Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A nyugati emberek miért pont...

A nyugati emberek miért pont Indiába szeretnek menni, ha lelkibékét, megvilágosodást akarnak találni?

Figyelt kérdés
Pont oda, ahol naponta kislányokat erőszakolnak meg, pénzért eladják őket feleségnek és egyéb nyalànkságok... Ezt csak én nem tudom összerakni?
2013. júl. 16. 17:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
40%
A szabadon beszerezhetö drogok segitenek a megvilágosodásban.
2013. júl. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 jozsko válasza:
Hát szerintem azért mert ott vannak a guru bácsik. Vagyis olyan emberkék akiktol azt hiszik tanulhatnak. FIgyelembe véve hogy ezek az emberek nem tehetnek semmit az indiában folyo viszonyok miatt,( mivel csak ulnek es várnak a megvilágosodásra vagy már túlvannak rajta állitásuk szerint és csak ullnek tovább)azért a potenciális tanitványjaikat semm erdeklik az orszagban uralkodo viszonyok. Pár száz éve kina hatalmas kultúrális kozpontnak tartotta indiat, vagyis valamiert indiában ugy lágytszik szuletnek nagy mesterek. Lehet szemétdombon nyilnak a legszebb rozsák :)
2013. júl. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
59%

Kedves Kérdező!


Látom nincs ismereted Indiáról.


"Pont oda, ahol naponta kislányokat erőszakolnak meg, pénzért eladják őket feleségnek és egyéb nyalànkságok..."


Ez történik itt nyugaton is. De én azért ilyen durva állítást nem mernék kijelenti, mint amit tettél egy olyan országról, ahova talán még a lábamat se tettem be.

Kérlek bizonyítsd ezt az állításodat tényekkel, adatokkal.


Természetesen nekik is megvan a véleményük rólunk, mivel a saját anyánkat, a tehenet is megesszük, vagy akár a kutyát is. Ott az emberek legalább 70%-a vegetáriánus. Szigorúan veszik a védikus kultúra maradványainak a gyakorlását. És én nem a nagy városokra gondoltam, azok el vannak nyugatiasodva. Az amerikai "kultúra" telepedett meg ott is. A falvakban, illetve a kisebb településekben az emberek értékelnek mindent, ami hasznos.


India amúgy a spiritualitás földje. Nagyon sok minden származik onnan: a matematika, a csillagászat, az asztrológia, az ájurvéda, a buddhizmus, a vaisnavizmus stb.


Igen vannak ott csaló guruk, és vannak akik a kábítószerekre hivatkozva hirdetik, hogy elérték Istent, de ezek nincsenek sokan. A követőjük annál több, hiszen becsapva szeretnének lenni. Őket el kell kerülni, és meg kell keresni az igazi gurukat. Itt nyugaton is vannak csaló guruk ugyanúgy, és vannak akik igazi lelki vezetők.


Szóval ott a legbékésebbek az emberek, igazán ismerik a szeretet fogalmát.

Így csak szeretnélek megkérni, hogy ne állíts sületlenségeket. Először tájékozódj, tegyél szert tudásra, aztán vonj le következtetést, és kérd ki mások véleményét. De sose kritizálj, mert az nem a mi dolgunk.

2013. júl. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Újdelhi - Elrabolt, majd megerőszakolt négy kiskorú lányt egy fegyveresekből álló csoport az egyik kelet-indiai szövetségi államban, Dzsárkhandban. Vasárnap este mintegy 20 fegyveres férfi hatolt be Lavada település egyik fogadójába, ahonnan magukkal hurcoltak négy 12 és 14 év közötti lányt, hogy aztán később megerőszakolják őket. A megerőszakolt kislányokat - akik az IANS értesülése szerint a kaszton kívüliek (páriák) csoportjába tartoznak - egy kórházba szállították vizsgálatokra. Az ázsiai országban az utóbbi időben több hasonló bűncselekmény is történt. Decemberben Újdelhiben egy 23 éves diáklányt a buszon erőszakolt és kínzott meg egy csoport.


MTI

2013. júl. 16. 19:36
 5/15 A kérdező kommentje:
2013. júl. 16. 19:37
 6/15 A kérdező kommentje:
2013. júl. 16. 19:38
 7/15 A kérdező kommentje:
2013. júl. 16. 19:39
 8/15 A kérdező kommentje:
2013. júl. 16. 19:40
 9/15 A kérdező kommentje:
2013. júl. 16. 19:42
 10/15 A kérdező kommentje:

[link]


Így hirtelen elég lesz ennyi...?

2013. júl. 16. 19:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!