Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Idegen vagyok a hazámban?

Idegen vagyok a hazámban?

Figyelt kérdés

Apám szerb, anyám olasz. Én Pesten születtem. És idegen vagyok itt(hon), Szerbiában és Olaszországban is.

Mit tegyek, hogy ne nézzenek rám az emberek idegenként?

Sajnos szüleim nyelvén alig tudok, s nem is élek máshol, csak itthon, Magyarországon. Így valamelyest értem, hogy a szerbeknek, olaszoknak idegen vagyok.

De itt a nevemen kívül mi szokatlan van, ami miatt sokan ellenségesen néznek rám, megjegyzéseket tesznek.


2013. júl. 11. 00:04
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Semmi, ezek az emberek a végletekig buták. Ez a hazád, itt élsz születésed óta, magyarul beszélsz, itt jársz iskolába, vagy itt dolgozol. Semmi megvetendő nincs benned.
2013. júl. 11. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az elsővel egyetértek. Nem ismétlem meg.

Sok buta ember van, akik félnek azoktól, akik egy kicsit mások, mint ők.

2013. júl. 11. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én Kárpátalján születtem, magyar vagyok, kisgyermekkorom óta itt lakom, mégis beszólogatnak egyesek, ha meglátják a diákomon a születési helyemet. Kicsit hazátlannak érzem én is magam. Magyarországon igazából lassan mindenkit utálnak, a cigányokat, a határon túli magyarokat, a zsidókat, a nyugdíjast, a diákot, a gazdagokat, a hajléktalanokat, a nyulakat sapkával, vagy sapka nélkül.
2013. júl. 11. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem éppen, hogy izgalmas ez a sokszínűség, én büszke lennék rá a helyedben. :)

Akik emiatt lenéznek Téged, sajnos elég buta emberek.

2013. júl. 11. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%

A legnagyobb magyar ugye Széchenyi volt. Bécsben született és halt meg, jobban beszélt németül mint magyarul. Azaz nem az a lényeg hogy ki honnan jött, hanem hogy hogy érez és mit tesz.


Még Erőss Zsolt szavai jutnak eszembe:

"Mikor lesz a székelyből román? - Amikor Magyarországra érkezik. - Na de mikor lesz belőle magyar? - Amikor megmássza az Everestet."

2013. júl. 11. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
25%
Nem szerencsés Digó ünnepélyes szavainak hatását rontani, de megjegyezném, hogy a neveden kívül más is lehet, amit nem szeretnek az emberek: pl a viselkedésedet (arról mélyen hallgatsz), lehet, hogy undok és paraszt vagy az idősekkel, stb.
2013. júl. 11. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
79%

Egyrészt, a magyar mentalitás az mindig is ilyen volt. Gyűlölködő, mindenbe beleköt, amibe lehet.


Rajtad könnyű fogást találni, most ne haragudj, de kb. ez olyan mintha valaki meleg lenne. Semmi köze hozzá, de beleköt, mert könnyű megszúrni, hogy rohadt b..zi.


A magyar az kötekedő, ha talál valakit a másikon, megböki. Ezért is közeledem óvatosan már másokhoz, mert rengeteg a bunkó, primitív ember. Nem szoktam barátkozni, csak nagyon ritkán, nagyon megválogatom, kivel állok szóba, éppen ezért, mert nagyon sok az ilyen gyökér, aki csak azt nézi, hol köthet bele a másikba.


A másik dolog, olyan, hogy "igaz/tiszta" magyar, nincsen.

Annyiféle vér keveredik mindenkiben, hogy ha én szerbnek akarom vallani magam, akkor az vagyok.


Ez a nagy magyar, árpádsávos hülyeség a legnagyobb vicc amit hallottam. Le merem fogadni, hogy akik ezt kántálják, azokban több cigány vér van, mint az egész családomban összesen.

2013. júl. 11. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
73%

Szóval ami lemaradt a mondandómból. A magyar az magyarral is ilyen, csak másba köt bele. Te azért érzed idegennek magad, mert nem kell sokáig keresgélni, hogyan kössenek beléd.


Szerinted sok zsidó miért magyarosította meg a nevét? Éppen ezért, hogy elkerüljék ezt.


A származásodat meg csak annak mondd el, akit már a barátodnak tekinthetsz.


Sajnos ez ilyen, és mindenhol vannak ilyen emberek.

2013. júl. 11. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem vagy idegen, legfeljebb bizonytalan. Idegen akkor leszel, ha idegen célokért, a hazád ellenére tevékenykedsz. Bem nem volt magyar, de az értelmesebbje annak tekinti. Türr István nem volt olasz, de sok jó olasz annak tekinti. És vannak magyarok, akiket szívesen tekintenénk idegennek, de nem lehet, mert itt született, itt ténykedett, a mi nevünkben de ellenünkre.

Van viszont sok gyűlölködő és tudatlan ember, akik bármibe belekötnek, akár valós akár nem. Nekik a gyűlölködés, piszkálódás a fontos. Kerüld ki őket, vagy tedd a helyükre nyomatékosan. Függően attól, mihez érzel erőt.

2013. júl. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Hosszú idő után ismét felmerült bennem ez a kérdés.

A nevem hallatára húzzák egyesek a szájukat, s megjegyzéseket tesznek rám. Nem vagyok gazdasági menekült, magyar vagyok, itt születtem, nem vagyok menekült. Volt aki erre megjegyezte: aha, ez egy ősi magyar név. És megtoldja egy jelzővel. :_(

2015. szept. 2. 12:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!