Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Térden álltak-e a honfoglaló...

Térden álltak-e a honfoglaló Magyarok a Kijevi Rusz előtt? (Olvasd a kiegészítőt)

Figyelt kérdés
Sziasztok!Kárpátalján élő Magyar ember vagyok és mint tudjátok itt gyakran roncsolják meg a Magyar műemlékeket.A múltkór vitába kezdtem egy nacionalista alakkal aki azt állította hogy a Vereczkei műemlék a magyarok jogtalanúl épített műemléke és sérti az ő nemzetét és érzéseit,és helyette a magyaroknak egy olyan műemléket kelletett volna építeni mely a magyarok köszönetét fejezi ki az Ukrán nép számára hiszen ők (és itt jön képbe a kérdés) a KijeviRusz ideje alatt nagylelküen átengedték a honfoglaló Magyar sereget mai hazájának területére.Azt állítja hogy a magyarok térden állva könyörögtek nekik hogy engedjék át őket.Eléggé sokkolva voltam hogy ilyeneket állít,de azért gondoltam megkérdezem tőletek is hogy van-e ennek az állításnak bármiféle igazságalapja is.A töri órán sosem tanúltam ilyet de ő azt állítja hogy a Magyar mindent tagad ami megalázó számára.Nagyon számítok tényekkel argumentált válaszaitokra.Egyébként bocs ha esetleg helyesírási vagy fogalmazásbéli hibákat ejtettem, remélem megértitek.Válaszaitokat előre is köszönöm!

2013. máj. 22. 17:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez hülyeség. Se a krónikák, se a történettudomány nem állít ilyet.

Anonymus krónikájában beszél a kijevi csatáról, ahol a magyarok legyőzik a rusz által segítségül hívott kun hadakat. De az egész kijevi szálnak nem sok valóságalapja van, mivel a történettudomány álláspontja szerint a magyarok a honfoglalás során nem haladtak át a Kijevi rusz területén.

Másrészt az egykori Kijevi rusznak a mai ukrán államhoz vajmi kevés köze van.

2013. máj. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 hollófernyiges ***** válasza:
100%
2013. máj. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
hollóferinyges Köszönöm válaszát,az oldalt melyet küldött!Nem volt szerencsém olvasni a Gesta Hungarorum-ot eddig de nagy kő esett le szívemről.Ha a fordítás pontos,melyben nagyon reménykedem, hát az derűl ki hogy a Rusz az Oroszok állama volt,és nem a Magyarok, hanem maguk az Oroszok hódoltak be nekik és lepték el őket ajándékokkal.Ez érdekes.Talán a kissebbségi komplexus hatására mondott nekem efféle hazugságot vitapartnerem népünkről.Örülök és büszke vagyok.Mégegyszer köszönöm!
2013. máj. 22. 20:58
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez a "térden állva" kifejezés túlzás, meg hogy könyörögtek volna... De ha elvakult nacionalista az illető akkor hiába beszél neki az ember.

Ettől azért sokkal sokkolóbb hazugságokat, ferdítéseket is állítanak a magyarokról, vagy úgy ált. a történelemmel kapcsolatban, én pont ezért nem állok már le vitázni idegenekkel ilyenekről.

Hogy a magyar mindent tagad ami megalázó számára az végképp nem igaz. Pont hogy magunkra vettünk olyan vereségeket is ami meg sem történt és csak nálunk tanítják vereségként. Azt is kevesen tudják hogy Mo a 16. századig nagyhatalom volt, ehelyett olyan kisebbrendűségi érzése van a mai magyaroknak aminek semmi köze nem lenne a valós történelemhez.

Na mindegy, bocs

2013. jún. 1. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
28%

A Rusz az kemény lehetett, el tudom képzelni, hogy térdenálltak előtte a besenyők elől menekülő magyarok.


A Rusz az észak barbárja, az előtt előbb-utóbb mindenki térdenáll. :)

2015. márc. 18. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Semmi köze nincs, a Kijevi Rusznak, a mai Ukrajnához.
2020. febr. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!