Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy munkatapasz...

Miért van az, hogy munkatapasztalat nélkül egy kezdőt szinte sehova sem vesznek fel? Ha nem adnak munkát, honnan lenne tapasztalat?

Figyelt kérdés

Nem értem ezt a gondolkodást.

Megértem, hogy a legjobbat akarja mindenki felvenni, de egy abszolút kezdőtől hogyan akarnak munkatapasztalatot elvárni?Ha eddig nem volt munkája vkinek,akkor honnan lenne tapasztalata, mondják már meg?



2013. jún. 5. 17:23
 1/5 anonim válasza:
100%
sajnos ez egy ilyen világ. ha van ismerős aki beprotezsál vagy ha mondjuk 16éves korodtól a nyarakat nem végigbulizva vagy otthon gubbasztva hanem szakmával kapcsolatos diákmunkával tölti az ember akkor könnyebben kap állást. a nagy munkanélküliség miatt könnyen válogathatnak a cégek.
2013. jún. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

programozó vagyok. már középiskolában is gyártottam azokat a referenciamunkákat - nem pénzért, mindössze azért, hogy legyen mit felmutatnom - amik elegek voltak ahhoz, hogy meggyőzzék az első munkaadómat. ennek persze már sok éve.


a lényeg a lényeg: a középiskola vége és az egyetem, főiskola végigbulizható, lehet lábat lóbálni, de az élet nagy pofont ad amikor kiderül, hogy hoppá minő meglepetés a munkaadókat nem az érdekli, hogy az ember mennyit volt képes seggelni a melegben, hanem h mit is ér a valós tudása.


úgy, hogy nem tudom mi a szakmád sajnos nem tudok semmi hasznosat mondani, de minden szakmának megvannak az olyan kerülőútjai, amivel gyakorlatot lehet szerezni még munkakezdés előtt, és ami felmutatható. az más kérdés persze, hogy a többség sz@rik erre, inkább igyunk még 2 fröccsöt, fiatalok vagyunk, ráérünk a munkán később gondolkodni...

2013. jún. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ezért vannak a gyakornoki munkák, hogy gyakorlatot szerezz. Igaz nálunk kötelező is a gyakorlat, de ettől függetlenül fontos a kapcsolatkialakítás, mert enélkül nem lehet tovább lépni. A mai világban sajnos ez pedig ingyen munkával megy, jelenleg én is 4 hónapja dolgozok ingyen egy szerkesztőségben, de neves referencia, így a fizetéshiányt kárpótolja, hogy az egyik vezető újságnál vagyok.
2013. jún. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
El lehet menni gyakornoknak több céghez is, heti 20, 30, 40 órába is akár. Sajnos úgy alakult, hogy ma kiderült, egy tárgyam bukása miatt +2 évet csúszok (a ráépülősök miatt) ezért eldöntöttem, hogy jelentkezek gyakornoknak egy céghez, így amikor végzek, már lesz másfél-két éves tapasztalatom gyakornokként. Így talán a hátrányomat valamilyen szinten előnnyé kovácsolom.
2013. jún. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
10%
Én nem mentem egyetemre, de mire kikerültem a technikusiból, már volt öt munkahelyem. Az élet szar.
2013. jún. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!