Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan definiálnád az intellig...

Hogyan definiálnád az intelligenciát?

Figyelt kérdés
Kérlek ne tudományos szempontból, ne wikipediáról másold be. A saját szavaiddal, a saját nézőpontod szeretném hallani!

2013. máj. 16. 07:33
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Azt szeretném, ha leírnád, szerinted mi tesz egy embert intelligensé!
2013. máj. 16. 07:35
 2/11 doryka1234 válasza:
94%

Az adott ember adott helyzetben ismeri a helyes viselkedést, tisztában van az alapvető erkölcsi és társadalmi normákkal valamint kulturálisan is el tud igazodni a világban, érzelmileg felnőtt, tudatos gondolkodású ember.

Én valahogy így fogalmaznám.

2013. máj. 16. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Intelligencia: Egyes állatfajok vagy egyedek képessége a tanulásra, helyzetfelismerésre vagy a gyors alkalmazkodásra.
2013. máj. 16. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

És olvasni szükséges tudni, utolsó?

Azt kérdeztem első sorban, hogy egy embert mit tesz szerinted intelligensé, és mint próbáltam sugallni, nem valami tudományos választ vártam. Erre te állatokról beszélsz... :DDD

2013. máj. 16. 08:19
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A saját definícióm szerint az intelligencia:

-problémamegoldó képesség

-műveltség, tájékozottság, józan ítélőképesség

-érzelmi fejlettség és szociális érzékenység.


Tudom, hogy ez különbözik a tudományos definíciótól, de mivel a saját véleményünkre voltál kíváncsi, hát leírtam azt.

2013. máj. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
78%
Az amit az intelligenciatesztek mérnek.
2013. máj. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Hát cseppet szinvonalasabb hsz-eket vártam, na mind1.


Itt van Kyra, aki szerint az, amit az intelligencia teszten mérnek. Tudod azért mit mérnek ott Kyra? Tudod hány féle teszt létezik? Ha nem tudsz érdemben válaszolni a kérdésre, sőt, még értelmezni sem tudod, akkor minek válaszolsz?

2013. máj. 17. 06:55
 8/11 anonim ***** válasza:
78%

Először is KyraN. N-el a végén.

Másodszor pedig akár tetszik, akár nem, ez a hivatalos definíció. Mivel az intelligencia fogalmát nehéz meghatározni, mert nagyon sokrétű, és mindenki mást ért alatta, ezért lett az a hivatalos def., hogy amit az intelligenciatesztek mérnek.

2013. máj. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
78%
Amúgy meg nem tudom mi ez a fölényeskedés, látatlanban is biztos vagyok benne, hogy többet értek a pszichológiához (és azon belül is az intelligenciakutatáshoz) mint te.
2013. máj. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Pont azt kérdeztem, hogy TE mit értel alatta, és azt is leírtam, hogy a wikipediát én is eltudom olvasni!!!

Hát kérlek, ha már nem vagy képes értelmezni sem a kérdésem, akkor minek írsz? Megkértelek rá a kérdésben, hogy ne ilyen válaszokat adj. A te saját véleményedre voltam kíváncsi...

2013. máj. 18. 06:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!