Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ingyen adjak egy hét-és fél...

Ingyen adjak egy hét-és fél oldalas receptet két gazdag embernek?

Figyelt kérdés

Személyre szabottan készítettem egy túlsúlyos házaspárnak egy hét-és fél oldalas fogyókúrás receptet. Redesen behizelegték magukat nálam, ezért először nem is gondoltam honoráriumra.

Aztán nagyon berágtam. Tíz napig nem is válaszolt a nő a munkámra és közben azt is megtudtam, hogy jó módú állatorvosok. Ráírtam, mire erre-arra hivatkozott és azt írta: "A Jó Isten áldjon meg a jóságodért." Én pedig küldtem neki egy számlaszámot és kértem, hogy legyen szíves honorálja a munkámat. Összeget nem írtam, rábíztam, mennyit utal. Azóta síri csend. Mit tehetnék, hogy egy méltányos összeget legalább fizessenek?



2013. aug. 6. 12:18
1 2
 1/12 yuda ***** válasza:
84%

Ha előtte nem állapodtatok meg honoráriumban, akkor amiatt, hogy megtudtad jómódúak, nem lenne tisztességes mégis pénzt kérned.

Legyél becsületes.

Attól nemes az ember, ha vannak dolgok, amit önzetlenül tesz.

Ez független kinek teszed, de persze a sanyarúbb sorsúakat jobban illenék támogatni, de az sem von le az értékéből.

Ez így nem becsületes, hogy utólag találsz ki dolgokat.

2013. aug. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
65%

Öszintén szólva nekem még soha nem jutott eszembe, hogy bárkitöl is pénzt kérjek azért, mert adog nekik recepteket, pedig sok esetben nem 7 és fél, hanem 20-30 oldalról volt szó.

Igazán nem értem, miért akarsz pénzt, ha elötte nem egyeztetek meg benne. Az meg lényegtelen, hogy nekik mi a foglalkozásuk, mennyi a jövedelmük - EHHEZ semmi közöd.

2013. aug. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
67%
Nem állapodtatok meg honoráriumban, nem küldtél számlát. Mit vársz el? Ez csaknem olyan, mintha itt a GYK-n irok neked valamit a kérdésedre, utána háborgok, hogy miért nem fizetsz érte?
2013. aug. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Én pedig utálom a más energiáját, idejét és fáradtságát ingyen elváró potyázókat, akik bőven meg tudnák fizetni. Szegény embertől nem várnék el egy vasat sem, na de a nő 160 cm és 90 kiló, a férje meg 170 centi és 160 kiló. Nem véletlen. A jó módban tömik magukat, aztán meg jajveszékelnek, hogy segítsen nekik valaki a fogyásban. Elfut a méreg, kiteszem őket netre úgy, hogy rájuk ismerjenek.
2013. aug. 6. 13:21
 5/12 anonim ***** válasza:
Érthető a felháborodásod, de ha nem állapodtatok meg előre abban, hogy fizetnek a receptekért, esélyed sincs pénzt kapni tőlük. így jártál. Legközelebb előre találd ki, ha pénzt akarsz kérni valamiért.
2013. aug. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 rajcziz ***** válasza:
67%
Te magad is leírtad, hogy eleinte nem is gondoltál honoráriumra, vagyis nem a pénzért csináltad, amit csináltál. Csak hirtelen megváltoztattad a véleményed, mert megtudtad, hogy jómódúak?
2013. aug. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
54%

1. Nincs igazad! Nem állapodtatok meg, ingyen csináltad amit tettél.

2. Az utólagos számlaszámos akcióddal lejárattad magad előttünk, mifelénk ezt hívják cigánykodásnak, szégyelheted magad!

3. Igen, fokozhatod még a patkányságot! Rakd ki őket a netre, gázolj a becsületükbe, alázd meg őket, aztán amikor majd beperelnek a személyiségi jogaik megsértéséért, majd fizethetsz nekik több százezer forintot.

2013. aug. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
48%
Kapzsi kis lényecske vagy. Nyugodtan tedd ki őket nyilvánosan, de akkor már magadat is, hadd kopogjon nálad a NAV, aztán próbáld kimagyaràzni, hogy te mindenki másnak önzetlenül segítettél, csak két orvostól(!) tagadtad meg az ingyenes tanácsadást..
2013. aug. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Most, hogy ilyen jót tettem veled a tanácsommal, küldhetnél néhány ezer forintot érte, mert ha nem akkor te is gusztustalan leszel! :)

Igaz, hogy előtte nem állapodtunk meg semmiben, dehát nálad ez így szokás, akkor meg miért ne? Igazam van? :)

2013. aug. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Így néz ki a teljes igazság: Az eredeti fogyókúrás recept ára 2000.-ft. volt, lett volna. Ezt ugyanis soha senki nem fizette ki, nem is szorgalmaztam, hagytam a fenébe. De ez egy két-és fél oldalas recept volt. Ennek a hölgynek - miután leírta a betegségeiket - teljesen átdolgoztam, amiből lett egy hét-és fél oldalas iromány. Egyszer szóba is jött a 2000.-ft, amire ő azt mondta, hogy teljesen "elsiklott" felette, de kifizeti, hova küldheti a pénzt. Megmondtam neki, hogy soha senki nem fizetett, tőle sem kérem. Erre írta, hogy " A jó Isten áldjon meg a jóságomért". Csak azután rágtam be, hogy a két egész délutáni munkámra tíz napig egy szót sem írt. Megtudtam, hogy állatorvosok és nekik tényleg nem számítana a 2000.-ft. Nekem nem lett volna a helyükben pofám ingyen elvárni egy tök ismeretlen embertől, hogy két

egész délelőtt ingyen gürcöljön értem. Ugyanakkor ő semmit nem tett értem, a legkevesebbet sem. Ezért ragaszkodom ahhoz, hogy valamennyire honorálja a munkámat.

Mellesleg az én havi jövedelmem 61 ezer forint!

2013. aug. 7. 17:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!