Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek ez jó könyv?...

Szerintetek ez jó könyv? Érdemes folytatni? Ki arakod adatni egy könyvet, de félek nem tudom majd befejezni!

Figyelt kérdés

Egy nap Max a tizennégy éves fiú a varázslóiskolában ült. Merlin, a nagy mágus épp elemtant tanított.

- Tudni illik, hogy létezik e világon olyan vérörökség amely egyesíti a tüzet, vizet, szelet és földet. Ez a szivárvány elem... Max?! Max! Figyelsz?

- I-igen... - felelte Max.

- Jó...akkor mit mondtam az előbb?

- Oké, nem tudom! - Max nem szerette az iskolát, szerinte teljesen felesleges iskolába járni, mert ő volt az egyik legjobb tanuló, a szél és a víz elemet tudta irányítani.

- Akkor találkozunk ma az igazgatóiban! - Merlin szinte állandóan ezt mondta, mert ő volt a vörös téglából épített varázslóiskola igazgatója és tulajdonosa.

Max most nagyon izgult, mert még soha nem volt az igazgató, vagyis Merlin szobájában. Félt, hogy kirúgja az iskolából. A következő két órán rettegett, és most kivételesen cseppet sem várta az iskola végét. Lassan vége lett a sulinak és a fiú felment az igazgatóiba.

- Már vártalak - szólt Merlin.

- Gondolom azért hívott, mert nem figyeltem az órán.

- Nem... kivételesen nem. Most el kell mennünk a Főmágus házába.

- Mi? Gondoltam, hogy ki fog rúgni! - Max nagyon elkeseredett volt.

- Nem! Küldetést kapsz! Már elég képzett, okos és idős vagy a küldetésekhez - mondta határozottan az öreg mágus, és ősz hajszálai kikandikáltak kék kalapja alól.

- Mi?! Akkor nem kell ebben az évben suliba járnom?

- Pontosan. Leteszed majd a vizsgákat, és együtt készülünk fel mindre. De most indulunk!

Tizenöt perc múlva ott is voltak a Főmágus házában.

- Óóóóóóó... hát itt vagy Max - mondta a Főmágus - az lesz a küldetésed, hogy megkeresd Zoét a harcost és Katy-t a tündért és le kell győznötök Thadripot!

- Mi?! Maga biztos csak viccel! Nem! Thadrip a legerősebb ellenségünk! Soha nem tudnánk legyőzni!

- Nyugi! Tudok valamit amit ti nem!

- Mit? - kérdezte izgatottan Max.

- Jó...elmondom! Te, Katy és Zoe mind távoli rokonok vagytok, és egy különleges klán tagjai vagytok, mégpedig azoké akik képesek mind a négy elemet irányítani és a szivárvány elemet létrehozni. Ezenkívül képesek vagytok használni a szivárványszem teknikát. Egy ilyen varázsló is nagyon erős és szinte legyőzhetetlen , nem hogy három! Csak ti vagytok képesek ezt megtenni. Menj el a varázserdőbe ott vannak a rokonaid!

- Jó! És mikor indulhatok?

- Holnap, de elkísér két nagyerejű mágus, a biztonság kedvéért. Itt van három varázskönyv! És a rokonaid kéziratai.

- Rendben. Akkor holnap hajnalban!

Max nem aludt túl jól, de másnap reggel nagyon izgatott volt, alig várta az első küldetését. Ő lehet a világ hőse! Reggel elment a faluja határához, már ott várta a két mágus, az egyik férfi volt a másik nő.

- Te lennél Max? - kérdezte a nő - az én nevem Oceabrym, örülök, hogy találkozhatunk!

- Én pedig Delyr vagyok.

- Azta! Te vagy az a híres vízmágus és te pedig a föld hercege! Sosem hittem hogy valaha is találkozhatok veletek!

- Igen, már régóta csak küldetéseket teljesítünk. Mellesleg mi nem megyünk végig veled, csak az Elátkozott Erdőig!

- Tudom!

- Jó induljunk! - mondta a föld hercege.

És hárman elindultak. Mentek, és egy óra múlva Oceabrym mondta, hogy pihenjenek egy kicsit. Leültek, megreggeliztek.Időközben Delyr valamit hallott, gyorsan figyelmeztette barátait.

- Szerintem valami vagy valaki közeledik! Mit tegyünk?

- Bújjunk el és várjuk meg! - javasolta a vízmágus - de szerintem nem csak egyvalaki közeledik.

És így is lett. Három csuklyás harcos állt előttük. Az egyik mágus, a másik harcos, a harmadik pedig íjász. Az íjász szeme lilára változott és felkiáltott:

- Tudom hogy ott vagytok! Nem bújhattok el előlem! - majd nevetni kezdett.

- Igen! Tudjuk, hogy ott vagytok és, ha nem bújtok elő, mi megyünk oda!



2013. júl. 14. 12:31
1 2 3 4 5
 1/47 A kérdező kommentje:
Légyszi! Valaki? Valami kritika? Olyan rossz, hogy nem is lehet hozzászólni?
2013. júl. 14. 21:59
 2/47 anonim ***** válasza:
59%
Szia!!:) Hát szerintem nagyon jól fogalmazol, érdekesen is, csak túl hamar történik minden. Pl hogy a Főmágus egyből kiböki, hogy mi lenne a küldetés; meg hát tényleg kicsit húzhatnád valahogy az időt; mert talán túl hirtelen jönnek ezek az események, bővebben kifejthetnéd a dolgokat pl helyleírás, gondolatok, gesztikulálás, arckifejezések:):):)
2013. júl. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
*ja és a vesszőkre majd figyelj jobban!:)
2013. júl. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 A kérdező kommentje:
Jó, köszi! :D Megy a zöld kéz!
2013. júl. 15. 08:51
 5/47 A kérdező kommentje:
Amúgy 12 éves vagyok! :DDDD
2013. júl. 15. 08:59
 6/47 anonim ***** válasza:

Na jó. Nem olvastam végig, mert nem érdekelt.

Túl hamar történik minden, nincsenek érzelmek. Semmi helyleírás, nem tudjuk ki az a Max. Nem tudunk a múltjáról.


Én nagyon szeretem az ilyen fajta történeteket, de ez nem jó.

Még olvass sokat, és gyakorolj. Minek akarod kiadatni a regényedet? Nem fogják ezt kiadni.

Majd mikor idősebb lezel, és észreveszed a mostani hibáidat, akkor meglátod, hogy igazat mondok.


Én tudnék neked segíteni az írásban, ha akarod, hogy többet is elmondjak, akkor ÍRJ üzenetet! :)


Jó úton haladsz :)

2013. júl. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 A kérdező kommentje:
Pl. erre van a szerkesztő. A nagybátyám író és már 28 könyvet írt és mindet kiadták. Ő azt mondta, hogy nagyon jó. Mellesleg már sok privát üzit kaptam.
2013. júl. 15. 10:22
 8/47 anonim ***** válasza:

azért ne bízd el magad.

Jó, hogy kaptál üzit. Mit akartak? Elolvasni a folytatást? Szerinted ezek közül ki igazi író xĐĐ

Nem szólok semmit, de ha mégis félre teszed a büszkeséged, akkor szólj, mert csak neked lesz jó. Nem azért mondam, hogy segítek, mert PULISZKA. Mindenkinek nem ajánlom fel. De nekem tök mindegy. :)

2013. júl. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 A kérdező kommentje:
Ok! :@
2013. júl. 15. 10:27
 10/47 A kérdező kommentje:
Legtöbször el akarták olvasni a folytatást, de féltem, hogy ellopják.
2013. júl. 15. 10:29
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!