Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tudjuk mi a rovásírás? És a...

Tudjuk mi a rovásírás? És a helyes olvasatát?

Figyelt kérdés

Az érdekelne,hogy venegy elfogadott egy séges rendszer?

Több abc fordítást fénymásoltam magamnakde sok betűt teljesen másképp jelölnek o,ó,ö,ő,ü stb.

melyik a helyes? van egy egységes vagy mndenki azt használja amelyiket akarja? Melyiket tanuljam így?


2009. okt. 22. 21:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Én nem néztem utána annyira, de az biztos hogy legalább kettő van.

Székely és magyar.

De ha megtalálod az "eredetit", akkor kérlek linkeld be ide, vagy küld el nekem mailban!

2009. okt. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Anyukámnak volt egy könyve, ami abban volt én azt tanultam meg, bár eddig csak a magam szórakoztatására írtam vele, nem is tudtam, hogy többfajta létezik.
2009. okt. 22. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

[link]


Itt megtalálod a Magyar Adorján-féle rovásírás ABC-t.

Azt nem tudom, hogy ez-e az "eredeti"

De van ilyen is :)

2009. okt. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

(Előző vagyok)

Ez jobb! Itt több van fenn. :)

[link]

2009. okt. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Üdv!


Ami azt illeti, többféle rovásírás típus is létezik, melynek oka igen mélyen gyökerezik. Az egyik leggyakoribb a Magyar Adorján-féle, ahol azonban nincsenek ékezetes betűk, de én inkább a Forrai Sándor-félét javasolnám, ez még elterjedtebb.


Egységesítés létezik, hisz készült egy szabvány betűtípus is, mely az informatikai terjedést hivatott elősegíteni.


Ha még több dologra vagy kíváncsi a rovásírással kapcsolatban, akkor: www.rovatmagazin.hu


Innen a letöltések menüpontból le is tudod tölteni a betűtípusokat. :)

2009. okt. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm


mindegyiket meg fogom nézni

remélem van egy egységes. nekem zavaró,hogy egy betűt ennyi féle képpen jelölnek. Így melyiket tanlja az ember,mi? köszi

2009. okt. 26. 19:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!