Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért illetlenség efféle...

Miért illetlenség efféle vendégségben felvenni a mobiltelefont?

Figyelt kérdés

Múltkor a páromnál voltam, épp kész volt a kaja, nekem csörgött és kimentem felvenni, míg beszéltem, addig ők szépen falatoztak, aztán én is csatlakoztam hozzájuk.


Nem mondták, hogy bunkó vagyok, ezt egy barátom mondta, mikor meséltem.


Na, most ebben mi a bunkóság? Részemről tökéletesen okésnak tartom, ha velem valaki ilyet tesz, eszembe se jut illetlenségnek nevezni. Főleg ha azt vesszük, hogy sokszor megfordulunk egymásnál, nem egy "szökőévben egyszer előforduló extra" alkalom, ráadásul még nem is vártak miattam a kajával, ami szintén természetes, minek várjanak?


Aki bunkóságnak tartja, indokolja meg.


2011. márc. 2. 18:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Felfogás kérdése, én nem tartom bunkóságnak, sőt, még "kicsit udvariatlan"-nak sem. Aki meg annak tartja, gondolom(!) úgy véli, hogy az asztaltársaságot kéne megtisztelni azzal, hogy lenémítod és nem veszed fel.
2011. márc. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Talán éppen az asztaltól nem kéne eltűnni cseverészni, csak ha nagyon fontos. Ez a fajta evés nem egy gyorsétkezde, ha érted, mire gondolok.

De nem hiszem, hogy neheztelnének rád emiatt, ezekre szerintem nem nagyon vannak általánosan ismert szabályok ilyen helyzetekre.

2011. márc. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A vendéglátóval szemben tiszteletlenség,ha ő épp eléd rakja az ételt,te meg kimész telefonálni.Nekem is rosszul esne.Étteremben sem teszek ilyet,nemhogy anyósnál.
2011. márc. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
indoklás, hahó.
2011. márc. 2. 18:24
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem bunkosag. Az, aki mondta, hogy bunkosag mashogy nem tudott beled kotni...
2011. márc. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az lett volna illő,ha felveszed és megmondod,hogy hívjon félóra múlva. De legalább annyit illett volna mondanod a családnak,hogy elnézést, és nagyon rövidre fogni a beszélgetést.

Igaz,hogy ők közben folytatták az evést,de miattad esetleg várniuk kellett a következő fogásra.

2011. márc. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem az egyáltalán, én nem sértődnék meg. Mondjuk ha engem hívna fel bárki nem venném fel, bár én ha otthon egyedül vagyok se veszem fel a telefont ha épp nincs kedvem hozzá, szóval.. A lényeg, hogy nem tartom bunkóságnak, vendégségben sem, ha valaki felveszi és kimegy.
2011. márc. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek, mindenkit felpontoztam, mert válaszoltatok.


Kedves utolsó előtti:

Nem vártak a következő fogásra. Egy fogás volt. De minek is vártak volna? Egyenek csak, nem kell várni rám, semmi értelmét nem látnám.

2011. márc. 2. 19:36
 9/9 anonim válasza:

Ha egy elit társaságban vagy a társaság figyelmet követel és ezzel kimutatod a nem érdeklődésedet amikor felállsz az asztaltól mert sürgős a hívás akkor körbenézel a szemekbe és azt mondod ,hogy megbocsátanak és kimész telefonálni

Amúgy ahány ház annyi szokás de az étkezést együtt kezdjük el és amikor a párod befejezi próbáld meg addigra te is befejezni az evést.

2011. márc. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!