Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egyesek miért hisznek a...

Egyesek miért hisznek a hatalmas tengeri élőlényekben?

Figyelt kérdés

Mindenki azzal érvel, hogy az óceánok kb 10%-át ismerjük, és hogy a műholdak sem látnak be ilyen helyekre.


Egyesek szerint sellők léteznek, csak olyan helyen, ahol még búvár nemigen járt.


Mások szerint a mai napig létezhet a Déli-Sarkkör környékén a Megalodon nevezetű 20 méteres óriáscápa.(ez érdekelne engem is...)


Valaki szerint Kraken, a 20 méteres óriáspolip is valamerre lent van.


A mély óceánokban, ahol a nyomás hatalmas, tényleg létezhetnek ilyen gigantikus lények?

Sokan érvelnek a bojtos úszó hal esetével, hogy azt hitték, hogy kihalt, pedig nem.

mennyi ezeknek az alapja? Tényleg létezhetnek ilyen élőlények a tenger mélyén?


Mekkora lehet ennek az esélye?


A Megalodont a mai napig kutatják, főleg ausztrálok...de tényleg még létezhet 20 méteres óriás cápa? Vagy sellő?



2013. máj. 28. 20:02
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
(sellő alatt nem Arielt értem, hanem az uszonyos, de ember fejre hasonlító egyedeket)
2013. máj. 28. 20:14
 2/13 anonim válasza:
74%
Ez már a középkor utazóiban is felmerült. Ők azért találtak ki ilyesmiket mivel nem volt fejlett hajózás akkoriban, így kicsit turbóztak a hajózó történeteiken. Nos a legnagyobb "kraken" feljegyzések szerint 23 méter volt és tényleg támadott hajókra is. Ez azzal magyarázható mivel néha őket is megtámadhatják nagyobb bálnák, így ez egy védekező mechanizmus náluk. Megalodon leleteket viszont sokat találtak a Déli-Sark környékén azonban hogy még mindig életben legyen egy dinókori óriás valószínűtlen, (de tök állat lenne :D) A nagy nyomás a vízi világra is nagyban hat. De nem sok állat képes elviselni és akik el is tudják azok kisebb méretűek, kagylók rákok és egyes polipfajok. Sellőről láttam már leletet és nézd meg az interneten is az nem photoshop. Remélem tudtam segíteni
2013. máj. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Az a sok sellőholttest pont hogy szobor. Az egyik vidibe egy amcsi nő elmagyarázza. Meg vmi spanyol faszi készítette őket.
2013. máj. 28. 20:19
 4/13 anonim válasza:
74%
De egy feltárt csontvázra értem. Nem az hogy hiszek bennük de ez tényleg komoly volt.
2013. máj. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Cikk? videó?:)
2013. máj. 28. 20:32
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát a krákent már megtalálták, 15-20 méteres óriás tintahalak formájában. Ha érdekel, keress rá youtube-on (giant squid), több dokumentáció is fent van, pl. az első élve látott videóra vétele is.


A megalodon kihalt, a sellő meg baromság.

2013. máj. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

U.i.: a sellőholttestes extra hiszékeny válaszadó ezt láthatta:


[link]


Ez a film egy dokumentációs fikció, magyarán kitaláció. Később hivatalosan is megerősítették ezt.

2013. máj. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Óriáskalmár létezik, sőt valahonnan rémlik, hogy ma már két alfajt is megkülönböztetnek.

[link]


A megalodonnak csak fosszilis maradványait ismerjük, ha ma is élne, valószínűleg találtak volna másfél millió évesnél frissebb maradványokat is nem beszélve olyan bálna és fókatetemekről, amelyeken minden ma élő cápáénál nagyobb fognyomok vannak. Bár teljes bizonyossággal nem zárható ki, de aligha lehetséges, hogy vannak még élő példányai. Amúgy feltehetően inkább a trópusi vizeket kedvelték, így ez még tovább csökkenti a Déli-Sarkkör környéki felfedezés valószínűségét.


A sellő mitikus lény, leány felsőtestű, hal alsótestű lény (férfi változata a triton). Nem nehéz belátni, hogy tudományos szempontból nem állja meg a helyét.

Ember fejre hasonlító halak létezhetnek, de attól azok még halak. Az viszont eléggé emberi értékítélet, hogy mennyire hasonlít egy emberre. Én például majdnem így nézek ki, ha mérges vagyok. :)

[link]

2013. máj. 30. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan léteznek még fel nem fedezett mélytengeri lények. Hogy az általad leírtak közül melyik igen és melyik nem, azt nem tudom. Én a sellőt tartom a legkevésbé valószínűnek, az nekem túl mesebeli. A megalodon a legvalószínűbb, mert az biztos, hogy létezett régen, és akar most is létezhet.
2013. máj. 31. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Időközben megnéztem a sellős "mocumentary"-t (mivel az, és nem dokumentáció), halálra röhögtem magamat :)
2013. máj. 31. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!