Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Származhat haszna abból ha...

Származhat haszna abból ha elvesz?

Figyelt kérdés

Teljesen megbízok a páromban, de a szüleim féltenek, annyira, hogy sikerült beleültetniük a bogarat a fülembe.

Tehát: kint élek Londonban, itt megismerkedtem egy sráccal. Róla tudni kell, hogy Indiából jött (most nem lényeg, hogy pontosan honnan, csak az, hogy EU-n kívülről), már 8 éve él itt kint és övé a ház ahol a szobát bérlem. Mivel egy házban élünk, így elég jól megismertük egymást.

Ő többször hangoztatja, hogy szeretne elvenni. Én azt szoktam meg, hogy a családban mindenki később házasodott, a barátom kultúrájában meg normális, hogy hamarabb kerül szóba a házasság. Pont a koraisága miatt, a szüleim attól féltenek, hogy csak ki akar használni a papírok miatt. Utánaolvastam, de nekem zavaros, hogy neki milyen papírok kellenek.

Tehát a kérdésem: egy 27 éves EU-n kívülről jött, 8 éve itt élő, dolgozó pasinak származhat előnye abból, ha elvenne egy Unios államból származó lányt?



2013. jún. 24. 16:43
 1/9 anonim ***** válasza:
Visum,
2013. jún. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyik ismerősömmel hasonló volt, ő egy iráni sráccal házasodott fél év után. A srácnak nem adtak Angliába belépési engdélyt, de ha EU-n belüli házastársa van, akkor mehet ő is bárhova. Nálad pontosan nem tudom, mi a helyzet, így hogy a srác Angliában él, de én a helyedben megmondanám neki, hogy még 4-5 évig nem szeretnék férjhez menni. Ha igazán szeret, így is veled marad, ha csak a papír kell neki, akkor meg ki fog derülni, ennyit tuti nem várna.
2013. jún. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Pont ez az amit én sem tudok. Ha nem lenne vízuma, akkor nem élhetne itt már 8 éve, nem? Ha tavaly érkezett volna, akkor más lenne a helyzet, de 8 év :S Legális munkája éa háza van. Tudott volna házat venni papírok nélkül?
2013. jún. 24. 17:15
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ki tudja, hogy kié a ház és hogy mennyire legálisan van Angliában...

Nem szabad az ilyenekkel összeállni, ezek az indiaiak, pakisztániak, afrikaiak ott a legrosszabbak. Tele vannak velük az újságok, hogy miket csinálnak.

2013. jún. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A munka legális. Egy étteremben dolgozik. Onnan tudom ennyire biztosan, hogy ott talált nekem is munkát majdnem egy fél éve.
2013. jún. 24. 17:24
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
a vizum előbb utobb lejár, és nem 100% hogy ujra megkapja
2013. jún. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Úgy van 8 éve Angliában, hogy állandóan hosszabbítja a tartózkodási engedélyét - erre már egy egész iparág van épülve...

Ha megkapta az "áldozatot" (ez vagy Te), akkor elvesz és hivatkozva a 8 évi ott-tartózkodására, kérvényezheti az állampolgárságot. Ez lenne az ő haszna. Utána Téged jól fenékbe billent és elveszi a falubelijét, így a családjával is megbékül. Végül kihozatja az egész rokonságát - akik egyenként újrakezdik ezt a szép illegális bevándorlói románcot.

2013. jún. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%
Esetleg, ha már a házasságot tervezi, beszélgethetnél vele burkoltan arról, hogy hogy is van ő ott kint. Ha mindent jól csinált, 8 év ottlét és munka után akár már állampolgárságot is kaphatott volna, de ha zűrös az egész, akkor tényleg kellhetnél akár arra is, hogy ne kelljen folyton a tartózkodási engedély meghosszabbítása miatt aggódnia... Szerintem, ha el akar venni, jogod van megtudni, hogy pontosan mi újság is van a papírjaival...
2013. jún. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kár kínlódni. Úgyis rutinosan átver. Erre született.
2013. jún. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!