Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mondanátok jó filós témákat?

Mondanátok jó filós témákat?

Figyelt kérdés
Olyanok érdekelnének, amin jó sokat lehet gondolkodni, mint pl..mi lett volna, ha az amerikaiak nem avatkoznak bele a II. vh-ba, vagy hogy léteznek-e dolgok?

2013. jún. 18. 23:00
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Tyúk volt előbb, vagy a tojás?
2013. jún. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

Itt egy régebbi kommentem:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__4..


Felejtsétek már el azt a szót, hogy idő. Nem létezik és teljesen nézőpont kérdése. Nem azért halunk meg, mert eltelt az idő.

Mozgás és változás van a világban.

Ennek mi az oka, mértéke és miért?


Állandóak a világban a törvények? Állandó nagyságúak az energiák? Ha igen, mitől? Ha nem, akkor miért?


Ha minden ugyanabból épül fel, minél mélyebbre megyünk, akkor mi a különbség köztünk?

Ha nem minden ugyanabból van, akkor miben különböznek egymástól ezek a részecskék és honnan vannak?

Ha megszűnne a mozgás, rezgés, mi történne?

Mi kell ahhoz, hogy megszűnjön a mozgás?


Melyik logikusabb?

1. Isten teremtette a világot

2. A világ magától lett a semmiből, minden teljesen véletlen, valahogyan + még robotok is vagyunk...

3. Mindig létezett egy örökké mozgó világ kezdet nélkül

4. Fogalmunk sincs


Ja és még egy könnyűt kérdezek:)

Mi a tömeg?


És a 8. kommenten, amit a kérdező írt, gondolkodjatok el :D

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomanyo..

2013. jún. 18. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
Ja és ha szóba jött a tojás, akkor tegyük fel úgy a kérdést, hogy a tojás alakult ki a semmiből, vagy véletlen mutációnak köszönhető.
2013. jún. 18. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:

Melyik volt előbb,tyúkom,vagy a tojásom...lerágott csont újratöltve...mákod van,"filót" végeztem. Na nézzük: miért olyan nehéz szemléletvás,akár valaki meggyőzése,akár valamiről való lebeszélése,létezik-e az idő,vagy csak események vannak időtlenül,miből jöttek rá a görögök,hogy van múlt,jelen,jövő,..létezik-e a jövő,vagy csak elképzelem,hogy lesz,amit elgondolok,miből következtetnek egyesek arra,hogy az

emberiség egy sikeres faj,az ember miért a hozzá hasonlót keresi, milyenek lehettek az ősember erkölcstelen cselekedetei,???...ez több évre való anyag,jó gondolkodást!

2013. jún. 18. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Hogy vagyok képes ésszel felfogni, ahogy a világmindenség létrejött, kialakult, alakul a mai napig, mi lesz, ha én már nem leszek, mi lesz a családtagjaimmal, hogyan hat ez rájuk. Én ezekben mindig elvesztem a fonalat, eltévedek. Épp ezért tartom jó filós témának.
2013. jún. 18. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

hmmm 4-es, hol bújkáltál eddig.

"létezik-e az idő,vagy csak események vannak időtlenül" miért lennének időtlenül?

Az események feszítik ki a tér-idő hálót.

2013. jún. 18. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
De csak akkor,ha egy ember az ő fogalmi kereteiben gondolkodik,mert eleve a cselekvéshez képzeli a cselekvés idejét. Idő csak ott telik,ahol mérik. De ha mérik,akkor sem teik egyformán...
2013. jún. 18. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Na,a " Kárhozottak menyországa" már megint térít!
2013. jún. 18. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
Az idő csak egy fogalom, ami a változást és annak gyorsaságát mutatja valamihez képest. Relatív. Ezt szokták úgy kiforgatni, hogy lehet az időben utazni, mert mindenhol más az idő. Ami pedig nem létezik, nem is lehet hajlítani.
2013. jún. 18. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

"mert eleve a cselekvéshez képzeli a cselekvés idejét"

nem.. egy jelenségnek (cselekedet, de a tudatmozgás is) van egy mozgása (folyamata) és akkor keletkezik az idő.. és a tér... gondolom...éjfélkor..

"Hogy mi az idő? ha nem kérdezik, tudom, ha kérdezik nem tudom." - mondja Augustinus

2013. jún. 19. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!