Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért gondolja azt sok ember,...

Miért gondolja azt sok ember, hogy külföldön kolbászból van a kerítés?

Figyelt kérdés

Miért vágnak neki nyelvtudás nélkül egy külföldi országnak, mondván, úgy is magyarok közt leszek ... ???

Miért gondolják, hogy ott könnyebb lesz ?

Nem tudom megérteni.


2013. máj. 14. 15:26
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
73%

"Nincs kolbászból a kerítés, de ott a minimálbér arányaiban legalább 3-szorosa az itteninek, azaz bőven meg lehet belőle élni, mert alig drágább ott a mindennapi élet."


Most majdnem elsírtam magam a röhögéstől :D

Minimálbér, Ausztria: 1000 euró. Németországban nincs, de egy alacsony fizetés kb. ennyi, ennél nagyon ciki kevesebbet venni. 2 szobás albérlet? 400 euró kisvárosban. Rezsi? Minimum 150.

Kaja? Ugyanannyi.

Szolgáltatások? Haha... fodrász 30 eurótól, buszjegy 100 kilométerre 25 euró, termál belépő 20 euró, különóra = megfizethetetlen, mozi egy főre kb. 30 euró...


És akkor még benzinre nem költöttünk ugye :)


Remélem érted mire célzok. A minimálbérrel itt sem megy lóf*szra sem az ember, mert a felét élből elviszi a lakhatás. Ha most durván számolok, akkor egy 1000 eurós minimálbérből min. 600 a lakhatás, jó esetben 200 az étel, legyen 100 a benzin, az egy egész alacsony fogyasztás úgy. Marad 100 ruhára, szórakozásra. Jól élnek kint a minimálbéresek szerinted?


Saját ingatlan? Kisvárosban lakás rossz állapotban 100.000 eurótól. Jó állapotban 180.000. Ház, kisebb telekkel (mondjuk 600m2)? 300.000 az ALSÓ határa. Németországban kb. 30% a saját tulajdonú ingatlanok száma, nem véletlen. Ha azt veszem, hogy egy magyar minimálbérhez képest csak a százszorosa egy jó állapotú lakás ára, egy házé pedig a háromszázszorosa; kint viszont egy normál állapotú lakás a fizetések 180szorosa, egy új ház pedig a 300szorosa. Magyarán a fizetés-lakás/ház arányok magyarországon és teszem azt németországban: 1:100/150-200 (10 millióból már lehet kapni budapest belvárosi lakást, illetve 15-20 millióból már lehet kapni szép, normális családi házat) valamint 1:180/300. Ilyen tekintetben tényleg szarabb nekik, nem kicsit. Az egyetlen különbség, hogy itt mindenki biztos lehet, hogy 20 év múlva is lesz munkahelye ugye.


Lehet vergődni, hogy nem így van. De így van. Kint élek régóta. Minimálbérből vagy alacsony bérből itt sem boldog senki, csak szenved. A különbség az, hogy itt aki AKAR az talál jobb fizetésű munkát. A probléma csak az, hogy az az esetek 90%-ában gyári. Nőknek is. Ott adnak 1400-at, amiből már elvan az ember, persze. Sőt, pofátlanság is, mert sokszor egy irodai meló 1600 körül mozog.


Külföldön sem él jól az, akinek nincs normális képzettsége. Ez egy rohadt nagy tévhit. Remélem ezek a számok segítenek valamelyest ahhoz, hogy megértsék páran, hogy kint sem fáról szedik a pénzt. A legfőbb különbségek tényleg:


- aki akar, talál munkát, és 10 év múlva is lesz munkahelye

- ha hajlandó sz*rt is elvállalni, akkor normál, élhető fizetése lesz

- ha jó képzése van, akkor nagyon kényelmesen élhet.


De a minimálbéresek máshol sem boldogok, ezt értsük már meg.

2013. máj. 14. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Hát igen, csak sok tájékozatlan meghallja, hogy 100 ezer helyet keres 300 ezret és ennyi, a többi nem számít.
2013. máj. 15. 09:16
 13/17 anonim ***** válasza:
37%

Ja, utsó, csak itteni minimálbérrel ketten, autó nélkül minden hónapban épphogy nullán jövünk ki úgy, hogy 2 éve nincs új ruhánk, a gépünk 3 éves, és elég régen láttam pl csokit... A semminél 100 euró is jobb.


És kérdező, jó hogy ahogy jött valaki az oldalodon, egyből úgy érzed, hogy igazad van; érdekes módon te magad képtelen voltál érvelni ellenem... Mi van a többi érvemmel?

2013. máj. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Te nem érted meg, hogy nem vagyok a külföldi munkavállalás ellen? Olvasd már végig az én általam írt kommentárokat is!
2013. máj. 15. 11:14
 15/17 anonim ***** válasza:
41%
Én értelek, te nem értesz engem. Én az ottani letelepedés mellet írtam még pár dolgot. Plédául: amerre innen menni szoktunk (USA, Kanada, Ausztrália, tőlünyk nyugatra meg a skandináv államokba) ott: az emberek nyitottabbak a töbi emberre, más kultúrákra; toleránsabbak sokkal; megértőbbek és boldogabbak. Többet is mosolyognak, amit szinte furcsa látni. Ezek sajnos tények, az élet ezért jobb ott. A munkavállalás mindenképp jó, ha több magyarral összefogva tudtok pl albérletet szerezni (és persze munkát is).
2013. máj. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

54%-os: természetesen igazad van minden egyébbel az embereket illetően, én is ezt tapasztalom.


Egyébként minimálbérből sajnos sokan itt sem tudnak autót fenntartani, mert mondjuk a benzin 100, a biztosítás meg min. 50 euró havonta. És akkor mi van, ha elromlik valami? Na érted.

Egy ismerősöm pont nemrég vett autót, 1300 körüli fizetése van. 3 hónapig heti 10-12 órában vállalt másodállást, hogy megengedhesse magának magát az autót, mert ha a saját fizetéséből veszi, akkor évekig tehet félre.


Úgy tényleg sokat el lehet rakni a minimálbérből is, ha többen béreltek egy lakást, lehetőleg közösen főztök, stb., de egyedül egy minimálbérből sz*r itt is, ennyi. Lehet, hogy 100 euró ott soknak tűnik, de itt meg semmi.

2013. máj. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Egyetértek abban, hogy az emberek nyitottabbak arra, más az életfelfogásuk. Ez Magyarországon is így van, Kelet-Nyugat Mo. összehasonlításban.
2013. máj. 15. 12:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!