Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A te városodból, ahol most...

A te városodból, ahol most élsz, tapasztaltad, hogy sokan kiköltöztek, kimentek külföldre de főleg Angliába?

Figyelt kérdés

Miért választják Angliát, és miért oda mennek ki legtöbben?

Hogy találnak ott lakást szerintetek?

Vajon ezek az emberek akik már UK ban vannak hány forintot vittek magukkal?

Vajon szakmunkás végzettség nélkül is felveszik őket szakácsnak, pincérnek Angliában?

Mennyit keres Angliában egy pincér vagy szobalány?

Nem értem, hogy miért mennek ilyen sokan Angliába, azt mondták a TV-ben, hogy ott nagyon drága az albérlet.



2013. máj. 24. 07:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert ott 20-szor annyit keresnek aljamunkával is, úgy már nem is olyan drága az az albérlet.. Nekem minden 2. haverom kint van külföldön, azért mennek sokan Angliába, mert angolul tudnak beszélni. Kb 200 000 ft kell az útnak induláshoz, hogy meglegyél míg találsz munkát. Lakást ismerősök segítenek általában keresni először. Felvesznek képzettség nélkül is, vagy pár hetes képzésre is elküldhetnek.
2013. máj. 24. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ja és a TV-ben azért ellenzik ezt, meg próbálják elriasztani az embert, mert többen vándoroltak ki mostanság, mint 56-ban, és nem lesz aki eltartja a poltikusokat, cigányokat, stb.
2013. máj. 24. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hát igen, lassan kénytelenek lesznek magukat eltartani a politikusok és cigányok,
2013. máj. 24. 08:13
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen, én egy 40000 fős vidéki városban élek, és gyakorlatilag nincs 18 és 40 év közötti ember. Eltűnt egy generáció.
2013. máj. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én is egy 40000 fős vidéki városban élek és itt is eltűnt mindenki, én vagyok meg az öregek, de én is el szeretnék menni!
2013. máj. 24. 08:51
 6/7 anonim ***** válasza:
Drága az albérlet de angolul körübelül mindenki tud. És é is úgy gondolom, hogy inkább Angliában aljamunka, mint Magyarországon a semmilyen.
2013. máj. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Drága az albérlet, de az emberek többet keresnek. Én pl. egyetemre jelentkeztem, írták, hogy fel is vennének és biztosítanak 1szoba+fürdő lakást (tehát már nem kell ezért aggódni).


Amúgy kint élnek unokatestvéreim (nem csak ott, Németországban, Ausztria, Ausztrália), ők is majdnem semmi nélkül kezdték...de még mindig ott vannak, valaki már családot is alapított.

Talán ami fontos, legyen nyelvvizsgád és sokkal több út nyílik meg előtted. (Habár a nyelviskolát ott is elvégezheted...ha van rá időd...de megéri.)

2013. máj. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!