Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan viseljem el azt a...

Hogyan viseljem el azt a dolgot, hogy nem vagyok közódsségbe való, mert nem tudtam soha beilleszkedni sehova? Nem tudok kommunikálni senkivel, nem tudok beszélgetni, többi lent.

Figyelt kérdés
Ha új helyre kerülök, akár suli,akár meló, én vagyok mindig az, aki csendes, kussban van. Azt hihetik sokan,hogy elvagyok így,de nem így van. Akármilyen téma van vagy esemény, nincs hozzáfüznivalóm, nem tudok mondani rá semmit,pedig utólag tudnék mit. Nagyon rossz 27 évesen így élni. Lassú lehet a felfogásom és nincs szókincsem, nem m tudom. Általános dolgokra gondolok itt. Nem pedig nagy témázásokra. Unalmas így az életem. Akárhova megyek dolgozni, én leszek a csendes kis senki. Mit csináljak? Nem fogom soha elfogadni magam így.
2013. jún. 8. 01:51
 1/8 A kérdező kommentje:
Ma új helyen voltam és kussoltam déltől 11-ig. Oké,néha be
2013. jún. 8. 01:54
 2/8 A kérdező kommentje:
Néha megszólaltam, de a nap 9 10-edét némán töltöttem. Mindig is ilyen voltam. Ha említettem ezt valakinek, akkor azt a választ kaptam,hogy engem biztos nem érdekel semmi. Szerintem meg olyan bajom van,amit orvos nem kezelt, elmebaj, fogyatékosság. Ennyi idősen meg nemtudom,it tegyek. Lány vagyok ráadásul. Szokták mondani, hogy járjak Sokat közösségbe, de nem segít. Akkor az egész napom vig uom a saját hülyeségem miatt.
2013. jún. 8. 02:00
 3/8 anonim ***** válasza:
Közhelyek helyett egy javaslat: menj el pszichológushoz. Segíteni fog.
2013. jún. 8. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Mit csinálj? Hát, például, tegyél ellene...


Elárulok neked egy nagy-nagy titkot: az életben minden tulajdonság gyakorlás kérdése. Van aki alapból több skill-ponttal indul, van aki kevesebbel, de mindenkinek mindet gyakorolnia kell. A nagy-beszélő emberek is mind-mind GYAKOROLNAK. Szóval, ne siránkozz, hanem ismerkedj, beszélgess. Új helyre kerülsz, menj oda a társasághoz, és beszélgess. Mit veszíthetsz, őszintén? Semmi, csak és kizárólag nyerhetsz a próbálkozáson.


Igen, lesznek oltári beégések, és nagyon cikis helyzetek - ezeket meg kell tanulnod kezelni. Erről szól az élet.


A szókincs problémádat pedig olvasással lehet a legjobban fejleszteni. És kapásból lesz témád is, amiről tudsz beszélgetni.


Gyakorolj, ne siránkozz. Utóbbival sehová sem fogsz jutni.

2013. jún. 8. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen vagyok. Sokszor szeretek hallgatni és csendben másokat megfigyelni. Kifejezetten irritál ha úgy érzem valaki rám akarja erőszakolni magát. Utálok a központban lenni. Ha órákig nem szólnak hozzám az sem zavar. Kifejezetten szeretem a magányt.

Nálad ott van gond, hogy képtelen vagy elfogadni magadat olyannak amilyen vagy. Mert ha sikerülne elfogadnod önmagadat, akkor nem görcsölnél ezen.Nem azzal foglalkoznál, hogy mások miképpen vélekednek erről. Néha elnézem a körülöttem lévő komolytalankodó, ripacs, nagypofájú embereket akiknek tulajdonképpen egy normális, értelmes kinyilatkoztatásaik sincsenek. Ilyenkor mindig eszembe jut egy Moreno idézet: " Bármennyire is fontos a beszéd, a cselekvés megelőzi és le is zárja azt."

2013. jún. 8. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%
Mintha csak magamat olvasnám. Szerintem menj ki külföldre, én is azt tervezem, hátha jót fog tenni, hogy egy ismeretlen környezetben, ahol nem skatulyázott még be senki, úgy fogsz tudni viselkedni, ahogy neked jól esik, és nem attól fogsz félni, hogy a többiek megbotránkoznak azon, hogy eddig nem ilyen voltál.
2013. okt. 25. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Rájöttem,hogy az a probléma, hogy engem más érdekel,mint az átlag embert és az eddigi életem se szokványos volt, a problémáim is extrémek. Itthoni dolgaim se úgy telnek,mint másnak. Ritkán találok olyan valakit, akivel rendesen el tudok beszélgetni, lehet hülyülni.
2014. febr. 9. 20:37
 8/8 anonim válasza:
De téged mi érdekel? A tudományos dolgok inkább, és nem pedig az emberek?
2014. febr. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!