Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit jelent a "raj" és "páwa"...

Mit jelent a "raj" és "páwa" kifejezés? Sok helyen látom, de úgy tűnik, én ebből kimaradtam. Kire mondják?

Figyelt kérdés

2013. jún. 3. 13:38
 1/5 anonim ***** válasza:

én úgy tudom a

raj: cigány eredetű kifejés, és "mentőt" jelent.


a "páwa": hát én az eredetét a japán magánkra teszem, ott találkoztam először ilyen kifejezéssel és a "sármos" férfire mondták. De manapság a divatmániás, vékony fiúkat egyeztetik vele.

2013. jún. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

raj-t a cigányok használják, királyt jelent. ha sok fux van rajtad, sok pénzed van, akkor raj vagy, szeretnek pózerkedni.

PÁWA: Pólus-Árkád-Westend-Aréna elő betűiből van, plázalakó metroszexuális fiúk, magukat egyedinek képzelő lányok gyűjtőneve

2013. jún. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
A rajt eredetileg tényleg a romák használják, de már tapasztalom szerint elég elterjedt szó a magyarok közt is. Szolnokon például a "menő,menősködni" szót váltja fel.
2013. jún. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
ahaa, akkor tehát kb a metroszex szinonimája ...
2013. jún. 4. 12:20
 5/5 anonim válasza:

Raj:menő,fuxos emberre mondják.Páwa:vékony szűk farmerű fiúkra meg a plázás rib ancokra mondják akik sokat tökölnek a kinézetükkel szerintem.


Amúgy Pólus Árkád Westend Aréna ide járnak a (ri bancok) vásárolni

2013. jún. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!