Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki, hol és milyen körülmények...

Brain Storming kérdése:

Ki, hol és milyen körülmények között találkoztak istennel v. istenekkel?

Figyelt kérdés
Történelmi és kortárs, továbbá személyes példák is érdekelnek!
2011. febr. 7. 00:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
Én pld súlyos alkoholista voltam, a legvégső stádiumban, predeliriumos tünetekkel! Nem akartam tovább kinlódni, ezért úgy gondoltam, hogy "mindenből elég egy halálos adag" - beszereztem és megittam! Egy napig eszméletlenül feküdtem, majd egészségesen ébredtem fel, úgy hogy többé nem kivántam az italt, és azóta is józanul élek ! Köszönet Istennek! :)
2011. febr. 7. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
9%

Nem ez volt a kérdés. Örülök neki, hogy sikerált letenned a piát, de nem erre volt kíváncsi a kérdező.


Az ókori mezopotámiaiak váltig állítják, hogy találkoztak az Istenekkel, sőt ott volt a mai, irak területén az egyik városuk. érdekesm hogy több mint 2500 éves agyagtáblákon, rengeteg "bibliai" történet szerepel, pedig akkor a biblia még nem is létezett.

Szerintük az életet az Istenek a Nibiru bolygóról hozták le a földre, és a vízözön előtt elmentek.

Állítólag azóta se látták őket, de 2012-re igérik a Nibiru következő ittlétét.

2011. febr. 7. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
45%
Az én hitem, könyveim, tudomásom szerint Istennel itt a Földön, nem lehet közvetlenül találkozni. Isten "követeket" azaz anygalokat küld nekünk, és olyan személyeket, akik őt közvetíteni tudják. Akit akár Noé, akár Mózes, vagy bárki más Isten néven nevezett, azok az Ő követei voltak. Kozmikus lények, másik bolygókról, pl. a Pleádokról, vagy az Orion csoportból, de az emberek, mindazokat, akik az égből jöttek, vagy akikről látták, hogy különlegesek, istenekneknek vagy angyaloknak nevezték. A Bibliában is szó van róla, hogy "az istenek fiai szépnek találták a földi asszonyokat, és gyermekeket nemzettek nekik", stb... nos, ha a Bibiliában van ilyen, akkor kiket neveznek vajon "istenek fiainak"?
2011. febr. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Kedves 8:40-es. Ez abszolute aláírja a sumér teremtés elméletet, az istenek a Nibiruról küldték, fiaikat a nephilimeket a földre, akik saját képükre (génmanipulációval) megteremtették az embert. A sumérok azt írták a földől, hogy a 7. bolygó. ez persze nem igaz a mai felfogás szerint, vagy mégis? ha kívülről jövünk be a naprendszerbe akkor bizony a föld a 7. honnan tudták?

Honnan tudtak a mars és jupiter közti aszteroida sávról? szabad szemmel nem is látható.

Egyszóval nem állítom, hogy nincs Isten, de akik a földre az életet hozták, valszeg nem azok akikről a biblia ír.

Ha az ember kicsit nyitottabban áll, a dolgokhoz sok érdekes dolgot láthat, és elgondolkodhat rajtuk.

2011. febr. 7. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Én Hollóháza mellett a hegyen, ahol sátoroztunk, egy hajnalban.1985-ben, 20 évesen.

A többiek aludtak, én ültem a dombon, s egyszer csak éreztem, hogy Isten jelen van, mindenütt, körben a hegyeken, s völgyeken, s hogy az én számomra, miattam mutatkozott meg.

Minden kétségem elmúlt, s azóta is tart a hitem, és a bizalmam.

2011. febr. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

8:04!! Éppen hoyg ez volt a kérdés: "személyes példák is érdekelnek!"

nem elmélkedést akart kérdezni a témáról, hanem példákat gyűjt a kedves kérdező. Megtörtént eseteket. A múltból és a jelenből.

2011. febr. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Meggyőződésem szerint Isten minden emberrel szeretne találkozni. A Szentírás tanulsága szerint ez a találkozás minden esetben az ember miatt hiúsul meg. A Bibliában véges-végig olvashatod ezeket a találkozásokat: Ábrahámot a Mamré tölgyesében látogatta meg 3 vándor 2 angyal kiséretében Isten, aztán Jákobnak az unokájának először álmában jelent meg, majd megküzdött vele fizikailag is a Jabbok révénél, ahol sántán távozott. Aztán ott van Mózes, akivel úgy beszélt szemtől szemben, mint ahogyan ember szokott szólani a barátjával. Dániel próféta társait kézenfogva vezette ki a tüzes kemencéből...stb.


Engem 16 évesen szólított meg először egy ifjúsági táborban, ahol reggel kimentem egy padra imádkozni. Azóta naponta kapom tőle a vezetést.


Üdv. Péter

2011. febr. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Aki Hollóháza mellett látta Istent, annak a beszámolója teljesen egyezik az én érzéseimmel. Egyszer, külföldön volt, de teljesen mellékes, hogy hogy hol, csak az érzés a lényeg. Én akkoriban egy versben írtam meg ezt.

Élménybeszámoló


Valahogy én a jó ízeket, olyan nagyon, mint

mások, nem élvezem.

És talán mert az orrom kicsi,

a szagokat, illatokat épp csak észreveszem.

A szép zenét igen.

A fülemen át gyönyörűen

magamba engedem, de eléggé hangosan kell

szólnia, hogy halljam.

Viszont a szép látvány boldoggá

és vágyakozóvá tesz. De La Lgunánál az

autós kilátóban,

és amikor Chinamádában a

föld és az ég között járkáltunk, majdnem hangosan

zokogni kezdtem az

elfogódottságtól. Éreztem,

valahogy láttam, és egész testemmel felfogtam,

hogy jelen van Isten.

Valahogy a rezgésszám, talán

mágneses mező, elektron felhő, vagy ilyesmi.

Közrefog, felemel…

Csak nézni kell, … vibrálni hagyni….



A vendéglőben, ahol ettünk, volt egy óriás,

Meg egy kisebb festmény.

Ottani tájképek. Látszott, hogy

aki festette, ugyanazt érezte a hegyek

fölött, mint amit én.

2011. febr. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
08: 40 vagyok, örömmel olvastam a sumér teremtésmítoszról, és a Nibururól. Mostanában a you tube-on van egy sorozat. Azt írom a keresőbe: "Alaje magyarul", és erre, egy Pleiádi lény bejelentkezik, ... nagyon érdekes az egész, egybevág azzal amit leírtál, de még többet és fontosabbat mond.
2011. febr. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

09.33-as, 10.09-es!

Csak reménykedem, hogy nekem is lehet egyszer ilyen élményben részem!

2011. febr. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!