Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha valaki azt tapasztalja,...

Ha valaki azt tapasztalja, hogy egy tévéműsor a társadalom egészére nézve veszélyt jelent, milyen lépéseket tehet a betiltatása érdekében?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy rendszeresen, főműsoridőben adnak a televízióban egy olyan műsort, amely a társadalom teljes egészére nézve súlyosan destruktív, és komoly veszélyt jelent. Én, mint egyszerű állampolgár, milyen lépéseket tehetek annak érdekében, hogy levegyék a műsorról? (Kinek kell írni, stb.)

Komoly válaszokat várok.



2013. ápr. 12. 09:50
1 2
 1/18 hollófernyiges ***** válasza:
Írsz az Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóságnak.
2013. ápr. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 zabmester ***** válasza:
Azt elárulod, hogy melyik ez a műsor? (nem fizetek elő tévére, úgyhogy én nem vagyok veszélyben)
2013. ápr. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Első válaszát köszönöm.

Második: az Éjjel-nappal Budapest.

A további válaszolókat megkérem, hogy szigorúan a kérdésre válaszoljanak. Olyan kommenteket nem kérek, hogy ez a műsor nem is káros, hogy gebedjek meg, satöbbi.

2013. ápr. 12. 10:08
 4/18 anonim ***** válasza:

Miért pont az "Éjjel-nappal Budapest" c. műsort szúrtad ki?

Mi abban a kirívó a sok más szeméthez képest?

2013. ápr. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Szerintem is botrány, hogy egy ilyen értéktelen szenny műsort tesznek főműsoridőbe! Most komolyan, van olyan, aki ezt a műsort nézi és élvezi??
2013. ápr. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
56%

Én is károsnak gondolom ezt a műsort. Ettől függetlenül teljesen valós a történet, sőt a valósághoz képest még lightos. Én is éltem így Bp-n a suli utáni pár évet, dolgoztam, de minden nap volt buli, többen laktunk egy nagy bérelt ingatlanban a belvárosban stb. Aztán vége lett ennek a korszaknak, család gyerek, vidéki ház, kutya.

Szerinted mitől káros a műsor? Ha levelet írsz érdemes lenne érvelni is, ha azt mondod, hogy csak az nem jó.

2013. ápr. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Teljesen igazatok van abban, hogy rengeteg más, káros műsor is van (valóságshow-k stb.). Azt hiszem, most telt be a pohár. Az indoklás lényege az lesz, hogy rossz, és a valóságnak nem megfelelő példát állít a fiatalok elé. Egyrészt pozitív színben tünteti fel, és mint követendő példa vagy mint kívánatos dolog állítja be ezt az életmódot, másrészt azt sugallja, hogy ez az általános. Ami azért nem igaz. Ilyen is van, de nem ez az általános. Ez a műsor azt sugallja, hogy a budapesti fiatalok élete egy összefüggő orgia. Ez ugyanúgy egy sértő általánosítás, mint az, hogy minden roma lop. (Ismét nem kérek olyan véleményeket, hogy de igenis minden roma lop.) Az általánosítás nagy hiba.

Lehet ezt az életstílust is mutogatni, igen, de nem mindegy, hogy milyen nézőpontból. Nagyon nagy veszélyt jelent a könnyen befolyásolható, felnövekvő nemzedék erkölcsi értékrendjére az, hogy a jó és a rossz fogalma felcserélődött.

2013. ápr. 12. 10:32
 8/18 anonim ***** válasza:
0%

Olyan műsor nem létezik, amely a társadalom egészére nézve veszélyt jelentene. Ha látszólag mégis egy műsor okoz ilyen kárt, akkor azzal a társadalommal ezelőtt is baj volt.


Meg már csak azért sem lehet a társadalom egészére nézve, mert most hallok először róla, tőled, pedig nem a világtól elzártan élek. Aki meg tudja mi az, de nem akarja nézni, nem nézi.


A szánalom az, amikor te ilyeneket nézel csak azért, hogy szörnyülködhess rajta.

2013. ápr. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Az a fő gond, hogy ezt a műsort csak az a korosztály nézi, akik egyidősek a szereplőkkel - őket károsan befolyásolja, a többi korosztályt meg egyáltalán nem érdekli ez a sz*r műsor, szóval mi a fenének teszik főműsoridőbe?
2013. ápr. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy egy tévéműsor a társadalom egészére nézve veszélyes, mert egyrészt nem néz mindenki tévét, másrészt semmilyen műsort nem kötelező nézni. Rengeteg szemét van a tévében, és annyi, de annyi más elfoglaltság van a világon. Ha nem tetszik, ne nézd, és ha sokan nem nézik, akkor meg fog szűnni, mert veszteséges lesz.
2013. ápr. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!