Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért gondolja azt sok ember,...

Miért gondolja azt sok ember, hogy külföldön kolbászból van a kerítés?

Figyelt kérdés

Miért vágnak neki nyelvtudás nélkül egy külföldi országnak, mondván, úgy is magyarok közt leszek ... ???

Miért gondolják, hogy ott könnyebb lesz ?

Nem tudom megérteni.


2013. máj. 14. 15:26
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Csak a nagyobb fizetés hajtja őket, de arra nem gondolnak, hogy a kinti élet alapvetően drágább.
2013. máj. 14. 15:32
 2/17 anonim ***** válasza:
47%
Mert ostobák, bugyuták, és Hollywood termékeiből tájékozódnak. Aztán hoppácska...
2013. máj. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
75%
Mert sokan nem tájékozódnak kellőképpen, mielőtt meghoznának egy ilyen (vagy bármilyen más) döntést.
2013. máj. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Folyamatosan szitkózodnak, hogy itt milyen szar meg minden, de tenni nem tesznek semmit, csak a legkönnyebbnek tűnő megoldást, elhagyják az országot. Képesek kimenni szakma, és nyelvtudás nélkül....nem tudom mit gondolnak, gondolván, hogy majd meggazdagszunk külföldön... a lófszt
2013. máj. 14. 15:42
 5/17 A kérdező kommentje:
Az utolsó mondatomban a "nem tudom mit gondolnak" rossz helyre került, elfelejtettem törölni :)
2013. máj. 14. 15:44
 6/17 anonim ***** válasza:
18%
De az nem befolyásolja a válaszokat.
2013. máj. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
72%
Nincs kolbászból a kerítés, de ott a minimálbér arányaiban legalább 3-szorosa az itteninek, azaz bőven meg lehet belőle élni, mert alig drágább ott a mindennapi élet. Az emberek nyugodtabbak és boldogabbak, és toleránsabbak. Ezek mind hiányoznak innen, keletről. Nem, nem könnyebb odakin az élet, hanem jobb.
2013. máj. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Scannapieco ***** válasza:
84%

Nem lehet állandóan az emberekre pakolni az ország szociális és gazdasági problémáit. Az emberek egyszerűen élni akarnak. Nem foglalkozhat mindenki naphosszat a nemzet problémáival miközben maga is kétségbeesett és éhen döglik.

Nagyon sokan kiábrándultak a nemzetből, ezenkívül a fő probléma, hogy külföldön van munka itt pedig nincs! Például én építőipari végzettségű vagyok. Hát sajna most pont leállt az építőipar, nem kell sehova ember. Ellenben Németországba, Ausztriába, Hollandiába stb. folyamatosan keresik a szakembereket és annyit keres ott egy vb. szerelő mint itthon a legjobb mérnök. Akkor most mit csináljunk kössük fel magunkat vagy búslakodjunk otthon a nemzetért?

Én dolgoztam külföldön, azzal alapoztam meg a jelenlegi életem. Már nem megyek el újra, de most mit tehet az aki munkanélküli? Én jelentkeztem tűzoltónak, de oda is óriási a túljelentkezés, össze teszem a két kezem ha bekerülök. A hadseregnél is kilométer hosszú a várólista. Még utcaseprő sem kell, abból is van több mint elég, mégsem tiszták az utcák. Nem kell több ember sehova. Minden munkára több ezren jelentkeznek. Se időm se pénzem nincs arra, hogy egy teljesen más szakmára átképezzem magam.

Szóval a kérdésedre majd akkor kapod meg a választ ha már hónapok óta munkanélküli vagy, sehonnan nem remélsz segítséged és minden kapu bezárul előtted, csak a külföld marad nyitva. (Ne kerülj ilyen helyzetbe, de próbáld kicsit más szemszögből is áttekinteni a kérdést.)

2013. máj. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Nincs problémám a külföldi munkavállalással, majd én is szeretném kipróbálni magamat benne. Félre értettetek, én nem azokra gondoltam, akik itthon dolgoztak sok sok évet és rákényszerülés miatt mentek el, illetve csak szimplán a jobb élet reményében. Hanem azokra, akik kikerültek az iskolapadból és rögtön elhagyják az országot szakmai tapasztalat (akár szakma nélkül) illetve nyelvtudás nélkül (mert tudok ilyeneket), de igazából nem tudom miért foglalkozok ezzel, hisz ez legkevésbé az én dolgom, csak egyszerűen nem tudom megérteni, miért nem képzi magát és utána hagyja itt ezt a szarfészket :)
2013. máj. 14. 17:35
 10/17 Scannapieco ***** válasza:
86%
Hát ebben viszont mindenképp igazad van. Azokat én sem komálom akiknek még semmi élettapasztalata nincs, de rögtön rávágja, hogy külföld. Igaz az egyetemisták a romkocsmákban két sör után mindent tudnak az életről...:)
2013. máj. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!