Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mást is ennyire idegesítenek...

Mást is ennyire idegesítenek bizonyos szavak?

Figyelt kérdés
Vannak szavak, amiktől annyira hidegrázást kapok, hogy erőt kell vennem magamon, hogy objektíven tudjam értékelni azok mondandóját, akik használják őket. Másnak is van ilyen? Szívesen vennék példákat is. Nekem többnyire teljesen hétköznapi szavak, mint "emberke", "csemete", "gyermek", "asszony", "párom", "nah", "jah" stb. (Brrr, szörnyű volt leírni őket...)
2013. aug. 10. 22:46
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Nálam a gyerMek viszi ki a biztosítékot. Az a fiatal ember nem mekeg! Amennyiben nincs mentális problémája...

márpedig olyan hangzása van a szónak.

Miért nem gyerek? Modernebb, jobb hangzású.

2013. aug. 10. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekekkel, terhességgel kapcsolatos szavak. Pl.: pocaklakó, hós, tejci, babci, pelus. Meg úgy általában a becézgetések (törcsi, napszemcsi, üccsi, szupi stb.)

A pasim, csajom, párom is idegesít.

2013. aug. 11. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
92%

Holott. Ezen az oldalon többnyire a nem túl művelt réteg használja minden második mondatban.

Az gyerekvállalásos témakör teli van idióta szavakkal. Pocaklakó, tápi, a terhességi teszt meg sosem pozitív vagy negatív, hanem pozi vagy nega. De a csúcs az az, amikor orvosi kifejezéseket becézgetnek, mint mensi, csaszi (mire rájöttem hogy ez a császármetszés...), vércuki. Ezek után mi jön még? Tüdőrákcsi? Infarkcsi?

Amit szintén látok az oldalon, hogy sok a Kazinczy. Rengetegen mondják például kemény dió helyett azt, hogy nehéz dió. Húzom a számat helyett húzom a fogamat. Állj a sarkadra helyett lépj a sarkadra. Ez szintén olyan dolog, hogy az ember nagyon intelligens akar lenni, csak sajnos nem az.

Aztán a sok modoros szó is elég irritáló tud lenni. Csak is kizárólag GyerMek és Édesanya van, mert ha valaki követi a helyesírás szabályait és nem nagybetűvel írja őket, akkor az tiszteletlen, pláne ha gyereket és anyát használ.

2013. aug. 11. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
68%
Engem a "szó" szó idegesít :D
2013. aug. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Igen, a gyermek nekem is a "m" miatt került a listára, én a gyermetegre asszociálok tőle. Az "üccsi"-ről viszont nem tudtam kitalálni, hogy mi lehet. Kaphatok segítséget?

Amiket felsoroltam, az nálam csak a top (vagy bottom?) 7-es lista, a többi inkább vicces mint idegesítő, mert általában tényleg jellemzi valamilyen szinten azt, aki használja. De amiket felsoroltam, azokban számomra pont az a döbbenetes/zavaró, hogy általam kifejezetten intelligens emberektől is hallottam/olvastam már.

Jöhet még :)

2013. aug. 11. 09:02
 16/19 A kérdező kommentje:
8.53-as, akkor neked tényleg nehéz életed lehet :D
2013. aug. 11. 09:02
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Engem csak a "cuki" szavak (puszcsi, szemcsi, talcsi, babuci, jah, vok stb.) idegesítenek, nem is ok nélkül. Az ugyanis, ha valaki ilyen szavakat használ rendszeresen, igénytelenségre, korlátoltságra, bugyutaságra vall. Nem tagadom, hogy jómagam egy kicsit a másik véglet felé tendálok, azaz hajlamos vagyok olyasféle kifejezéseket alkalmazni gyakorta a szociális interakcióimban, amelyeket némelyek túlontúl magasröptűnek bélyegeznek olykor.

Másképp szólva kultúrsznob vagyok, és idegesít a másik véglet.

2013. aug. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Az üccsi az üdítőital.
2013. aug. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a magyarázatot, ma is tanultam valamit. :)
2013. aug. 11. 16:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!