Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért ilyen gonoszak és...

Miért ilyen gonoszak és felszínesek az emberek?

Figyelt kérdés

Az a gondom, hogy ha kimegyek az utcára folyton azt érzem hogy mindenki engem néz. Van egy elég nagy szépséghibám: nagy az orrom(oldalról hosszú, elölről meg széles) iszonyatosan utálom, próbálom elfogadni, de sajnos nem tudom. Mert tudom,hogy mások is azt nézik, megbámulnak és magukban gondolják,hogy: húú mekkora orra van, -de csúnya orra van stb.

Többször kaptam megjegyzéseket az orrommal kapcsolatosan általános iskolában is már(akkor kezdődött). Később meg folytatódott.Többször hallottam, hogy az orromról beszélnek, a legutóbbi ilyen eset(amiről biztosan tudok,mert saját fülemmel hallottam),hogy elmentem egy bérház előtt, és hallottam,hogy azt mondják felnőtt!! emberek, hogy láttátok az orrát...

Pedig szerintem azért annyira nem vészes, hogy mindenki észrevegye, jó persze nyilván nem kicsi, de nem is olyan mint pl. Steffi Grafnak, ahhoz képest az én orrom szép.


Nem tudom mit csináljak,annyira idegesít,próbálom elfogadni magam,pedig már rengeteget gondoltam a műtétre,bár nincs pénzem, de az emberek megnehezítik hogy elfogadjam magam.

Miért ilyen rosszindulatúak?

Lassan ott tartok,hogy utálok kimenni az utcára, semmi önbizalmam sincs:(


2013. aug. 6. 09:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Valójában te vagy gonosz, mert mindenkiről rosszat feltételezel, csak mert kaptál egypár beszólást. Felszínes is vagy, mert azt képzeled, hogy mások pont annyira nem tudják elfogadni a szépséghibádat, mint te magad.Senkit nem érdekel az orrod, de tényleg. Aki meg direkt ezzel akar bántani, az azért teszi, mert látja rajtad, hogy sebezhető vagy, szégyelled ezt az apró tökéletlenséget.
2013. aug. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 yuda ***** válasza:

Nem kétlem, hogy amit leírtál az nem valóságos, de lássuk be ezzel az általánosítással, hogy gonoszok és felszínesek az emberek, gyakorlatilag ugyanaz tetted, mint ők.

Általánosítás minden esetben hazugság. Engem pl. nem ismersz és biztos legyél benne, nem tennék rád megjegyzést és még abban is biztos vagyok, hogy általában nem tesznek ilyet. Vannak primitívebbek, közönségesebb embertípusok.

Arányában nem tudom hogy oszlik meg a népesség körében, de úgy vélem, csak néha kapsz és néhány embertől kritikát.

Ezt fújod fel úgy, mintha az egész világ kiközösítene és pusmogna a hátad mögött, pedig csak pár emberről van szó.

Legyen e műtéted, vagy sem?

Nem vagyok biztos a műtétben.

Mivel nem tettél be képet, így elsőre azt mondanám, többet képzelsz bele, mint valóságos. Lehetséges picivel hosszabb az orrod az átlagosnál, de inkább az a a probléma, hogy emiatt már eleve van egy olyan hozzáállásod, esetleg viselkedésed, hogy amiatt néznek meg jobban és csak utána veszik észre esetleg az orrod. Ha kiegyensúlyozottabb lennél lelkileg, talán alig tűnne fel valakinek.

Véleményem tehát az, hogy torz képed van magadról és a világról is. Először rendezd le magadban és vedd észre azt a sok embert, hitem szerint lényegesen többet, akik elfogadnak úgy ahogy vagy.


Másokat azért néznek, mert fura a járása, nagy a feje, megint másokat, mert vak, mert siket, mert görbe, mert magas, mert alacsony, mert szeplős, mert eláll a füle, mert kevés a foga, mert borzas a haja, vagy éppen kopasz és sorolhatnám.

Szerintem örülj és vedd kiváltságnak, ha egyébként egészséges vagy.

2013. aug. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Nem csak neked van ilyen fajta problémád. Van akinek nagyobb sokkal nagyobb "szépséghibája" van és az még lehet hogy fájdalmas meg kellemetlen. Te még jó helyzetben vagy. Egyébként is mindenki egyedi ettől vagyunk különlegesek.
2013. aug. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!