Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A pszichológusok mitől olyan...

A pszichológusok mitől olyan okosak és bölcsek? Mit tanultak az egyetemen? Honnan ismernek olyan szavakat amiket sok más ember nem? Milyen könyvet olvassak, hogy okosabb legyek és egyben több idegen szót ismerjek?

Figyelt kérdés

2013. máj. 22. 15:33
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
23%

okosak és bölcsek?

és ismerek egy pszichologust,a férje most bukott be a második szeretöjével,azon kivül vagy 200 növel megcsalta a 10 év alatt,amiröl szinten tud.

2013. máj. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

és még mindig vele van..

ez lemaradt!

2013. máj. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
26%
Bölcsek, okosak?Nos, én kb 3-at fogyasztottam el életem során.Érdemi beszélgetést csupán én folytattam velük, miközben ők nagyokat hallgattak, jobb esetben hümmögtek, időnként nagyvonalúan feltettek egy kérdést, amivel nem jutottam előrébb.Mondjuk a sok fene iskolájukkal adhatnának bölcs tanácsokat is, vagy legalább valami véleményt, magyarázatot.De arra bezzeg várhattam.Elegem is lett belőlük, ennél még a 8 osztályos szomszéddal is többre megyek, az legalább, ha már elmondok neki valamit, legalább válaszol is.
2013. máj. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológiát tanultak az egyetemen.
2013. máj. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Nekem meg két pszichológusom volt eddig. Az első nem segített (inkább még rosszabbul éreztem magam) a második meg igen, szóval szerintem van jó és rossz pszichológus. Nekem még meg is mondta az első, hogy nem segít ebben, (pedig ez lenne a dolga, ha nem segít akkor semmi értelme a beszélgetésünknek). Még ha szerinte nem is a legjobb ötlet akkor is. A barátaim nem segítenek meg se hallgatnak őket ez nem érdekli. Szóval inkább arra gondoltam, hogy segítek magamon. Ha már senki sem segít akkor muszáj valamit tennem.:S
2013. máj. 22. 16:41
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne add fel a keresést, vannak nagyon jó pszichológusok, ha tényleg szükséged van rá, hozzájuk fordulj. Sajnos az empátiát lehetetlen tanítani, nem mindenki alkalmas a szakmára, még ha a lexikális tudása megvan. Magadat diagnosztizálni pszichológiai tankönyvek alapján nagyon veszélyes, mert könnyen belecsavarodsz, és nem lrhet átfogóan megismerni az emberi lelket néhány könyv alapján. Nem véletlenül egyetemi képzès a klinikai pszichológusról nem is beszélve.
2013. máj. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
91%

A pszichológusok azért okosak, mert sokat tanultak. Azért bölcsek, mert főként bölcsészettudományi tárgyaik voltak az iskolában. Az egyetemen bölcsész tárgyakat és biológiai ismereteket tanultak javarészt. A tanulmányaik során ismerkedtek meg olyan szakszavakkal, amiket az átlagember max csak hallomásból ismer.

Ha okosabb akarsz lenni, olvass tankönyveket!

Ha mindezt idegen szavakkal teletűzdelve szeretnéd, szerezz egyetemi jegyzeteket!

Egyébként ha elvégzel bármilyen jobb felsőoktatási képzést, sokat okosodsz és egészen biztosan megismerkedsz több tucat idegen, vagy idegen eredetű szakkifejezéssel.

2013. máj. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
jó de én most akarok megismerni több idegen szót, és honnan szerezzek egyetemi jegyzeteket? meg úgy gondoltam, hogy ti milyen könyvet ajánlanátok? eddig amit olvastatok melyik volt ilyesmi?
2013. máj. 22. 19:38
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemeken szokott lenni jegyzetbolt. Ott bárki vásárolhat. A fene sem kérdezi, hogy oda jársz-e, vagy sem.

Ha sallangmentesen akarsz ilyesmit tanulni, megint csak a jegyzeteket tudom ajánlani. Ha megveszel egy általánosabb könyvet, ami az adott témával foglalkozik, az terjedelmesen, fellengzős stílusban ír a témáról. Egy jegyzetben ugyanazt megtalálod töredéke annyi oldalon. Ha csak szavakat akarsz, akkor keress valami definíció gyűjteményt. Vagy vegyél egy lexikont. Mondjuk lexikont magolni nem lehet valami szórakoztató...

2013. máj. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

idegen szavak és kifejezések szótára

ez pont egy olyan könyv, ami kizárólag idegen szavakkal és ezek magyarázatával van tele


utána pedig ahogy javasolták is egyetemi tankönyveket próbálj beszerezni, a bölcsesség viszont inkább filozófusok szakterülete

2013. máj. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!