Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nálunk miért nem lehet csak...

Nálunk miért nem lehet csak úgy mobiltelefont venni szerződés nélkül? Miért kell ezeknek mindenről tudniuk?

Figyelt kérdés

Úgy érrtem, hogy eddig voltam Spanyoloban, Franciaoban, az USA-ban, és mindegyikben csak úgy leemelem a szupermarket polcáról a dobozt, mint a kenyeret, kifizetem, és ennyi, máris tölthetem a kártyát az automatából.


De nem kell hozzá semmiféle szerződés meg tudom is én mi.


Tudom, nyilván bűnüldözési szempontokra fogják, na de ne mondják már, hogy más országokban nem félnek ettől, de nálunk meg annyira baromira le kell adminisztrálni az utolsó számot is?


Mikor lesz már ennek is vége? ha belegondolok, a legjobban a turisták szenvednek ettől, mert megszokták, hogy bárhol vesznek egyet pl csak nyaralásra, de nálunk képtelenség.


2013. jún. 11. 18:44
 1/3 anonim válasza:
Ez Magyarország az meg Francia, Spanyol meg USA, ég és föld :D Itt homokzsákoznak a szomszédban meg mobilgátat építenek.
2013. jún. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha nem szolgáltatótól veszed a mobilt, hanem más forgalmazótól (pl webshopok), akkor az nem kerül a nevedre. Csak egy garancialevelet kapsz, meg egy blokkot.

Illetve a boltnak lesz egy papírja, hogy te vettél tőle egy ilyen terméket, de semmi konkrét azonosítási lehetőséget nem kérnek (se lakcím, se anyja neve, se a mobil sorozatszáma nem szerepel sehol).

SIM kártyát meg azt hiszem lehet már nálunk is venni egyes szupermarketekben.

2013. jún. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

a SIM kártya itt a gond, nem, konkrétan a mobiltelefon !!! azt kapsz akárhonnan is persze!

Valóban leemelheted a szupermarketben is már, csak éppen azt utána papírozni kell, és valaki nevére mindenképpen kell hogy kerüljön, mert különben nem működik !!

2013. jún. 12. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!