Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok, de külsőleg és belsőleg is mindenki idősebbnek (17-20) gondol. Pont az arany középút vagyok, mert nagyon társasági, bulizós, de ugyanakkor nagyon érdeklődő, okos, pl. többek között nagyon érdekel a pszichológia. Nagyon jól kijövök a nálam idősebbekkel, a korosztályomhoz képest érettebb vagyok. Az hajt hogy minél több dolgot tapasztalhassak meg, éljek át, értsem, élmények, emberek, pörgés, tudás.

Viszont egy lány, 21 éves, jóba lettem vele mostanában, nagyon hasonlóak vagyunk, azt tanácsolta, hogy ne akarjak olyan gyorsan felnőni. Nem az hajt hogy minél idősebb legyek, hanem az, hogy minél inkább megvalósíthassam az álmaimat, magamat, mindent kipróbáljak, ismerjek, megtapasztaljak, hogy teljes életet éljek. Úgysem leszek "nem bulizós" csak mert még várhatok vele, stb. csak mit gondoltok erről? Lehet hogy a szabados életszemléletem mindig meglesz, és noha most idősebbnek tűnhetek a gondolkodásom miatt, később fiatalosabb, lendületesebb leszek mint mondjuk az átlag felnőttek.

15L


2013. júl. 19. 19:13
 1/3 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Sajnállak kedves kislány, mert amit leírtál az buborék a vízen és sok fájdalommal szegezed át magadat a jövőben, ha nem változtatsz a szemléletmódodon.

Nem vall okosságra a gondolkodásod, inkább nagyon éretlen.

Amit vetsz, azt fogod aratni.


Lányos agya vagyok. Örülök, hogy a jó Isten megmentette a lányomat ettől, az ilyen fajta "mindent kipróbáljak, ismerjek, megtapasztaljak, hogy teljes életet éljek." életttől.

2013. júl. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Véleményem az, hogy egy 20 éves nem tesz fel ilyen kérdést gyakorin, max. ha nagyon elkeseredett. Am. meg nem tudom mit szóljak ehhez az egészhez. ,,mindent kipróbáljak" hát ez a jogi dolgok miatt is lehetetlen kiskorúként, úgyhogy most nem fogsz tudni ,,mindent" kipróbálni...
2013. júl. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Azzal, hogy mindent kipróbálsz, azzal nem leszel érettebb a kortársaidnál.


Viszont, ha értelmes vagy, azzal igen. Az a lány azért is inthetett óva attól, hogy túl sokat tudj meg ilyen korán az életről, mert ez hatalmas teherrel jár. Minél többet tudsz meg a világról, emberekről, életről, annál jobban leszel elkeseredett, meg embergyűlölőbb.

2013. júl. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!