mondókáját, hogy "mindegyik vallás a maga véleményét vallja, pedig szöges ellentét van köztük. Például a keresztyéneknél az van hogy ne paráználkodj, zsidóknál meg szó sincs erről." (?!?!) Mikor meg mondtam neki, hogy a tíz parancsolat, meg az Ószövetség, meg a Tóra, mintha meg se hallotta volna...
2013. máj. 10. 18:38
 1/5 anonim ***** válasza:

A vallásosak most kiállnának melletted.

Az ateisták azt mondanák, hogy márpedig az igazságot mondta.

Az okos ember meg tiszteli a másik világmeglátását.


Bizonyos értelemben minden vallás egyforma: egy természetfeletti irreális dologvan való hit. Más értelemben nem egyforma: különböző szokások, eltérő felfogások.


Az én véleményem szerint egy vallás addig jó, ameddig felkészít arra, hogy az életet jó emberként éld, nem megvonva magadtól a boldogságot, de ugyanakkor másoknak se okozni ezáltal szomorúságot. A többi irreális lény, mese ezekben a tanokban csupán példa. Évszázadok, évezredek óta fennmaradt példa. Az embernek hinnie kell a tanokban és elsajátítani őket, de nem szabad csőlátásúnak lennie.

2013. máj. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Jó de most nem egy hívő-ateista vitát akartam elindítani... Hanem, hogy az emberek nem tudnak különbséget tenni saját vélemény meg hülyeség közt. Az általam felhozott példában arról van szó, hogy azt mondta valaki hogy "a keresztyéneknél van az hogy nem szabad paráználkodni, a zsidóknál nincs". És az azért hülyeség, mert a "ne paráználkodj" a tíz parancsolatban van benne. A tíz parancsolat meg az Ószövetségben, zsidó nevén Tórában na :)
2013. máj. 10. 20:09
 3/5 anonim ***** válasza:
könnyen előfordulhat, hogy nem olvasta a Bibliát, csak a saját világképét foglalta egy véleménybe. Szóval nem hülye, csak hozzá nem értő.
2013. máj. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem hülye csak hülyeséget mondott... Mivel egy olyan témáról beszélt, amiről fogalma sincs...
2013. máj. 10. 22:26
 5/5 anonim ***** válasza:

Igazad van. Sajnos sokan gondolják úgy, hogy mindenben nekik van igazuk.

"-Egyél székelykáposztát!

-Nem kérek, köszi, nem szeretem.

-Fú, akkor tiszta hülye vagy! A székelykáposzta a legjobb kaja a világon, és mindenki, aki nem szereti, az hülye, és meg kéne kövezni..."

Hát igen, ismerős. Nem lehet mit kezdeni az ilyenekkel. Minél kevesebbet kell velük beszélgetni, hogy ne legyen okuk hülyének nézni téged azért, mert nem osztod a véleményét.

Jó esetben egyszer kinyílik a szemük.

2013. máj. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!