Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Részeges, garázda hajléktalano...

Részeges, garázda hajléktalanok költöztek a bejáratunk elé, milyen jogszerű megoldás van? Apró trükkök is érdekelnek, szerintem ez lesz a meogoldás.

Figyelt kérdés
Soha nem volt gondunk a XI. kerületben hajléktalanokkal, ételt, italt adtam nekik, pár hete viszont megjelent pár pofátlan fajta, kéregetnek, részegek, hánynak, földön fetrengenek. Eddig 4-szer hívtam rendőrt, személyesen kétszer zavartam el őket, visszajönnek és a képembe röhögnek, rendőrön is csak röhögnek, semmit nem tud tenni. Ha irányba teszem őket, aznap rend van, másnap újra ott vannak. Mit csináljak?

2013. júl. 27. 13:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Pár haverral álarcban baseball-ütőkkel éjszaka rájuk menni, elkergetni őket. Aztán nem jönnek vissza.

Nem értenek a szép szavakból meg a liberális maszlagból. Vannak emberek, akiket kizárólag erővel lehet jobb belátásra kényszeríteni. Ők valószínűleg ilyenek.

2013. júl. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Gábor_79 ***** válasza:
Köss ki a ház elé egy nagyobb méretű kutyát, ami netán képes harapni, lásd vendégül a gazdáját egy-két délután erejéig. Vagy keress fel egy őrző-védő céget, nem tudom milyen óradíjjal dolgoznak, szerintem nekik megvan erre a tapasztalatuk és a módszereik.
2013. júl. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de nem figyeltetek. Jogszerű megoldást keresek.
2013. júl. 27. 19:35
 4/8 Gábor_79 ***** válasza:
100%
Lehet, hogy nincs jogszerű megoldás amikor pl. az albérlőidet sem rakhatod ki, ha nem fizetnek évek óta semmit. A második opcióm miért nem jogszerű? Te megbíztál valakit törvényesen.
2013. júl. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Fogd a slagot és locsolj. A tiszta víztől rettegnek..
2013. júl. 28. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
#4-dik: köszi, de a kutyás jobban tetszett, igazából ha kikötök egy kutyát, amin szabályosan póráz van, mit tehetnek? Az őrző-védő sajnos éppúgy nem érhet hozzá, mint a rendőr és ez a pár csirkefogó eléggé jogemlegető fajták, az első inzultusnál ő hívja a rendőrt. Döbbenet, de tőlem jobban féltek, mint a rendőrtől, tudja, hogy az úgysem tehet semmit. Mellesleg végigszámoltam, 4-5 szabálysértést elkövetnek amúgy, de ezek mind pénzbüntetéses történetek, mit érdekli őket? (becsületsértés, rongálás, közszemérem sértés, stb.) Bármelyikünk eljátszaná egy szombat esti buli után és elkapnak, 400-500e-s számla várna jövő hétre, fura ez így.
2013. júl. 29. 10:25
 7/8 Gábor_79 ***** válasza:
Értem. Sehogysem jó ez. Bonyolult, akárhogy is. Volt még egy hasonló ötletem, de azzal a végén nagyobb problémát okoznál magadnak. Biztos van rá mód, a dolog kezelésére. Ahogy más kártevőt kezelnél; rendszeresen egy kis aerosol.
2013. júl. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
"Gábor_79" - Jó hír, elmentek, nem tudom végül az én balhém, az asszony balhéja vagy a rendőrség segített vagy együttesen, de egyelőre nyugi van. Megerősíteném az "aerosol" technikát, ha egy csavargó bosszant, Te sem tudsz mást tenni, bosszantod és várhatóan te fogod tovább bírni. Segíthet egyébként a közterület felügyelet, a rendőrség is kijött azért (pedig vér nem folyt), illetve még az összefogás, ha kiplakátolod (ezt is használtam régebben másra), és segítséget kérsz a lakóktól. Jó ötlet volt még (máshonnan kaptam), hogy beszélni kell a többi hajléktalannal, mivel nálunk ez nem hajléktalan kérdés alapvetően, több száz hajléktalanunk van a környéken és ebből párral van csak gond, a többieket megszoktuk és segítjük. Szóval egyelőre béke van, köszönöm az együttérzést, tippet!
2013. júl. 31. 09:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!