Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mondanátok jó filós témákat?

Mondanátok jó filós témákat?

Figyelt kérdés
Olyanok érdekelnének, amin jó sokat lehet gondolkodni, mint pl..mi lett volna, ha az amerikaiak nem avatkoznak bele a II. vh-ba, vagy hogy léteznek-e dolgok?

2013. jún. 18. 23:00
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
65%
Kedves 5-ös válasz. Kérdésed annyira bájosan naiv és örömteli,de vigyázz,az ilyen fiatal tiszta lelkekre szoktak a vallásos gyökerek rácsapni,hogy ők tudják a múltat,jelent,jövőt,merr Isten elmondja,csatlakozz hozzájuk,és nem kerülsz pokolra...blablabla...egyébként a "szomszéd"Androméd-köd nevű csillaghalmaz iszonyatos sebességgel éppen felénk száguld-mármint a Tejút felé-. A z "ütközés" kb. 3 milliárd év múlva fog kezdődni és valszeg többszáz millió évig tart majd,míg a nagyobb tömegű Amdroméde szétszaggatja drága galaxysunkat,hogy aztán létrejöjjön egy szupergalaxys.
2013. jún. 19. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

"A legközelebbi „nagy” galaxis, az Androméda-galaxis 2,5 millió fényév"


"A fényév a távolság csillagászatban használatos mértékegysége: egy fényév az a távolság, amelyet a fény légüres térben egy év alatt megtesz"


Honnan tudod, hogy 2,5 millió fényév, ha a 2,5 millió év kell, amíg a fény eljut oda?

Kifejtenéd hogyan állapítják meg ezeket az adatokat?

Komolyan érdekel, milyen mérések alapján mondják ezt.

2013. jún. 19. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
Biztos nem a Biblia által! Nem vagyok csillagász,nem ismerem a mérési metodikát...de tudod,az a jó a tudományban,hogy nyilvános! Bárki elsajátíthatja az alapokat,hogy utána bizonyítsa milyen területeken tévedtek. A Bibliával takarózni,ahelyett,hogy az értelmedet használnád...botorság. Kételkedsz a mérési módszerekben,az evolúció tényében,a kormeghatározási módszerek hitelességében? Oda lehet menni,tudományos érveléssel,ellenőrzéssel ...be lehet bizonyítani miben tévednek. De amíg ez nem történik meg,az az igazság,amit a tudomány az eszközeivel,módszereivel bizonyít,ha tetszik,ha nem!!!
2013. jún. 19. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Akkor olvass utána a "Vöröseltolódás" témának, ha érdekel a dolog és máskor könnyebben leszólhatsz minket a tudományba vetett vak hiten kívül.

A kedvedért én is így fog tenni.

De nekem nem bizonyítanom kell, csak hibát találni abban, amit jelenleg most kijelent a tudomány.

Persze erre a legjobb védekezés, hogy mondjam meg mi az igazság.

Én azt nem tudom. Csak azt, hogy mi nem igaz.

2013. jún. 19. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Pár idióta kérdés:

Milyen színű a tükör?

Vajon mindenki ugyan olyan színnek látja a pirosat/kéket/bármi mást, vagy csak megtanultuk, hogy "az ott" kék miközben mindenki más színt lát. (Nos valaki ezen el tud gondolkodni, szerintem meg tök egyértelmű, hogy mivel ugyan olyan a szemünk, tényleg ugyan olyannak látjuk, de hát mindegy.)

2013. jún. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Hát szét kéne választani a filozófia és a rágódás fogalmakat. Az előbbi egy olyan tudomány, amely egy elvi kérdés megválaszolásán fáradozik. Művelője elmélyed egy téma sajátosságaiban, törvényszerűségeiben, és határozott célja valami afölötti, azt más tudományágakkal összehasonlító, összefogó vagy szétválasztó tulajdonság megvilágítása. A lényeg, hogy a gondolkodása tudományos igényű.

Az ember néha elgondolkodik nagy dolgokon, ezt kikapcsolódásképpen, vagy új dolgok megismeréséért teszi. Célja mindenképpen van. Ha azonban a téma alaposabb ismerete nélkül akar "filozófiai magasságokba" emelkedni, azt rágódásnak nevezném, amelynek egyetlen célja az idő múlatása. Új információk megszerzésére ugyanis olvasással lehet jutni, vagy egy ismert téma elemzésével lehet abban újat alkotni.


Hogy az amerikaiak nem avatkoznak bele a II. világháborúba, tipikus rágódás, hiszen történelmi szükségszerűség, megismerhető, hogy nem volt módjuk kimaradni belőle, és nem is akartak kimaradni. Nem létező és kivitelezhetetlen események következményein gondolkodni, okként elég nehezen magyarázható mással, mint az idő múlatásával. Egyéb célja nem képes lenni a dolognak.

Viszont azon gondolkozni, hogy akkori felelős vezetőink mit lehettek volna képesek másként tenni, mi kellett volna, hogy meg is tegyék, és az mit eredményezett volna számunkra, hasznos lehet. Ha ezt abból a célból tesszük, hogy miként lehet a tanulságokat a mára alkalmazni. Bár ez már nem filózás, hanem a múltbéli tapasztaltok okos felhasználása jövőbéli káros események elkerülésére.

2013. jún. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

@11

Kedves, hogy féltesz, a naiv és örömteli jelzők is jól esnek. Sajna a vallások semmire sem mennek velem, mert folyton kérdezek, és nem fogadom el a "kifürkészhetetlen útjai" c. választ... :D

Most akkor elkezdek filózni azon, mi lesz az ütközést követően. :D

2013. jún. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
1 filoszmen - nem is tudtam, hogy ugróiskolában is tanítanak filozófiát.
2013. jún. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

"#5 Hogy vagyok képes ésszel felfogni, ahogy a világmindenség létrejött, kialakult, alakul a mai napig, mi lesz, ha én már nem leszek "

ezek nagyon érdekes kérdések (azon töprengeni, hogy 3 milliárd év múlva mi-hogy lesz, csak szellemi onánia)

az #5 kérdései viszont nagyon jók.


A tudatról már az, hogy fel tudjuk tenni ezeket a kérdéseket, nagyon sok miden kiderül. Arra utal, hogy az aktuális tudatállapotom egy szint, és hierarchikusan van több tudatszint LEHETŐSÉG. Potencialitás, tehát nem ténylegesen valahol valami, hanem lehetőség.

2013. jún. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

- milyen alapon kényszeríthet az állam valamire, ha egyszer nem egyeztem bele?

- mi a a világ az érzéskelésünkön túl? milyen értelemben léteznek az érzékileg meg nem figyelhető fizikai entitások?

- mi a tudat?

- miért igazak a matematikai igazságok?

- szabadok vagyunk vagy determinizmus van?

2013. jún. 19. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!