Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen szakmát választanál,...

Milyen szakmát választanál, ha a boldogság lenne a célod és miért?

Figyelt kérdés

Én szoftverfejlesztő vagyok. Egész nap elmélyülten gondolkodom, a kollégáim csak jó reggelt-jó estét szintű kommunikáció van, 9 órát ülök, az életben semmi jártasságot,gyakorlati hasznát nem veszem annak, amit csinálok. Hiányzik az emberi kapcsolat (nem, a meetingek és az erőltetett jópofizások a kv automatánál nem azok).

6 évet tanultam, gyerekkoromban is már programoztam, szerettem csinálni, de most már a munkám 90%-a adminisztráció, egy multinál egy kis helyettesíthető porszem vagyok. De jól fizet, sokak által irigyelt fizetésem van. És bár helyettesíthető vagyok, azért az utcáról beesve bárki nem tudná elvégezni a munkám. No de én sem egy fodrászét (max. csak mr. bean szintjén..)


SZóval, gondolkodom,hogy 34 évesen milyen irányban váltsak, hogy x év tanulás után pályakezdő legyek a válságban... Irigylem azokat, akik kétkezi munkából jól meg tudnak élni. Vagy akik sporttal foglalkoznak. És azért ha nem is 500 nettót, de egy 200 nettót tudjak vele keresni.


Tudtok adni ötletet, merre induljak, mit csináljak. Az irodától is megcsömörlöttem.

Ha belföldi kamionsofőrnek nem 120-at fizetnének (vagy még annyit sem), akkor szívesen lennék az... Valami átmenetet keresek a kettő között.



2013. jún. 23. 22:07
 1/7 anonim ***** válasza:

Én ha pályaválasztáskor nem hozok rossz döntést, akkor hegesztőnek tanultam volna, és most kényelmes munkával keresnék 21évesen nettó 140-et is, itthon.

Elszúrtam, nekem nincs már kedvem/erőm, ismét beülni a padba és letenni az alapot, utána a minősítéseket...


Ha benned meg van az akarat, ebbe nyugodtan belevághatsz, a hegesztés a szakmunkás munkák közül kiemelkedik, könnyűnek is mondható

2013. jún. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én mindenképpen olyan szakmát választanék ami annyira érdekel hogy valahol hobbiként fognám fel, mivel ha megnézed a legsikeresebb emberek mindig azok akik olyasmivel foglalkoznak amit imádnak csinálni. (Igazság szerint hasonló cipőben járok mint te, van egy munkám amit utálok és folyton azon agyalok hogy mi érdekelne annyira hogy összességében megérje váltani)
2013. jún. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Épp ma hallottam ezt a mondatot a tévében, nagyon tetszett: de jó valakinek, ha azért kap pénzt, amit ingyen is csinálna. Nos én szívesen zenélnék, vagy színészkednék ingyen is, no de ha még ezzel jól is keresnék... :)
2013. jún. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én sporttal foglalkoztam évekig, de tele lett a hócipőm azzal, hogy 90%-ban tehetségtelen, ügyetlen, béna emberekkel kell jópofizni. Szóval nem minden arany, ami fénylik.

Ha a boldogság a célod, válassz olyan szakmát, amellyel segíthetsz másokon. Ez sem lesz fenékig tejfel, mert semmi sem az. De folyamatosan ott van az a motiváció, hogy amit teszel, az jó, helyes, az emberiség javát szolgálja, és ez a nehéz időszakokon is átsegít, ad az egésznek egy pozitív alaphangot.

2013. jún. 24. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"ha a boldogság lenne a célod"

Az a célom, semmi más. :)


Én is szoftverfejlesztő, pontosabban web-fejlesztő vagyok, hobbi szinten meg mindenféle kézműves dolgokkal foglalkozom. De a programozáshoz is úgy állok, mint az alkotáshoz, ami értelmet ad az életemnek. Szóval én is elvagyok 8-9 órán át, és sok esetben élvezem is, főleg ha fejlesztek és nem csak szimpla tartalmakat formázgatok stílusossá.

Mondjuk a pénz hozzám is nehezen jön el, de szerencsére olyan emberekkel dolgozom, akik nem helyettesíthető porszemként kezelnek; szóval ne hidd, hogy nem értem meg a helyzetedet, nagyon is számít a jó környezet, sok ismerősöm kutyagol még hozzád hasonló cipőben.


Ha egy jótündér olyan szakmát adna, ami igazán tetszene, az művészet lenne (főleg festészet). A webbel a legnagyobb bajom, hogy kevés igazi értéket ad, a legtöbb csak szemét.

2013. jún. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Olyan szakmát, amit élvezek csinálni. Történetesen - először - szoftverfejlesztés, később adatbázisok, aztán tervezés, modellezés, majd elemzés. A lényeg, hogy teszem, amit szeretek, közben azért beszélgetek (kétségtelen, egyre nehezebb, de kamionsofőrként egyenesen lehetetlen). Ha úgy látom, kialakult valami érdekesebb, váltok. Régebben könnyebb volt, ma nehezebb. Multinál váltani kegyetlenül nehéz, mert neki mások a szempontjai. De minden azon múlik, mennyire nyitott az ember. És mennyire nem tűri az intim-szférába való beavatkozást. Persze az a "nem tűrés" egyre bonyolultabb technikákat igényel, azt is meg kell tanulni.

Ami a gyakorlati ténykedést illeti, egyfelől az alváson túl a 9 óra után is van még élet. Rajtunk múlik, mire használjuk - kis fúrás, faragás.

Semmiképpen nem javaslom, hogy otthagyd a multit. Máshol még kisebbek az esélyeid. És ez nem független a pénztől sem. A probléma nem a multiban, hanem benned van. Kicsit magadnak valónak tűnsz. Ezen kell változtatni - nem könnyű, de lehetséges.

2013. jún. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szabad tudni, azóta hogy alakultál?
2019. máj. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!